• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 08:45

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Мерси, отпадат като вариант :-)

Desidy

Вчера съвсем случайно открих едно тъмно червено ред чери в аквариума със златни рибки. Трябва да се е родило там поне преди два месеца, защото бях сложила няколко големи скариди за проба/златните не успяха да ги изядат, а по-късно ги върнах в скаридарника/. Незнам как е оцеляла тази, но въпросът ми е за цвета -  много е наситен, а тези които са в малкия акввариум са почти безцветни. На какво се дължи това и има ли храна с която да засиля цвета им /или по-скоро до ги оцвети/?
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Peza

По въпроса за храната, личното ми мнение ще ти го дам като въпрос. След като не си го хранила с нищо, а цветът е толкова наситен, какъв извод си правиш?
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

VDO

Това е много относително.Откак преместих едни почти безцветни черита от скаридарника в аквариум с риби,една стана доста по-плътно червена,а няколко покафеняха.Зависи от условията в аквариума и степента на гена.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

borislav

Черитата стават наситено червени,ако им се дава спирулина или ядат храна със съставки засилващи цвета.Преди няколко години имах аквариум със дискуси и черита, който бяха станали кръв червени.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

Nikiengi

Цитат на: borislav - 30.01.2013 14:27
Преди няколко години имах аквариум със дискуси и черита, който бяха станали кръв червени.
И Дискусите не ги ядяха?  =-O

Desidy

Цитат на: Peza - 30.01.2013 10:44
По въпроса за храната, личното ми мнение ще ти го дам като въпрос. След като не си го хранила с нищо, а цветът е толкова наситен, какъв извод си правиш?
Предполагам черито все пак е яло от храната на златните  :-), но ако взема да пускам в скаридарника от тази храна дали ще има ефект ? Може би нещо трябва да променя, но какво!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

Caxapa

Цвета на черито се влияе и от параметрите на водата. Това е искал да ти подскаже колегата  :-D :popcorn:

danielm

Цитат на: Desidy - 30.01.2013 14:51
Може би нещо трябва да променя, но какво!
Да слагаш малко акита от аквата със златните ... да вдигаш нитратите.

borislav

Цитат на: Nikiengi - 30.01.2013 14:44
И Дискусите не ги ядяха?  =-O
Акваримът беше добре залесен(май долу го има в снимките),а дискусите бяха големи и мързеливи.И да е имало някоя изядена скаридка не съм разбрал.Размножаваха се като хлебарки.Не така стоеше въпроса след като на мястото на дискусите сложих 4 млади и " невинни" сини рамирезета  :-D.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

elsenior

Колеги налага ми се да сменя филтърчето в скаридарника ( с Red Cherry). Новото, което взех има и активен въглен в кошницата- та въпроса ми е да го махна ли или не  (да не прецакам нещо нещата)? Активния въглен отразява ли се по някакъв начин на "черешките". Скаридарника е стартиран преди три месеца, но филтъра ми прави някакви мизерии и се налага да го сменя. Може въпроса да е твърде глупав, ама съм отскоро скаридогледец  :-D и не можах да намеря отговор.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

колешански

Активния въглен го махни(има писано за това),а пълнежите от стария филтър си ги сложи в новия  :-).

elsenior

Цитат на: колешански - 11.02.2013 18:07
Активния въглен го махни(има писано за това),а пълнежите от стария филтър си ги сложи в новия  :-).

Колега обосновете се за активния въглен (писаното съм го чел, ама явно нещо не намирам отговор), а за пълнежите - филтърчето е малко (50-200л.ч.) и е с гъба, и малко активен въглен в средата. Скаридарника е около 25 литра.
Събуждам се с варненски чайки в бургаския си хотел; закусвам карнобатска гроздова с македонско мезе; шефът ми - павликенец - ни отпуска "габровски" премии, а колежката ми жужи на главата като русенски комар. В края на деня жадувам за нещо пернишко! Винкел!

колешански

Цитат на: elsenior - 12.02.2013 09:47
Колега обосновете се за активния въглен (писаното съм го чел, ама явно нещо не намирам отговор), а за пълнежите - филтърчето е малко (50-200л.ч.) и е с гъба, и малко активен въглен в средата. Скаридарника е около 25 литра.
Отговор на кое?Какво е активния въглен,за какво се използва или за какво да го махнеш.Мисля че доста е писано,че активния въглен се използва при стартирането на аквариум(който желае аз не съм го използвал),при лечение с медикаменти(с цел прочистване на водата след приключване на лечението)и в соленоводните аквариуми,но за тях пък нищо не знам. :-).Колкото до другите пълнежи мисля че знаеш защо да си сложиш старите.Успех.

mojiganga

При мен също съществува разлика в оцветяването на Чери, в скаридарника и в общия аквариум, който споделят с 3 неона, анциструс и 2 коридораса. Тези в общия са с много по наситени цветове, но не съм сигурен, че се дължи на нитрати. Имаше доста акита в скаридарника, до преди дни и явно ефекта е обратен -> към обезцветяване.
Искам да ви попитам при каква температура беше по- голям процента на женските излюпени?

Similar topics (5)

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3287

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11668

38759

Публикации: 0
Прегледи: 2027

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4469