• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.

20.10.2021 13:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

• Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mushroom

Да и аз като теб поне засега няма да се занимавам да ги селектирам, че ако сложа още някой аквариум вкъщи, може и да останат сираци рибите. ( - :
Имам един въпрос. Само скаридите ли са в аквата и ако е така, стъклата на аквата зеленясват ли?
При мен са в аквариума на бебетата гупи, но вътре има един анциструс и много охлюви и не трябва грам грижа да полагам, освен смяната на водата разбира се.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

niky

При мен зеленясването на стъклата е търсен ефект, защото кардиналите се хранят основно с водорасли.
skaridi.jpg

mushroom

Здравейте отново,
искам да попитам, дали скаридарниците ви или аквите, в които имате скариди имат капаци?
При основно почистване миналия уикенд, намерих 3 скаридки изсъхнали извън аквариума. Едната беше дори на около метър растояние от него.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

mushroom

Няколко фотоса.

niky

А защо няма дъно? Иначе добре изглеждат :)
За капака който питаш - аз стандартно имам капак с аквариумите със скариди, но те не са плътни капаци, не съм намирал изкочили скариди никога. Съвсем по друг начин стои въпроса с външния филтър - аз нямам аквариуми с гъба, и двата са с външен филтър. Въпреки ситната мрежа която има на смукателя, миналата седмица извадих 5-6 големи кардинала от филтъра, живи и здрави.
Единственото ми обяснение е, че са се промъкнали новородени скариди и са си отраснали във филтъра.
Имах и друг феномен - намерих кардинали в общия аквариум ?! Понякога стават странни неща.

mushroom

Ами то, този аквариум изобщо не е предвиден за скариди. Той е за малките гупички, но по стечение на обстоятелствата се сдобих със скариди. Живот и здраве и време, ще има преподредба на акраиумите и аквариумните обитатели.
А иначе на този имам едно нещо като капак, но остава така по 1-2см. от двете страни на аквата, обаче нещо не ми се вързва да се катерят по гладкото стъкло. Може да изкачат... знам ли. Не е толкова фатално загубата на 1-2-3 скаридки.

mushroom

Ето и тук няколко хубави снимки. Не можах да се сдържа ( - :

niky

To голяма джунгла било...а така има шанс да оцелеят някои от малките скариди, като се появят.

Similar topics (5)

52935

Публикации: 4
Прегледи: 2549

44536

Публикации: 4
Прегледи: 3169

29973

Публикации: 2
Прегледи: 2857

21736

Започната от Peakone