• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 06:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Caxapa

Замразеният хирономус е на блистери и не вярвам да има зараза в него. Друг е въпроса ако е ловен от непрофесионалисти и в последствие замразяван.

wwladoo

Според мен е от смяната на водата,или е имало повече химия отколкото трябва-ВИК понякога хакат яко особенно сега когато почва да се стопля и язовири и реки са мътилка,или рязка смяна на параметрите на водата.Колкото до замразената храна---аз им давам замразен Циклопс--1-1.5мм е и е супер за скаридите,само че се дава много по малко и няма опастност от зарази--хирономуса е подходящ за Макробрахиум--обвивката хитиновата е малко твърда за дребните скариди. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

bat

Изчерпателен, както винаги  *DRINK* Обаче отново следва въпроса - какво мога да направя за да не стават повече такива издънки? Взех СЕРА Токсивек, дали ако го слагам във водата преди да я сменя, още докато престоява в тубите, ще има някакъв ефект срещу химиите? Или пък друго някакво такова?

Деян

Ако ти е удобно най-бързо, ефективно и евтино е с активен въглен. По-хубаво ако е на прах, но така цапа много.

crxx

Цитат на: ico - 01.03.2013 23:26
Последните 2-3 месеца при мен след смяна на водата постепенно измряха всички големи скариди.  *dontknow*
  :duvar:
от известно време и при мен се наблюдава тази тенденция , от преди малко-повече от месец , стават големи и умират , не съм виждал от месец и половина бременна женска , водата я слагам доректно от чешмата + аквасейф , не съм пробвал с престояла или преварена , за една година от както е стартиран аквариума с 10 скариди , сега имам не повече от 40 макс 50 с малките , големите изчезват безследно и мисля че умират
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

vacko75

Според мен при тези скаридки водата е много важен фактор. Аз имам едно нано 9 литра. При подмяна слагам минерална вода Савина. Понеже в офиса поръчваме такава а и бях чел че тя е осмозна вода (с ниско съдържание на минерали - така наречените трапезни води).  За една година от 5-6 ред черита станаха 50-60. Забелязал съм че като сменя вода на другия ден в аквариума е пълно с "черупки".
Това е клипче 30 дни след старта

Деян

Значи колега, при мен при подмяна обезателно сменяха кожи. Просто законе, независимо с каква вода пълня - чешмяна, твърда, мека...
Наното е.... СУПЕР!!! Рай е за тия животинки. :)
Адмирации!

crxx

не съм ползвал преварена или престояла вода нито пък от обратна осмоза , слагам доректно от чешмата + аквасейф , но дори когато сменявам вода не забелязвам нови хитинови обвивки , а и забелязвам че когато достигнат максимален размер лека полека умират и не намирам адекватно обяснение , освен само да си взема обратна осмоза
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Деян

За колко време достигат максимален размер при теб?

gopin

Черитата умират поради няколко причини: ниско Рн- под 6.5 ; прехранване - остава храна; химикали във водата; невъзможност за смяна на хитиновата обвивка- ниско ниво на минерали. Моят съвет е да си купиш тестове. Параметрите на водата за тях добре са описани във форума. Има ги и НЕТА. При мен лично имаше голяма смъртност от ниско Рн. За тях най-добро е между 7.5 и 8. От време на време слагай и течни минерали.
: 04.03.2013г 10:10ч
Веждам, че си от София.   Водата ни е около Рн 7. Сложи малък камък варовик в аквата- според литража му.
Успех.

danielm

На няколко пъти имах значителните загуби ... без да имам значителна промяна в параметрите.
Това, което ми направи впечатление, е че всеки път се получи след смяна на вода.
Допълнителни смени на водата не помогнаха, а даже влошиха нещата.
Всички тези инциденти се случиха или в периода на силно снеготопене, или при засушаване ...
Предполгам, че като се размътят язовирите на пролет и като заблатясат през лятото почват яко да бухат водата с химия.

Вече ползвам осмозна вода и само се надявам тази пролет да не се повторят нещата.

gopin

Параметрите на водата за сега са стабилни- играе само Рн. Аз и Кристълите гледам с чешмяна вода. 24ч. стои и слагам сейфти на Fluval. Иначе си прав, но според мен не е сега сезона на лошата вода. Единствено Gh е ниско за черитата- около 3 е. Затова посъветвах да слага минерали със смяната на водата.

crxx

Цитат на: Деян - 03.03.2013 16:05
За колко време достигат максимален размер при теб?
при мен достигат максимален размер за около месец и половина
Цитат на: gopin - 04.03.2013 11:02
Черитата умират поради няколко причини: ниско Рн- под 6.5 ; прехранване - остава храна; химикали във водата; невъзможност за смяна на хитиновата обвивка- ниско ниво на минерали. Моят съвет е да си купиш тестове. Параметрите на водата за тях добре са описани във форума. Има ги и НЕТА. При мен лично имаше голяма смъртност от ниско Рн. За тях най-добро е между 7.5 и 8. От време на време слагай и течни минерали.
: 04.03.2013г 10:10ч
Веждам, че си от София.   Водата ни е около Рн 7. Сложи малък камък варовик в аквата- според литража му.
Успех.
Не съм от София , а от Благоевград , за прехранване не може да става дума като им слагам таблетки на тетра за дънни рибки и скариди веднъж на два дни , по рано слагах по 2 таблетки за 1 ден, но от както малко почнаха да се редуцират слагам на 2 дни по 1 таблетка , незнам какво слагат и какво не във водата, но тук водата в Благоевград е около 6,4 - 6.7 пх , не съм мерил от два месеца показателите на водата , незнам какво се случва , но имах и 4-5 малки анцитруса при тях и те се споминага ,
Цитат на: danielm - 04.03.2013 12:02
На няколко пъти имах значителните загуби ... без да имам значителна промяна в параметрите.
Това, което ми направи впечатление, е че всеки път се получи след смяна на вода.
Допълнителни смени на водата не помогнаха, а даже влошиха нещата.
Всички тези инциденти се случиха или в периода на силно снеготопене, или при засушаване ...
Предполгам, че като се размътят язовирите на пролет и като заблатясат през лятото почват яко да бухат водата с химия.

Вече ползвам осмозна вода и само се надявам тази пролет да не се повторят нещата.

аа пробвах и с чести смени на вода , но и аз до този извод стигам че НЕ помагат честите смени , забелязах че когато оставих аквариума на самоконтрол , обрасна с валиснерия целия до колкото има двободо местенце , и смени на вода през 2 седмици по 50 %  тогава се виждаха големи дебели бременни женски и други такива които не са бременни , постоянно малки скаридки навсякъде сигурно имаше към 70-80 малки по 1-2-3 мм и ми направи впечатление че не бяха оцветени добре имаха червено , но можеше и по-добре да са , махнах валиснерията оставих само малка част около 5-6 коренчета и малко мъхове , след което почнах да наблюдавам това с редуцирането на бройките , мисля че растат и когато да стигне време до смяна на хитиновата обвивка немогат и умират , забелязах също така че около октомври ноември се множаха като бълхи сега от  началото на януари имам тези проблеми , единственото решение мисля че ще е с обратна осмоза , само изчаквам още малко експрериментирам да видя къде може би има грешка , аквариума е 60 /30 /30 има няма не повече от 40 литра вода , филтрацията е един вътрешен филтър на HAILEA 380 литра на час пълен с пълнеж БИО РИО около 200-300 гр нз точно колко но са около две шепи материал 
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

gopin

С такова Рн си за критъли :-) Сложи им варовик, но голям. При 6.5 яко умират. Варовика ще ти реши проблема. Сменяй водата по-рядко. До 20% седмично, а може и на 2 седмици /още по-добре/, за да може варовика да подейства или си вземи Рн +. Зимата скаридите по принцип "почиват". Размножаването им започва сега. Слагай минерали и всичко ще е ОК - надявам се.

crxx

приготвил съм едно аквариумче 12 литра мисля да ги преместя там , а този по-големия да е растителен изцяло , после може и да пусна пак някоя скарида ама си трябва рестарт , затова мисля да ги сложа ето тук ,  отдолу , понеже искам да махна този капак и да сложа мое осветление окачваемо филтрация съм приготвил ехайм 2078 на този 50 литровия + аквасойл и там други подробносто за растителен от открит тип , но това е друга тема , та исках да покажа замисъла на това което имам в предвит и местенето отдолу на скаридите , ама да питам от къде да взема варовиков камък и тези минерали
Цитат на: gopin - 04.03.2013 14:11
С такова Рн си за критъли :-)
това не го разбрах за какво съм ?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs10.rimg.info%2Fa98d53480242205af573b4e53ded2a9d.gif&hash=346eca51c8f3eb37de853ae9c3386bd9e1bf8bb4

Similar topics (5)

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4469

22683

Публикации: 3
Прегледи: 2709

17305

Публикации: 16
Прегледи: 7849

52370

Публикации: 4
Прегледи: 4140

43857

Публикации: 3
Прегледи: 2940