• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 19:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gopin

Като начало си купи Рн тест. На око не става. Ако е както казваш 6.3-6.7  ако не си намериш варовик си вземи Рн + Първо си нагласи водата Рн около 7.5 по етапно- не изведнъж.
После при всяка смяна на водата в новата си добавяй Рн+ Минералите са течни. Продават се. За Благоевград - не знам. Слагат се по малко с новата вода и скаридите по-лесно си сменят хитина.

bat

Олеле, току що мярнах едно скаридче- новородено бебе. =-O Ужас, ужас. И сега какво да ги правя? Големите дали навреждат на бебетата, както рибите-живородки на малките си? Трябва ли да взимам някаква храна за новородените, че тя храната която давам на скаридите е голяма колкото бебетата. Дали ще стане да ги храня със Сера микрон, имам такава от атеринските бебета.
Ох, не знам, така съм се панирала все едно аз съм родила. :-D

danielm

Споко, не им се вталявай много, че ...най-много да объркаш нещо.

Caxapa

Бебетата скариди, все намират какво да чоплят като големите. В някои от скаридарниците ми за да не се пръска храната използвам  плаващия пръстен с приставката за жива храна-цедката. Цедката естествено съм е махнал и в пръстена слагам от люспата.  Малките по-лесно гризат от нея. Става и гранула но по-трудно се добират до нея мъниците. Въпреки всичко, умряла от глад скарида не съм видял.

Асен Евгениев

Цитат на: bat - 18.03.2013 02:19
И сега какво да ги правя? Големите дали навреждат на бебетата, както рибите-живородки на малките си?
Щом са оцелели до момента, в който си ги видяла, не им бери грижа, ще се оправят в живота. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ico

При мен измирането на скариди сякаш спря. За последните две седмици съм видял само една умряла, но пък беше от най-хубавите, това е друга тема обаче. Сега проблема е друг, в аквариума където измираха скаридите не задържат хайвера си. От 20-30  готови женски няма една която да носи хайвер.
Всички са си големи и здрави, имат седла през повечето време, но никоя не задържа хайвера и голото дъно на аквариума е през ден посипано с жълти зрънца хайвер.
Първо ми хрумна, че може да не е останал мъжки в тоя аквариум и от там да не се получава. Преместих няколко мъжкаря от другия, но проблема си остава и дъното е през ден в хайвер...
В другия аквариум при същите условия, в същата вода и със същата храна женските си носят хайвер и не се вижда такъв по дъното.
Някой да има идея от какво може да са тия проблеми? От толкова време тия скариди са се размножавали като хлебарки и то без никакво внимание и грижи, пък сега не се виждат малки.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

crxx

Цитат на: ico - 01.04.2013 10:22
При мен измирането на скариди сякаш спря. За последните две седмици съм видял само една умряла, но пък беше от най-хубавите, това е друга тема обаче. Сега проблема е друг, в аквариума където измираха скаридите не задържат хайвера си. От 20-30  готови женски няма една която да носи хайвер.
Всички са си големи и здрави, имат седла през повечето време, но никоя не задържа хайвера и голото дъно на аквариума е през ден посипано с жълти зрънца хайвер.
Първо ми хрумна, че може да не е останал мъжки в тоя аквариум и от там да не се получава. Преместих няколко мъжкаря от другия, но проблема си остава и дъното е през ден в хайвер...
В другия аквариум при същите условия, в същата вода и със същата храна женските си носят хайвер и не се вижда такъв по дъното.
Някой да има идея от какво може да са тия проблеми? От толкова време тия скариди са се размножавали като хлебарки и то без никакво внимание и грижи, пък сега не се виждат малки.
и при мен в момента е така , нямам нито една женска бременна ,дори и седла не виждам да имат , поне засега не съм виждал умряла скарида
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

M.Popov

Здравейте, аз също имам Red Cherry от много време и съм ги развъждал доста сериозно. В момента имам проблем... Винаги съм ги гледал с Червени неони и Кардинали в голям аквариум ,а в момента имам малък Land Scape аквариум с 2 женски и 1 мъжкар + 30-тина бебета Cherry, та въпроса ми е коя е най-подходящата риба , с която да ги комбинирам. Ще кажете комбинирай с това с което си комбинирал досега.... Да ама съм сигурен че неоните и кардиналите ядът скариди ВИЖДАЛ СЪМ ГИ.. ,а в момента искам да направя Land Scape със скариди и да кажем 2 рибки за баланс на нитрати и т.н.

Ще съм благодарен да съвети :)
Поздрави!

nikan

Може да опиташ с Rasbora maculata-малки рибки не скъпи,но е добре да са група 6-10бр,придържат се по скоро в средния и горен слой на аквариума не ми се вярва да ядат скариди :-)

M.Popov

Те са добър вариант, да ! Аз се бях спрял на Boraras Brigittae.. Проблема е ,че и двата вида не знам от къде да си взема. В София съм ,но всички магазини които обиколих ми казват че не ги зареждат или че дори не ги знаят като вид  :-| .

hank87

Цитат на: M.Popov - 03.04.2013 16:23
.... Да ама съм сигурен че неоните и кардиналите ядът скариди ВИЖДАЛ СЪМ ГИ..

Ще съм благодарен да съвети :)
Поздрави!

Неоните само бебета скариди ли хапват или и по-големи?
Много ми се иска да сложа скариди в моя общ аквариум, но така и не прочетох категорично мнение дали става

Аквариумът ми е:

180л
15 червени неона (планирам да станат 30-тина)
15 родостомуса
2 сае-та
2 анциструса
2 коридораса

Не смятам да слагамдруги видове

NH4=0
NO2=0
NO3= ~5 (ще се потарая да стане около 10)

Растения има доста. Мъх нямам засега, но ако толкова го обичат скаридите,ще сложа
Моля да кажете как ви се вижда комбинацията

manol

Каква е температурата при вас? По информация от интернет оптималната температура е ~25.
При мен последните дни температурата се покачи до 29 и ми се струва че скаридите са по-динамични и по-"живи".

danielm

29 градуса е критична температура за скаридите.
Още малко и няма да са ама хич "живи"!

martata

Цитат на: danielm - 09.04.2013 18:51
29 градуса е критична температура за скаридите.
Още малко и няма да са ама хич "живи"!

31 градуса за период от 10 дни без жертви. :-)

Nikiengi

Цитат на: martata - 09.04.2013 21:20
31 градуса за период от 10 дни без жертви. :-)
Колега, хайде да не превръщаме изключението в правило! Ясно е, че температурата ти е висока и ако не веднага, то в последствие скаридите ще си отидат. Според мен би трябвало ти да промениш нещо, а не да го даваш като пример за успех!

Similar topics (5)

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3286

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11658

38759

Публикации: 0
Прегледи: 2027

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4467