• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 01:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Здравков

Цитат на: wwladoo - 01.07.2011 15:39
Определени видове скариди-примерно като Ред Кристал,Бляк Кристъл,Ред Чери и др. имат класове на качеството на селекцията,според оцветяването и др. признаци----скаридата Сакура е най-висок клас Ред Чери,затова и е чуствително по скъпа!!!! :-)
И аз така си го обяснявам. Благодаря за бързите отговори колеги!  *DRINK*

Slavov

А със скаларии ще си живеят нали, че правилото беше по - малка риба от скалария и бива изядена ?!

dafil

Цитат на: Slavov - 01.07.2011 16:42
А със скаларии ще си живеят нали, че правилото беше по - малка риба от скалария и бива изядена ?!
Искаш да си храниш скалариите със скъпа храна ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

Slavov

Язък... мерси за бързио отговор !

Antuni

Цитат на: wwladoo - 01.07.2011 15:39
Определени видове скариди-примерно като Ред Кристал,Бляк Кристъл,Ред Чери и др. имат класове на качеството на селекцията,според оцветяването и др. признаци----скаридата Сакура е най-висок клас Ред Чери,затова и е чуствително по скъпа!!!! :-)

Така е така е!! Една мосура (ред кристал клас sss) струва до няколко хиляди долара!! Но скоро ще ви запозная по подробно с тези скариди както и с едни които сега са хит на пазара. Ще загатна само за една King Kong. ;-)
0899808552

Nikiengi

Цитат на: Antuni - 01.07.2011 20:15
Така е така е!! Една мосура (ред кристал клас sss) струва до няколко хиляди долара!! Но скоро ще ви запозная по подробно с тези скариди както и с едни които сега са хит на пазара. Ще загатна само за една King Kong. ;-)

Ами Тони още след "онзи разговор", очаквах подобен ход от теб и мисля, че ще видим доста хубави неща. Ще го следя с интерес!
*BRAVO* *YAHOO* *YAHOO*

Antuni

Цитат на: Nikiengi - 01.07.2011 20:57
Ами Тони още след "онзи разговор", очаквах подобен ход от теб и мисля, че ще видим доста хубави неща. Ще го следя с интерес!
*BRAVO* *YAHOO* *YAHOO*

Така е Ники подобни разговори ме амбицират макар че не трябваше точно по тоя начин. За три дни погълнах толкова много инфо че вече и на сън да ме бутнат знам на всяка скарида естествения хабитат на чертеж + параметрите на водата и всичко останало!! :-D Като се започне от Малайзия през Хонг Конг и Южен Китай че до Япония и т.н. Аквата е стартирана (200лтр) и обзаведена остава само канистъра но първо да ми дойдат пълнежите и така. Но това за друга тема когато пристигнат и скаридите от рода cantonensis!! *THUMBS UP*
0899808552

Здравков

Цитат на: Antuni - 01.07.2011 21:23
Така е Ники подобни разговори ме амбицират макар че не трябваше точно по тоя начин. За три дни погълнах толкова много инфо че вече и на сън да ме бутнат знам на всяка скарида естествения хабитат на чертеж + параметрите на водата и всичко останало!! :-D Като се започне от Малайзия през Хонг Конг и Южен Китай че до Япония и т.н. Аквата е стартирана (200лтр) и обзаведена остава само канистъра но първо да ми дойдат пълнежите и така. Но това за друга тема когато пристигнат и скаридите от рода cantonensis!! *THUMBS UP*
Изглеждаш доста амбициран, дано имаш успех!  :-)  *DRINK*
: 01.07.2011г 22:10ч
Могат ли да се кръстосат Red Cherry & Yellow shrimp? ако са в един аквариум.

Antuni

Ако става въпрос за Neocaridina denticulata sinensis (var. Yellow)?? Другото и име е Yellow Cherry и мисля че с това отговорих на въпроса!! ;-)
0899808552

Деян


Здравков

Да де, то се подразбира щом е селекция на дивата форма на ред чери, ама все пак реших да питам.  :-D
П.С. Какво ли се получава?   :-D   *CRAZY*

Здравков

През колко време трябва да се вкарва свежа кръв в скаридарника?

zambo

Поне веднъж годишно .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Здравков


Nike90

Здравейте имам следните скариди: Red Chery 4-броя и техни събратя Neocaridina heteropoda heteropoda също 4-броя. Та въпросът ми е защо не се размножават?! Вече около 2 месеца не съм забелязал яйца в нито един от 2-та вида скариди?! Живеят в 15-литров аквариум добре оборудван с мъх,корени и водата е добре поддържана всичко е в нормите! Ще съм много благодарен ако някои може да ми помогне ..  :-) :-)
Аква80литра - Red Cherry,Babaulti shrimp

Similar topics (5)

32435

Публикации: 5
Прегледи: 4470

22683

Публикации: 3
Прегледи: 2710

17305

Публикации: 16
Прегледи: 7895

52370

Публикации: 4
Прегледи: 4149

43857

Публикации: 3
Прегледи: 2941