• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.06.2024 08:17

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Снимки на скариди и скаридарници.

Започната от Деян, 03.01.2010 20:30

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zlatna ribka

Цитат на: Mirobg - 26.06.2012 22:10
Ето нещо и от мен което скалъпих с подръчни средства... :-[


Ееее на това ако викаш подръчни средства... *BRAVO*
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

ramedy

Здравейте . колеги Скаридари! Ето малко снимки от новото ми нано 18 лтр с една прекрасна Сакура -майка .която роди преди седмица две дузини малки!







....кръстил съм го -" Адът на Данте"

danielm

Малките обаче са май доста далеч от качеството на мама!

shrimp-now

До колкото знам сакурите още от малки са със много силно червен цвят. Сигорно мъжкия е бил чери.

danielm

Сакурите си се раждат червени.
Ето снимка на двудневни скаридки. по-хубава не мога да направя  :-D , но червеното се вижда ясно.

Peza

Не знам как ще прозвучи, но единствените сакура които съм имал, бяха оцелелите в гелемият ми аквариум. Каква ирония, там пусках тотално безцветни вече поотраснали (полово зрели) бройки от скаридарника, за храна на манакапурковците. Но другата ирония е че прекалих с перхидрола там =>  *dead

Така че личното ми мнение е, параметри, параметри и пак параметри, чак тогава ген. Затова и няма да се съглася на 100% с предходните три поста.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

danielm

с параметри можеш да докараш цвят, но това не прави една скарида сакура или ред файър.
с добър ген каквито и да са ти параметрите цвета ще е плътен.
и при нитрати 0, и цял ден в пликче няма да загуби цвят ако е истинска сакура.


Peza

Кокато казвам сакура имам предвид сакура, не ред чери с наситен цвят като тон. На този комп не разполагам с таблицата за определяне на класовете за да ти кажа какви ги пуснах и какви ги видях в последствие и извадих, както и да е, нямам намерение да влизам в полемики излишно. Просто споделям лични наблюдения, макар и на лаик.  В крайна сметка не е толкова далеч времето когато ще видим точно тези скаридки до къде са стигнали като клас. Оставям на вас които се занимавате по-сериозно с отглеждането им, да си мерите класовете  :-P и коя е по-истинска сакура и коя не, съответно файър ред, солид ред и прочие.

П.П. Снимки винаги са добре дошли за зяпачи :popcorn:
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

zariio

Ама качвайте и снимки де,само така на приказки е скучно.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ramedy

След месец ще ви пратя снимки как ще изглеждат тогава сега не мога да кажа! Сакурата я взех бременна! Според мен ако таткото е Чери ще излязат повечето черита! Но може и да си пораснат прекрасни Сакурки! Така че мен си ми харесват! А вие сте тези който сте наред да пращате снимки! *THUMBS UP*

danielm

Ами ето от мен едно бебче рили. Това ми е първото поколение и има още какво да се иска, ама след още няколко може и да ги докарам повече!

ramedy

Ето новата ми скарида! Някой може ли да си каже мнението какъв вид е тя?

danielm

според мен това е бърливо бабаулти.
ето и бърливо рили, но мейд ин бг!

ramedy

Други версии! Ще се радвам ако разгадая точната порода! За да мога да селекционирам !Рилитата с какво ги мешиш?

danielm

има още две версии ... ама им трябва още време!
какво не ви харесва на тази обаче не рабрах???

Similar topics (5)

23689

Публикации: 8
Прегледи: 4778

4054

Публикации: 9
Прегледи: 6480

55500

Публикации: 11
Прегледи: 4025

44579

Публикации: 12
Прегледи: 4439

54397

Започната от Caxapa


Публикации: 10
Прегледи: 5076