• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 15:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TiratroN

Смътно,смътно започва да ми се мярка една друга идея. Откакто сложих гъба в скаридарника и позасилих малко аерацията, популацията ми от скариди се развива яко. Преди това бях с вътрешен филтър. Малък,но без вкарване на въздух.Може ниското съдържание на кислород да им се отразява по някакъв начин.
А също така да не се забравя и това че вътрешният филтър може да засмуква малките скаридки. И аз така няколко месеца нямах прираст , въпреки че виждах редовно бременни скариди.

ico

По скоро вътрешния филтър е засмуквал малките. Но да е по-малко кислорода с такъв филтър, няма логика...
При ме филтъра е вътрешен и струята е насочена нагоре. Но ползвам филтърна глава с голяма гъба от тия за аераторите. Скаридите ми имат много храна и се размножават яко.
От скоро обаче в скаридарника изпуснах малка бета, която оцеля, порасна и унищожава всички новоизлюпени скариди.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Nikiengi

Цитат на: ico - 02.10.2011 11:29
По скоро вътрешния филтър е засмуквал малките. Но да е по-малко кислорода с такъв филтър, няма логика...
При ме филтъра е вътрешен и струята е насочена нагоре. Но ползвам филтърна глава с голяма гъба от тия за аераторите. Скаридите ми имат много храна и се размножават яко.
От скоро обаче в скаридарника изпуснах малка бета, която оцеля, порасна и унищожава всички новоизлюпени скариди.

Обаче пък като порасне ще има страхотни цветове!  :-D

ico

 *offtopic
То вече малко синее, но както съм й набрал, ако можех да я хвана...   ]:->
Дано по-скоро заприлича на възрастните бети, та да я хвана като си виси тъпо около повърхността. Че сега се мотае само около корените на анубиасите и и нагло яде малки скариди пред очите ми.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Nike90

Здравейте искам да попитам как мога да засиля оцветяването на черитата ?! От скоро окраската им почти изчезна имат само червени отенаци. Водата я поддържам около 27-градуса има постоянно подаване на кислород и сменям 20,30% от нея през 4,5-дни. Благодаря предварително   :-)
Аква80литра - Red Cherry,Babaulti shrimp

Nikiengi

Цитат на: Nike90 - 05.10.2011 21:57
Здравейте искам да попитам как мога да засиля оцветяването на черитата ?! От скоро окраската им почти изчезна имат само червени отенаци. Водата я поддържам около 27-градуса има постоянно подаване на кислород и сменям 20,30% от нея през 4,5-дни. Благодаря предварително   :-)

Купи си 5-6 бр. Сакура и ги пусни при другите за освежаване на кръвта, иначе по-рядко хранене, по-високо нитратно ниво (но не над нормите), може да ги храниш с храни за червено оцветяване (например Tetra Pro Color, както и храни съдържащи голам процент Спирулина).  :-)
: 05.10.2011г 22:10ч
Това със Сакурата го знам от опит! След съвет от колегата wwladoo!

TiratroN

При мен пък има различни окраски а живеят на едно място. Имам почти прозрачни и почти плътно червени.
По принцип , ред черито трябва ли да има на гърба си линия от главата до опашката? Защото едното има. Също като на бабаултитата. Странна работа.

Nikiengi

Сега като спомена и се загледах - да имат и това си личи на най-силно обагрените. Като на някой изтребител им създава аеродинамична форма!  :-D

Dinko

Имам скаридарник но грунда почна да зеленясва.На много места съм чел че скаридите са много чувствителни към химията и искам да питам ще има ли някакъв проблем ако сложа нещо да премахна алгите(естествено фирмено).
Не искам да сифонирам защото грунда ми е малко едричак и всички новоизлюпени се крият в него.

колешански

Цитат на: Dinko - 25.11.2011 20:02
Имам скаридарник но грунда почна да зеленясва.На много места съм чел че скаридите са много чувствителни към химията и искам да питам ще има ли някакъв проблем ако сложа нещо да премахна алгите(естествено фирмено).
Не искам да сифонирам защото грунда ми е малко едричак и всички новоизлюпени се крият в него.
То трябва да има причина да зеленяса.Химия не бих сложил в мой аквариум заради това.По добре някоя неретина ,а и най добре помисли от къде може да е това.Да не би да ти е силно осветлението?

Dinko

Осветлението ми е много слабо но сменям водата на две седмици.Знам че трябва по често но така скаридите започнаха да се размножават като луди.Затова търся алтернатива.

anasarka

Здравейте колеги едно малко въпросче към знаещите. Колко дълго живеят в аквариум Амановите скариди.
Сори към модераторите че въпроса е малко не за тая тема.
: 19.12.2011г 15:03ч
Опа намерих отговора 2 до 3 год. в плен.  :-D
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

bluefire

Цитат на: anasarka - 19.12.2011 15:34
Здравейте колеги едно малко въпросче към знаещите. Колко дълго живеят в аквариум Амановите скариди.

Ми то си зависи как се гледат,може да искарат много може и много малко  *ROFL*

anasarka

Цитат на: bluefire - 19.12.2011 17:09
Ми то си зависи как се гледат,може да искарат много може и много малко  *ROFL*
Може колега то за там ред няма като те повикат неможеш да му откажеш.
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

Nike90

Здравейте в аквариума с черитата имам ето такава скарида някой може ли да ми каже каква е ?! Купих я от магазина когато беше още малка и ми я продадоха за ред чери, но вече порастна и има съвсем друг цвят. .

Аква80литра - Red Cherry,Babaulti shrimp

Similar topics (5)

39342

Публикации: 8
Прегледи: 5891

33554

Започната от Aquadream


Публикации: 34
Прегледи: 20304

23074

Публикации: 7
Прегледи: 4747

18200

Започната от defekt


Публикации: 5
Прегледи: 4058

52371

Публикации: 0
Прегледи: 2154