• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Размножаване на кардинали (Tanichthys albonubes)? Подготовка и захранване.

Започната от M.Popov, 05.06.2011 20:15

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Лора

Донесоха ми развъден аквариум, ще го подготвя и пускам кардиналите.
Пожелайте ми успех.

П.п Ще си ударя Г у тавана от радост, ако се получи. :-D
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Ivan_S

Цитат на: Лора - 21.11.2013 12:21
Донесоха ми развъден аквариум, ще го подготвя и пускам кардиналите.
Пожелайте ми успех.

П.п Ще си ударя Г у тавана от радост, ако се получи. :-D

Успех!  *THUMBS UP* И да се похвалиш после.

P.S. И по-спокойно, за да не шпакловате таван после  :-D
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

buchkata

Направо започвай да го биеш,защото кардинала е лесна за развъждане риба. :-D

Лора

Ааа не знам аз...
Никога не съм гледала риби с цел размножаване, гледала съм ги за удоволствие. Явно имам условията, защо да не ги пробвам.
Навремето, първата рибка която хвърли хайвер, беше бетата. Красота. Беше нещо невероятно, да ги гледаш, как се ухажват, как тя се прави на умряла, а той събира хайвера и го носи в гнездото. Но така и нищо не се излюпи. После две скаларии, тъкмо се бяха заформили в чифт и щях на следващия ден да ги пращам към София. Вечерта ги местя в друг аквариум да ги подготвя за път, пуснах им филтъра и какво да видя. Те започнали да хвърлят.  :-D Но и там нищо не излезе, като поколение.
Затова сега казвам, че ще си ударя Г... ако излезе нещо.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Лора

Колеги, удрям си Г у таванЪ. Имам рибки. *YAHOO*

Още когато писах, отделих всичките 4 на брой кардинали, пуснах им аератора (спирах го нощем, че много бръмчи). До преди 2 дни нищо. Изместих големите в общия аквариум и какво да видя в малкия? Рибки! Само 2 видях, но може да има и още.
Тъкмо си мислех, че трябва да разтуря родилното. И като видях, че нещо щъка по повърхността и замръзнах.

Прикачам снимка, на тази която е залепена на стъклото. Видях общо 4 рибета.

Сега проблем! Нямам никаква толкова дребна храна, като за тях. Освен да залагам банана, за друго не се сещам.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.cc%2Fvxlb57owb%2FDSC00769.jpg&hash=7bd1ff272f8b315b498013af3c1da8a1ea6a1db3
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

zbignew73

Извинете може и да не сьм разбрал но за тези ли става вьпрос: Paracheirodon аxelrodi,Червен неон, тетра кардинал или за обикнивен кардинал.

Георги

За Tanichthys albonubes става въпрос. Добавям го в заглавието.

zbignew73

Блягодаря,понже сьм гледал и от двата вида преди време.Тези Tanichthys albonubes ги развьдих без проблем,а с тези Paracheirodon аxelrodi не ми се получи.

Ivan_S

Честито за дребосите. Пожелавам ти техните родители да станат баби и дядовци  :-P.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Лора

Благодаря.
Не съм много сигурна за времето през което аквариума е стоял без аератора и не проумявам как в това положение са се излюпили мъниците. Явно са корави рибки.
Не съм държала мъжките от женските отделно, за по голяма продуктивност и си мислех, че нищо няма да излезе, защото не храня с жива храна. Тъкмо се чудех, дали да не взема замразена артемия или микрочервей. Но ето, че и така стана.
Ще изчакам мъниците да пораснат и ще заложа пак, но този път ще им осигуря "месо" за папкане.


Забравих да кажа, че след кардиналите, е наред и галксито.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Ivan_S

Цитат на: Лора - 28.11.2013 12:37
Благодаря.
Не съм много сигурна за времето през което аквариума е стоял без аератора и не проумявам как в това положение са се излюпили мъниците. Явно са корави рибки.
Не съм държала мъжките от женските отделно, за по голяма продуктивност и си мислех, че нищо няма да излезе, защото не храня с жива храна. Тъкмо се чудех, дали да не взема замразена артемия или микрочервей. Но ето, че и така стана.
Ще изчакам мъниците да пораснат и ще заложа пак, но този път ще им осигуря "месо" за папкане.

Храната прай борбата (рибките в случая) ... както се казва  :-D
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

hunter

Честито и от мен, не знам какво да ти кажа за храна за малките. Лично аз не съм развъждал по различно от гупи и хелери. Има до колкото знам храни за новородени по магазините. Но за каква възраст незнам, това с банана трябваше да е предварително. Сега докато се заформят инфузории може и да е късно. Споделя развитието ако може, че ми е интересно. Какво имаше в развъдния освен въздух? Грунд, растения температура.

suntsu69

Въдил съм кардинали преди 20 години, когато за захранване използвах ситно стрита сушена дафния (както при всички гупи хелери и пр.) и пак имаше оцелели. Последните години при развъждане на барбуси (няколко вида) използвах яичен жълтък и декапсулирана артемия. Жълтъка го купувах от магазин, не е домашен и почти не цапа. След 3-4 дена минавам на декапсулирана артемия. Вместо яйце, може да пробваш и със сера микрон - но при мен резултатите са по-лоши - цапа повече, не я харесват толкова много. Плюса е, че се отлага по гъбата на филтъра и малките я чоплят оттам денонощно.
И пусни няколко планорбиса вътре, да обират неизяденото.
Пробвано е, че това захранване работи, без да се занимавам с банани и люпене на артемии и се практически няма загуби. Аз имах най-големи загуби, като минавах от артемия/сера микрон на храна за големи риби, както и от рязкото пренаселване на аквариума в този период, поради порастването на рибите.

Лора

Благодаря  :-)
В развъдния бях сложила Кабомба акватика в средата на аквариума, затисната м/у два камъка. Така ме посъветва колегата Методи, който ми донесе и развъдния аквариум. Върна се на време в България. *JOKINGLY*
Та по негов съвет ги сложих в средата, да има какво да обикалят да се гонят и затискат, ако мога така да го кажа. Аквариумчето е с размери ш/д/в 15/30/25 като го бях напълнила на половина. Топлеха се от температурата в стаята и лампата която им свети отгоре. *CRAZY* Не знам каква Т е била в аквариума, но на стаята е в интервала 22-30 като по често е м/у 25-30. Периосично капвах по пакпка Трипафлавин (чела съм, че го използват в развъдни аквариуми, за да не мухлясва хайвера.
Държах ги може би седмица в него и ми писна, т.к. не виждах нищо да шава в аквариума. Тези явно са от последното хвърляне. Другите са дали фира. Но ми прави впечатление, че само едно рибе е малко по голямо и то точно него забелязах, защото плуваше. Другите 2-3 видях по стъклото, може да има и още, но не ги виждам, защото на дъното съм пуснала шепа грунд, та ако има нещо може да е там.

suntsu69 благодаря и на теб, бях забравила за жълтъка. *thanks

Дано оцелеят, за сега им стривам ситно Тетра рубин, не е много хранителна за мъниците, но по силните ще оцелеят. Ще се постарая да ви информирам и за напред в развитието им, до следващото залагане на родителите. *bg*
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Caxapa

На новоизлюпени съм давал Сера-микрон/спирулина/  За да не плува по повърхноста, вземам малко на върха на бъркалка за кафе и е размесвам в капачка от сироп за детска кашлица. После със спринцовка изтеглям "бульона" и капвам периодично   всред народонаселението та да се вредят всички до мамбото. 

Similar topics (2)

29047

Публикации: 37
Прегледи: 56422

43579

Публикации: 5
Прегледи: 5013