• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 03:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Снимки на скариди и скаридарници.

Започната от Деян, 03.01.2010 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Асен Евгениев

Цитат на: danielm - 01.08.2012 19:18
и малко пъстрота за разнообразие, въпреки че от снимката не е много видно!
Това с цвета на камъните е яко! *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

danielm

не знам дали е гени или мимикрия ... но резултата е як.

ramedy

Браво danielm ,конкуренция си! Дано се запознаем един ден на живо да си побъбрим за скаридките! *DRINK*

danielm

Цитат на: ramedy - 02.08.2012 12:57
Браво danielm ,конкуренция си! Дано се запознаем един ден на живо да си побъбрим за скаридките! *DRINK*
не съм.
днес събрах труповете и на последните си скариди.
в рамките на месец и нещо ми измряха всички скариди по аквите.
резултата е ежедневно трупове ... и 2-300 класни скариди с приличен размер в гроба.
:-(
а обяснение и причина не намерих.

Mirobg

Водата.

Доста хора се оплакват ,че им загиват скаридите в София. Нещо бъхат във водата.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Nikola 1

 =-O Ясно. А аз се чудех къде ми отидоха старите скариди. Нямаше ме известно време и след като се върнах тук таме по някоя, но малка. Чак сега забелязвам някои със седло. Личи си обаче, че са ново поколение. Жалко.

zariio

За това само осмозна вода и без никакви лайна във водата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Nikola 1

МОите са ред черита за сега. Гледам ги в общ аквариум и едва ли си заслужава да ползвам осмозна вода. Яд ме е защото вече имах поредни поколения с ярък цвят и то без особенни екстри. Не ме финансират за тях ;-). За втори аквариум *MODERATOR* Така, че явно така ще бъде.

zariio

ЦитатНямаше ме известно време и след като се върнах

Незнам дали това не е разковничето *dontknow*
При Даниел беше същото положение.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Aquadream

Цитат на: zariio - 02.08.2012 23:25


Незнам дали това не е разковничето *dontknow*
При Даниел беше същото положение.
Разковничето е четене и обръщане внимание на прочетеното. Откриване на топлата вода и надхитряване на правилата в повечето случаи не работи, когато става дума за живи същества.

sailender

Водата из софия е под всякаква критика и то от няколко месеца .... незнам какво правят по пречиствателните.... само си мисля че заради намалянето на водния стълб по язовирите точат вода от нива които не са препоръчителни за питеина вода.
Оняден напълник бидончето си за сменяне не вода и престояване и днес смених водата на единия аквариум и що да видя .... кафяво дъно на бидона от чешмяната ва ож за битови нужди.....

Nikola 1

Не при нас няма утайка. Обаè явно наистина слагат нещо защото от пролетта там където пада водата от подобието на съмп и е аератора се образува нещо като пяна. Нямам гниещи части на растения, правил съм тестове и .... Не знам дали не е от температурата. Обаче миналата година също беше много топло и като се върнах скаридите си бяха наред.

Peza

Цитат на: Nikola 1 - 03.08.2012 20:31
Не при нас няма утайка. Обаè явно наистина слагат нещо защото от пролетта там където пада водата от подобието на съмп и е аератора се образува нещо като пяна. Нямам гниещи части на растения, правил съм тестове и .... Не знам дали не е от температурата. Обаче миналата година също беше много топло и като се върнах скаридите си бяха наред.
Точно от пролетта започна масовият мор на скаридките из аквариумите на софиянци, включително моят, може да е съвпадение, но .... надали. Пяната може (мои си лични си предположения) да е от много органика във водата, имаше начин това да се тества но съм заровил темата някъде, а нямам и необходимото за теста.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

easternalien

Явно не само при мен е така :(
Общо взето от масово размножаване, оцеляваха само най-големите екземпляри! Дори рестартирах скаридарника, понеже се мяркаше и планария и отдавах на тях поражението на по-младите екземпляри.

ramedy

Черитата не се нуждаят от Осмозна вода! Единственото което трябва да имате е TDS meter!
Cherry Shrimp
PH: 6.4 - 7.6
KH: 0 - 10
GH: 4 - 14
TDS: 80 - 200
Water temp: 18 - 28
Смесвайте малко изварена или размразена от лед вода с чешмяната и мерете ! това е!
: 03.08.2012г 21:09ч
Виж за Кристалните Скариди там се изисква по-голяма чистота по-чести смени  и задължително Осмоза или Дестилат  :
Crystal Red Shrimp/Red Bee
PH: 6.2 - 6.6
KH: 0 - 2
GH: 4 - 6
TDS: 80 - 100
Water temp: 21 - 28

Similar topics (5)

38335

Публикации: 26
Прегледи: 8213

10620

Публикации: 13
Прегледи: 5762

59060

Публикации: 1
Прегледи: 4327

9614

Започната от bobynfs


Публикации: 4
Прегледи: 4871

56834

Публикации: 2
Прегледи: 2573