• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на скариди и скаридарници.

Започната от Деян, 03.01.2010 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Ако правилно я оприличавам на Аманова скарида ми се струва че няма да имаш поколение.Амановите скариди искат бракична вода за хайвера си,понеже малките преминават през няколко стадия за около 85 дена и след това се превръщат в скаридки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Цитат на: MeTogu - 10.10.2010 20:19
Ако правилно я оприличавам на Аманова скарида ми се струва че няма да имаш поколение.Амановите скариди искат бракична вода за хайвера си,понеже малките преминават през няколко стадия за около 85 дена и след това се превръщат в скаридки.
Методи! За съжаление докато си бях в отпуска в България ми измрели всички ред-чери и аманови скариди.   В момента съм с нови Макробахуми и все още нямат хайвер но и това ще стане.

MeTogu

Интерестно ми е как са умрели тези скариди.Аз оставих едни скариди в едно мазе,без нищо,буквално говоря,че даже имаха може би и 2 пръста вода в 150 литров аквариум.След цели 4 месеца слязох там и имаше доста отцелели скаридки.А как са умрели в твоя аквариум,с аерация,растения и топлина.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

gogoto

Ето и една снимка на скаридка от мен.
Снимката е правена с любителско фотоапаратче днес.
Не е кой знае какво ама се вижда гадинката.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F1602%2F9497262956870304791288119180T7wVu3VV11TDdmdXeSol.JPG&hash=e334cab423ca4db0edf3c87ae1ff48ee2489f684

Caxapa

Цитат на: MeTogu - 10.10.2010 20:37
Интерестно ми е как са умрели тези скариди.Аз оставих едни скариди в едно мазе,без нищо,буквално говоря,че даже имаха може би и 2 пръста вода в 150 литрвок аквариум.След цели 4 месеца слязох там и имаше доста отцелели скаридки.А как са умрели в твоите аквариум,а аерация,растения и топлина.
как са измрели си нямам идея. Оставих един познат да се грижи за аквариумите докато съм в България. Разказа ми , че уж филтрите работели а водата станала кафява, миршела и растенията се скашкали. Водата е сменял както съм му казак по 1/3 всяка седмица. Температурата също била в норми.

joro1981

Ами ако е изсипал един пакет храна наведнъж ....
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

MeTogu

Цитат на: joro1981 - 27.10.2010 08:27
Ами ако е изсипал един пакет храна наведнъж ....
Което е много верояно.Водата не се разваля току така.Твоя приятел или не ти е казал нещо или те послъгва за сторените от него грижи.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Caxapa

Хранил е по указаните от мен наставления. Нещо се е прецакало но минало свършено.

Paskalev

(rock)

ico

Преди малко и аз щракнах една скаридка
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

exorsist

А ето и едно ред чери-"кои"

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F20sg6tx.jpg&hash=b77b39bd1ab87d1e6da88dec6e0912801423d1fe
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

nikolay_71


Асен Евгениев

А тоя садист е завлякъл един огнен барбус в леговището си и го разфасова.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

В началото на октомври взех от колега, Макробахиуми които отнесох със себе си тук във Виена.  Живи и здрави всички гадове, че и опустошиха няколко неона. Ето снимки на един от лидерите в скаридарника. Да отбележа, че бяха млади и малки като ги взех. Към днешна дата  си е направо гигантизъм  неговото. На първата снимка са сменените му щипки преди няколко дена.

Тук е  от днес като щипките в действителност са много по-големи.

Заради него се налага да храня останалите скариди в различни  участъци на аквариума понеже ги пребива и не дава на нито една да припари до порцията. Храня с хирономус и от време на време с обща гранулирана храна за скариди на Сера.

stenli

Пита се...каква е скаридката, защото и аз не съм сигурен :-).

Similar topics (5)

57378

Публикации: 8
Прегледи: 4615

30968

Започната от godsmak


Публикации: 23
Прегледи: 26762

10088

Започната от mistar_ti


Публикации: 12
Прегледи: 8860

28802

Публикации: 17
Прегледи: 8269

7135

Публикации: 4
Прегледи: 6028