• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 17:14

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Чудя се дали да си взема скариди

Започната от Alexfield, 10.11.2009 14:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Alexfield

Здравейте,
чудя се дали да добавя скариди в моя пренаселен аквариум (360 литра).
Идеята ми е, да разчистват наоколо от водорасли. Имам доста от тях и нещо не мога да ги преборя.

Ето какво искам да ви питам:
С кои риби скаридите са несъвместими? Т.е. мога ли да ги добавя в аквариума без някоя от рибите ми да им види сметката?
Прилагам списък на "съдържанието" на аквариума:
Сиамски пангаси, сребърни акули, торпедо червена линия, боции клоун, анцитруси, калихти, данио, неони, молинезии, плати, гупи (не ме освирквайте за прекаляването с видовете - знам, че са много).

Ако добавя скариди, аквариумът ми ще се натовари ли допълнително - все едно че съм добавил още рибки? Ако "да" - приблизително с колко? Примерно 1 скарида = 1 неон или гупа?
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

zambo

Ако добавиш скариди аквариума няма да се натовари . Въобще няма да разбере , че са вътре , защото ще бъдат изядени в момента на пускането им .Ти имаш риби , за които скаридите са деликатес .Ще питат за още .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Alexfield

Ок, ясно  :-D Значи няма да вземам. Затова е добре човек да попита преди да свърши някоя (поредната) глупост  *privet*
Поне ми кажи, кои са тези риби дето ще питат за още  *JOKINGLY*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

SashoPhoto

Абе зависи си и от скаридите... Аз в моя аквариум със скаларии и рамирези съм пуснал една Atyopsis moluccensis и си живее повече от месец необезпокоявана. Раздава шамари на случайно минаващите сомчета и се крие в треволяците и пещерите от големите риби.

zambo

Цитат на: Alexfield - 10.11.2009 14:37
сребърни акули, торпедо червена линия, боции клоун, молинезии, плати, гупи

Последните три вида ще унищожават новородените . А първите три всичко живо .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

миа

Сребърните акули как така не изяждат гупите?

Alexfield

@Анатоли:  *thanks

Цитат на: миа - 10.11.2009 19:12
Сребърните акули как така не изяждат гупите?
Съжителстват си без проблем. Предполагам, че няма проблеми заради големината на аквариума.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

peter85

Може да добавиш макробрахиуми,те определено ще отцелеят при тези риби а и няма да натоварят аквариума ти.

Деян

Няма да устискат на боциите. Дори и те няма да могат.

galin76

 Всъщност,нали основната ти цел и идея, да пуснеш скариди е да се справят с водораслите. Аз, си мисля че дори и да отселеят, а както стана ясно те няма, проблема с водораслите пак ще си остане, особено ако са, както казваш в повечко. Ще се радвам на повече мнения в тази посока. *DRINK*

Alexfield

@galin76: Нещо не можах много добре да те разбера... Какво се опитваш да кажеш? Че скаридите, дори и да оцелеят не могат да се справят с водораслите ли?

П.П. Тук вече говорим хипотетично. За аквариум в който може да се сложат скариди, не за моя.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

Деян

Ако са повече ще се справят. Говорим за 100-200.

YAROSHKH

Колега, аз имам скариди с златни ибки и анцитруси. Всички ми казвах , че нямало ад оцелеят. Ама - НА ! Живуркат си..>вярно е че не излизат от храстта който им сложих за укритие, и изпод корена ... Ама са си там ! Ако имаш и гъсто залесяване с растения - няма да имаш никакъв проблем.
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

bobusy

Не заблуждавай човека, анциструсите са абсолютно безопасни за скаридките /освен ако не пазят хайвер/, а и златните са доста бавни и мързеливи - ако изядат някоя скаридка ще е по-скоро по случайност. Предполагам все пак в твоя аквариум не вижддаш често малки скаридки.  *NO*
Виж сега боциите са коренно различни риби, тяхната природа е такава - да унищожават малки безгръбначни.  *STOP*

Alexfield

Боциите ги взех с мисия да унищожат напастта от планорбиси, която беше налазила общия ми аквариум. По едно време се бяха размножили сигурно до над 500. Всеки ден успявах да хвана и извадя 50 планорбиса, а на следващия ден ситуацията беше същата, все едно че нищо не съм вадил.
Боция клоун е много красива и интересна риба и определено смятам да си ги запазя и да им се радвам. От друга страна поддържат нивото на планорбисите близко до 0. Дори и да вкарам някой друг планорбис с растение или по невнимание, няма никаква опасност да пламне отново като епидемия размножаването им.
За по-нататък имам идея да си направя растителен аквариум примерно само с неони или данио и имам един подходящ 100 литров аквариум за тази цел. Та ако реализирам тази идея, пак ще се огледам за скариди.

Човек може да има всичко, но не и в един и същ аквариум  *DRINK*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

bobusy

Абсолютно съм съгласен с последното! Все пак планорбисите могат да изчезнат и с хищен охлюв, който не пречи на скаридките.  *THUMBS UP*

sliven

Не повтаряйте (като папагали) и питате??ПРОБВАЙТЕ!!При разни риби и условия,скариди живеят и с едри риби(Трихогастри,Лабео)
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

zambo

Цитат на: Alexfield - 20.11.2009 13:21
Човек може да има всичко, но не и в един и същ аквариум  *DRINK*

Много мъдра мисъл . *BRAVO*
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

peter85

Имаше един пич от бургас който гледал цихлидите си с макробрахиуми и не е имал проблеми.А мисля че и боцията ако има с какво да се занимава (охлюви примерно) няма да ги закача.

zambo

Цитат на: peter85 - 20.11.2009 20:00
Имаше един пич от бургас който гледал цихлидите си с макробрахиуми и не е имал проблеми.А мисля че и боцията ако има с какво да се занимава (охлюви примерно) няма да ги закача.
Зависи кой вид цихлиди е гледал . Но при боция клоун прошка няма , със или без охлюви  в аквариума .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

Alexfield

Пък и охлювите свършват доста бързо. 5 Боции за около месец ликвидираха цялата напаст от планорбиси.
Цитат на: sliven - 20.11.2009 13:58
Не повтаряйте (като папагали) и питате??ПРОБВАЙТЕ!!При разни риби и условия,скариди живеят и с едри риби(Трихогастри,Лабео)
Всъщност тази тема я пуснах именно защото исках да разбера ПРЕДИ да пробвам.

Сега вече имам идея как да го направя  *THUMBS UP*
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

amrasel

Цитат на: sliven - 20.11.2009 13:58
Не повтаряйте (като папагали) и питате??ПРОБВАЙТЕ!!При разни риби и условия,скариди живеят и с едри риби(Трихогастри,Лабео)

@sliven, според теб могат ли да живеят заедно с колизи? Питам , защото ми казаха , че не може, но мисля че при по-голям обем и повече укрития , и повече хранене  може и да няма проблем.

sliven

Каквото и да ти отговоря(ще съм крив)!Пробвай, при мен става!  ]:->
Едно е да искаш,Второ е да можеш,а пък,Трето и Четвърто е да го направиш-"Мъжки времена"от Николай Хайтов

Similar topics (5)

55525

Публикации: 3
Прегледи: 2604

28502

Публикации: 13
Прегледи: 5266

46772

Публикации: 1
Прегледи: 2696

13145

Публикации: 2
Прегледи: 3018

50447

Публикации: 13
Прегледи: 5699