• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:10

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gopin

Колега, по всяка вероятност не могат да си сменят хитиновите обвивки.
Това е проблем- просто умират. Трябват им минерали или водата не е с добри параметри.
Това е мое мнение.

billi80

Аквариума е 9 л., само скариди 10 бр., мъх и анубиас, торове не слагам, гъба с аератор. От близо три месеца са при мен, не са си сменили още обвивките, всъщност само една обвивка видях досега. Храня ги с люспи на Сера випан, не всеки ден, оставям ги и да си чоплят из аквариума.

gopin

За 10 скариди - колко храниш? Дънна храна трябва и то съвсем малко 5 пъти в седмицата.
Подмени си водата. По литър на ден и  внимавай с храната. Сигурно имаш нитрати.
Успех

kodo_i_podo

Цитат на: akapulko - 04.03.2012 18:10
15-20 литра са достатъчни, поръчай си тук във форума за 7-8 лв., доставят безплатно до София.

Здравейте, привет и от мен. Ще ставам начинаещ акварист, защото подариха на детето едни златни рибки (направих му каквото можах и прочетох на бързо за тях), но те не са ми страст и не ме влекат. Искам и аз да си направя един скаридарник. Прочетох цялата тема и имам няколко въпроса, свързани със стартирането му.

1. Подходящ ли е обем от 20 - 40 литра полезен обем за вода за отделението за скариди? Бих искал към него да има отделение в което да му стоят филтрите, гъбите, топчетата и другите неща, които съм виждал по снимките в тази тема http://aquariumbg.com/forum/predlagam/izrabotvam-akvariumi-po-porachka-do-3-500-litra/.  Харесват ми защото поддържането ми се вижда по-лесно, има си отделение за всички джунджурии и няма да ми заемат място при самия аквариум? Дали тези видове са подходящи за гледане на скаридки? Ето няколко снимки от тези, които съм харесал за да добиете представа за какво говоря ->

2. Ако такава изработка е подходяща, знаете ли горе долу приблизителна цена, за която ги изработва човека, защото не мога да пиша в неговата тема? Ако не е подходящ знаете ли колко би ми струвала изработката на скаридарник с този обем?

3. Много ми харесват ивагуми стиловете и мисля да се пробвам да го аранжирам по този начин. Дали на скаридите ще им хареса? Като начало ще го започна само с растения, и като се залеси обилно с ливадка и някое друго растение мисля да пусна скаридките, и като се настанят натам някоя малка рибка да не може да ги лапа и да им прави нитрати за растенията и оцветяването.

4. Така и така ще ходя до морето, може ли да си харесам някой камък от солената вода и след това ако го измия да го сложа в бъдещия аквариум? Ако не става какъв камък трябва да сложа (четох варовик), но за да намеря такъв май трабва да ходя до Враца и да чопля от планината.

5. Ако живот и здраве купя този аквариум, някой може ли да ми каже как се нарича тревичката от тази снимка https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F-jB4XlYflbTs%2FT1tY48Db8pI%2FAAAAAAAAA6g%2FgRU1JTxN-G8%2Fs640%2F4-aquarium-oliver-knott_01.jpg&hash=a5d8019e126ac460bc949860887c08d29ecf2059. Май е нещо куба, но не съм сигурен. Сигурно ще и трябва и подаване на CO2 - как ще се отрази това на скаридките? Дали някой продава/подарява такава трева? А ред черита?

Благодаря

Асен Евгениев

Цитат на: kodo_i_podo - 11.08.2013 09:58
....... Искам и аз да си направя един скаларник......
Имаш предвид скаридарник, както става ясно по-натам. Кажи първо какви скариди искаш да отглеждаш /ако са
различни от тематичните, щото апетита идва с яденето/ :-). За полянка ти е рано, започни с мъхове.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

kodo_i_podo

Цитат на: akapulko - 11.08.2013 10:20
Имаш предвид скаридарник, както става ясно по-натам. Кажи първо какви скариди искаш да отглеждаш /ако са
различни от тематичните/.

Да, такова е. объркал съм, но го коригирах. И да искам да си го направя тематичен, но да го заселя с черита.

hunter

11.08.2013 10:22 #381 Last Edit: 11.08.2013 15:45 by hunter
Растението е Hemianthus callitrichoides ако се не лъжа ама едва ли  :-) Камъни можеш да си вземеш от най близката река или гора. Мисля, че морски не са подходящи. Търси по начупени камъни за да се сформира нещо интересно. Аз поне не съм фен на облите камъни все си търся нещо по-разчупено което да имитира или наподобява скала.

yasen_vn

Цитат на: kodo_i_podo - 11.08.2013 09:58
Здравейте, привет и от мен. Ще ставам начинаещ акварист, защото подариха на детето едни златни рибки (направих му каквото можах и прочетох на бързо за тях), но те не са ми страст и не ме влекат. Искам и аз да си направя един скаридарник. Прочетох цялата тема и имам няколко въпроса, свързани със стартирането му.

1. Подходящ ли е обем от 20 - 40 литра полезен обем за вода за отделението за скариди? Бих искал към него да има отделение в което да му стоят филтрите, гъбите, топчетата и другите неща, които съм виждал по снимките в тази тема .........

3. ........ мисля да пусна скаридките, и като се настанят натам някоя малка рибка да не може да ги лапа и да им прави нитрати за растенията и оцветяването.

4. Така и така ще ходя до морето, може ли да си харесам някой камък от солената вода и след това ако го измия да го сложа в бъдещия аквариум? Ако не става какъв камък трябва да сложа (четох варовик), но за да намеря такъв май трабва да ходя до Враца и да чопля от планината.

5. .....Сигурно ще и трябва и подаване на CO2 - как ще се отрази това на скаридките? Дали някой продава/подарява такава трева? А ред черита?

Благодаря

Здравей,
ще се опитам да ти отговоря накратко:

По т. 1 - скаридите не замърсяват водата толкова, че да им трябва такава филтрация - така само си усложняваш и "утежняваш" нещата, защото стъклото тежи. За този обем ти е достатъчна малка помпичка или аератор с гъба.
По т.3 - спокойно с черитата можеш да гледаш и анциструси, желателно е при тях да има и мъхове.
По т.4 - от морето може да си сложиш и камък и пясък - изваряваш го за дезинфекция и си готов.
По т.5 - скаридките не са претенциозни и можеш да си намериш в: Българска аквариумна енциклопедия | ОБЩИ ТЕМИ | Пазар | Предлагам

Успех!

kodo_i_podo

Благодаря за изчерпателния отговор.

Цитат на: yasen_vn - 22.08.2013 17:53
Здравей,
ще се опитам да ти отговоря накратко:

По т. 1 - скаридите не замърсяват водата толкова, че да им трябва такава филтрация - така само си усложняваш и "утежняваш" нещата, защото стъклото тежи. За този обем ти е достатъчна малка помпичка или аератор с гъба.
По т.3 - спокойно с черитата можеш да гледаш и анциструси, желателно е при тях да има и мъхове.
По т.4 - от морето може да си сложиш и камък и пясък - изваряваш го за дезинфекция и си готов.
По т.5 - скаридките не са претенциозни и можеш да си намериш в: Българска аквариумна енциклопедия | ОБЩИ ТЕМИ | Пазар | Предлагам

Успех!

danielm

Няма какво да сравняваме кон и магаре.
Аква с вътрешен съмп ... е класи над аква с вътрешен филтър. Пък било то и за чери!
Да не говорим, че ако си вземеш готова аква и сам си направиш съмпа излиза супер филтрация за много малко пари!

yasen_vn

Цитат на: danielm - 22.08.2013 19:30
Аква с вътрешен съмп ... е класи над аква с вътрешен филтър.

Няма спор, но все пак става въпрос за начинаещ акварист с малък аквариум. Всичко, което е опростено в началото, аз го намирам за плюс. След придобиване на малко опит, най-вероятно няма да остане с един аквариум и то малък. :-)

Cole

Здравейте, нов съм в хобито с аквариуми и искам да попитам нещо?!Имам 10 литров нано аква и имам 10 ред чери скариди, но аквариумът ми се струва много празен и си мисля за една бета, която видях в Зоомания, може ли да я гледам със скаридите или ще ги нарани някак? :-) Мерси предварително! :-D

Nikiengi

Няма да ги нарани, просто ще си ги хапва като бонбонки! :-)

Cole

Цитат на: Nikiengi - 05.09.2013 19:25
Няма да ги нарани, просто ще си ги хапва като бонбонки! :-)
Ок, тогава ще си взема друг аквариум за бетата! :-D

zlatna ribka

Мога ли да отглеждам Ред Чери в буркан ,за известно време разбира се ....и колко максимум могат да останат така?Малко глупав въпрос, но се налага и за това питам без помпа биха ли изкарали седмица-две примерно?
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Similar topics (5)

27237

Започната от crxx


Публикации: 19
Прегледи: 7554

20091

Публикации: 18
Прегледи: 9257

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3286

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11653