• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:38

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zambo

Цитат на: joro_123456 - 04.03.2012 13:40
Значи ще трябва да си права нано аквариум той става ли за red cherry?A няма да предоставя на лабеото да си прави банкет  :-D
Става , прави го .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Асен Евгениев

Цитат на: joro_123456 - 04.03.2012 13:40
Значи ще трябва да си права нано аквариум той става ли за red cherry?A няма да предоставя на лабеото да си прави банкет  :-D
Ще ти излезе доста по-евтино отколкото постоянно да зареждаш скариди. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

joro_123456

Мерси,но да ви питам от къде да зема нано аквариум  *dontknow* малко тъпичък въпрос,но не съм имал до сега и горе долу колко литра да е аз искам някъде 5-6 red cherry-та   :-)  (или повече,но това е друга тема)

terier4o

Ако не можеш сам да си залепиш ......отиди до първия зоомагазин  и кажи ,че искаш един аквариум около 30/40 литра  .То си е логично ама .....  :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Асен Евгениев

Цитат на: joro_123456 - 04.03.2012 16:49
искам някъде 5-6 red cherry-та 
15-20 литра са достатъчни, поръчай си тук във форума за 7-8 лв., доставят безплатно до София.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Илко Димитров

благодарности на Деян за статията , тъкмо мислех да си взема скариди и реших че ще са черита :-)

iv4o2233

Ще могат ли черита да съжителстват с чифт бети в 17л аквариум? :-)

nakasan

Ще могат до момента в които Бетите не ги нарочат за барбекю. Когато Бетите са още малки само гонят Черитата но пораснат ли ще им видят сметката особенно на новоизлюпените малки ако преди това не са изяли хайвера още когато се намира на майката. Това е от личен опит.

iv4o2233

Цитат на: nakasan - 04.05.2012 14:58
Ще могат до момента в които Бетите не ги нарочат за барбекю. Когато Бетите са още малки само гонят Черитата но пораснат ли ще им видят сметката особенно на новоизлюпените малки ако преди това не са изяли хайвера още когато се намира на майката. Това е от личен опит.
Благодаря!  :-) Ще си гледам черита в аквариум 8л. Много ли е малък аквариума за скаридите?

joro_123456

Зависи колко искаш  :-)

nakasan

Аз гледах в 13л. нано първо 3 бр. но на черитата им хареса много в него и решиха да си направят малки и та до сега броят им е около 40 в тези 13 литра. Важното е да има много мъх и да има къде да се крият, не говоря за изкуствени пещери хралупи и тем подобни а за растения, корени и т.н.
В наното имам ричия(която съм увил около корени), анубиас (3 бр. различни сортово) и елеохарис. През цялото време са или на мъха или се крият из елеохариса дори и застават по листата на анубиесите. Важно е да има растения.

lukov

Здравейте, имам аквариум 50л с 15 гупи, малко растения, аератор и светлина. Преди 3 седмици взех десетина черита. Женските са добре оцветени а мъжките почти бели(прозрачни). Минала седмица видях хайвер под опашката на едната и в понеделник(тази седмица) я отделих.
Знам, че сигурно сигурно съм го пропуснал (въпреки че прочетох цялата тема) но имам няколко въпроса:

1. Кога се оплождат яйцата от мъжкия? Докато има седло или след като ги събере под корема си?
2. Горе-долу колко време и трябва за да образува нов хайвер(седло) и да ги пусне под опашката си?
3. След колко време, след като хайвера е под опашката, да очаквам да се родят малките?
4. След като хайвера е  под опашката трябва ли да има мъжки при нея?

В момента съм я пуснал в един буркан 3л (баща ми е изхвърлил 8 литровия аквариум) с две растения и един камък, и въздух. Температурата е около 25 градуса. pH не съм мерил и сол не съм слагал.

Благодаря Ви предварително и много ще се радвам да науча малко повече за размножаването на тая гадинка :)

VDO

Здрасти!След като е под корема хайвера,той вече е оплоден.Няма нужда да има мъжки при нея след това.След около месец трябва да се излюпят,но ще ги видиш след малко повече време.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

lukov

Радостна вест :) родиха ми се скаридки (може и сега да се раждат защото дъртата има още няколко яйца отодоло). Сега въпросите ми са:
1. С каква храна да ги храня да растат по-бързо(само да не е скъпа)?
2. Колко бързо растат(след месец ще мога ли да ги пусна в аквариума при гупите)?

пс. Явно съм определил правилно термина  :-D :-D другата седмица в края трябва още една да роди и нея ще я отделя в буркан  :)

stanislav89

Имам един въпрос - удачно ли е да ползвам тор профито езилаиф и глутарлдехид в скаридарник? Преди време гледах тема за глутардехида в скаридарник но не мога да я намеря.
: 05.06.2012г 12:12ч
темата за глутарлдехида я намерилих, остана някои да каже за тора.

Similar topics (5)

12346

Започната от Деян


Публикации: 4
Прегледи: 3283

46680

Започната от bobynfs


Публикации: 33
Прегледи: 11633

38759

Публикации: 0
Прегледи: 2021

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4464