• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 11:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Всичко за Red Cherry shrimp

Започната от Лора, 20.10.2008 20:31

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikan

Добре е някаква аерация да имат все пак и честа смяна на част от водата :-),ако са в контейнер за примерно за пренос на риби е по добре отколкото в буркан

WoterEvil

Колеги, колко време трае бременността на скаридките ред чери и каква плодовитост имат?   :popcorn:

butthead

Здравей, моите наблюдения са следните, на 14.10 видях за първи път вече "Сваления" оплодения хайвер под корема на една от моите женски. Малките се родиха на 20 тия ден! Важното е температурата - при мен е 27-28 градуса! съвпада със следната таблица от тук http://shrimpkeeping.com/how-long-does-my-shrimp-carry-eggs-for/

Лора

Въдят се като хлебарки, ако няма кой да ги притеснява в аквариума. Не всичкия хайвер се излюпва има топчета, които просто изпадат из под опашката на мама.
Наблюдавала съм ги и съм си вадила следните изводи.
Кога е готова да бъде оплодена и да смъкне хайвера? На седлото се появява нещо като напречна бяла ивица и мъжките започват да шават из аквариума като полудели. А тя горката търси къде да се скрие и да се подготви.
Кога хайвера започва да се люпи? Може да се ориентираш освен по очичките на малките, така и по образуването на ново седло.
От оплождане до оплождане минават приблизително около 2 седмици.
От оплождане до излюпване съм засичала малко повече от 20 дена. Но всичко зависи от Т и условията в аквариума.

п.п. По мои наблюдения и не само мои, черитата (само такива съм гледала и нямам опит с други видове), не обичат честите смени на водата. Може би водата също трябва да бъде третирана с препарат. Ползвала съм преди години Tetra Aqua Safe.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zlatna ribka

От два дни за първи път в кариерата ми като акварист си имам бебета скаридки *YAHOO*
Въпроса ми е толкова са мънички ,едвам забележими....с какво да ги храня? Храня големите с SERA vipagran, достатъчно ли е и за малките? В аквариума засега няма никакви растения... :-[ Много ми се иска преди да ги пусна в общия да дръпнат малко,в същото време ме е страх да не ги прехраня...С какво храните вашите бебета?
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

Здравков

Цитат на: zlatna ribka - 09.11.2013 10:55
От два дни за първи път в кариерата ми като акварист си имам бебета скаридки *YAHOO*
Въпроса ми е толкова са мънички ,едвам забележими....с какво да ги храня? Храня големите с SERA vipagran, достатъчно ли е и за малките? В аквариума засега няма никакви растения... :-[ Много ми се иска преди да ги пусна в общия да дръпнат малко,в същото време ме е страх да не ги прехраня...С какво храните вашите бебета?
По принцип в аквариума има достатъчно храна за тях, дори и да не даваш допълнително. Все пак хубаво би било да сложиш някое друго растение.

Koleto

Здравейте, сложил съм грунд на Fluval shrimp, въпросът ми е трябва ли да сифонирам дъното?

georgymit

Ако имаш малки скаридки  НЕ, защото ще ги засмучеш и ....край с тях.

bat

А колко са големи току що излюпените скаридки?
Нещо странно плува в скаридарника, но е едва доловимо с просто око, и не мога да определя какво е. Ако не бях наблюдавала някаква малка скаридка да се мъчи да си сваля дрешката, нямаше и да видя че нещо лази по стъклото.
Ако не преварявах водата за скаридарника, бих се заклела че си имам малки водни бълхички, точно така се държат тези нещица. Големи са горе-долу колкото върха на карфичка.

danielm

Дори новородената скаридка си личи, че е скаридка!

Caxapa

Новородените скариди са точно умалено копие на родителите. Тоест скаридата си е скарида дори и да е новородена и си личи. Другите плуващи гадини са от най различно естество умножили се от прекалено обилно хранене и гнилостни процеси в аквариума. Има решение за избавяне от нежеланата инвазия  с живородки но има опсност и от намаляне на бройката скариди. После естествено пак оставяме сами скаридите, без други риби и прочие.

Cole

Здравейте, задължително ли е в скаридарник да има филтър или помпа?? :-)

Асен Евгениев

 Да. Не спестявай точно от това.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

sotneron

А има ли друг начин освен живородките за тези гадинки?

Caxapa

По-добра хигиена в аквариума, умерено хранене и добра филтрация.

Similar topics (5)

52370

Публикации: 4
Прегледи: 4150

43857

Публикации: 3
Прегледи: 2942

33710

Започната от Aquadream


Публикации: 470
Прегледи: 240768

24352

Публикации: 14
Прегледи: 5857

18741

Публикации: 16
Прегледи: 7539