• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.06.2024 20:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

.........

Започната от akvaristat, 20.03.2008 13:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

akvaristat

20.03.2008 13:42 Last Edit: 16.07.2009 00:22 by akvaristat
.......

LusilSorel

Аз имам такъв и имам няколко аквариума с различен пясък. Единият ми аквариум е с кварцов ситен пясък и като го чистя много малко частици биват засмукани от сифона. Това е с оригиналният мъркуч, с който го продават. При мене го смених с по-дебел, като сложих и съответно и друг накрайник към сифона. Тогава наистина налягането към изхода е по-голямо и този ситен пясък се засмуква с голяма сила, поради по-големият обем вода, който излиза.
В твоят случай ако използваш техният мъркуч няма да имаш проблеми. Това е моето виждане от личен опит.

akvaristat

20.03.2008 14:27 #2 Last Edit: 16.07.2009 01:56 by akvaristat
.............

SERA


Здравей,

Мисля, че вече ти отговориха на въпроса. Триъгълният е по-подходящ за аквариуми с растения, корени и едри камъни. такак те по лесно ще могат да бъдат заобиколени.
Кръглия с по-голяма дължина и с него може да сифонираш по-дълбоко без опасност да засмучеш пясък. За мен лично кръглия е по подходящ за "цихлидарници" с малко растения и нужда от качествено сифониране т.е. сифониране по-дълбоко.

Поздрави
Сера

denzel

Цитат на: SERA - 20.03.2008 21:22За мен лично кръглия е по подходящ за "цихлидарници" с малко растения и нужда от качествено сифониране т.е. сифониране по-дълбоко.
точно това щях и аз да кажа, защото ползвам кръглият за този тип сифониране на такъв тип аквариум и мога да кажа, само едно  *privet*  *BRAVO* *YAHOO* *thanks
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.best-carp.com%2Fbilder%2Flogo.jpg&hash=0f8b9d5c6c27d71728f3297bd6a7e7c7ce52b680

igenov

Цитатт.е. сифониране по-дълбоко
Какво разбирате под дълбоко сифониране? Ако имате предвид да вкарате накрайника дълбоко в пясъка и той да не го засмуче, просто забравете. Аз имам уред с цилиндричен накрайник. Половината от дъното ми е с пясък. Ако доближа накрайника съвсем до пясъка, започва да го засмуква. Това ме принуждава с разклащане на накрайника да вдигна мръсотията от дъното и тогава да я засмуче, без да тегли от пясъка.

SERA

Цитат на: igenov - 20.03.2008 21:40
Какво разбирате под дълбоко сифониране? Ако имате предвид да вкарате накрайника дълбоко в пясъка и той да не го засмуче, просто забравете. Аз имам уред с цилиндричен накрайник. Половината от дъното ми е с пясък. Ако доближа накрайника съвсем до пясъка, започва да го засмуква. Това ме принуждава с разклащане на накрайника да вдигна мръсотията от дъното и тогава да я засмуче, без да тегли от пясъка.

Сифона ( стига да е с подходящи размери ) позволява да се засмуче част от пясъка в долната му част, така че нагоре да продължат само по леките частици ( тиня и листа ). След като го дръпнеш леко  нагоре, налягането спада и пясъка пада на дъното. Трудно е да се обясни трябва да се види.


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.postimage.org%2FPqCFxT9.jpg&hash=480f6c7390306f869c91e531cd0ca1a54a915352

igenov

ЦитатСифона ( стига да е с подходящи размери ) позволява да се засмуче част от пясъка в долната му част, така че нагоре да продължат само по леките частици ( тиня и листа ). След като го дръпнеш леко  нагоре, налягането спада и пясъка пада на дъното. Трудно е да се обясни трябва да се види
Сифона е с размери каквито ги е направила Сера. Аз съм писал не за самоделен сифон, а за сифон на Сера, само че с цилиндричен накрайник. Не е необходимо да ми обеснявате, защото го ползвам. Като вдигнеш накрайника започват да се връщат песъчинките, но и по едрите частици. За мен уредът не е подходящ за много ситен пясък. Върши работа, но...

SERA

Цитат на: igenov - 21.03.2008 07:00
Сифона е с размери каквито ги е направила Сера. Аз съм писал не за самоделен сифон, а за сифон на Сера, само че с цилиндричен накрайник. Не е необходимо да ми обеснявате, защото го ползвам. Като вдигнеш накрайника започват да се връщат песъчинките, но и по едрите частици. За мен уредът не е подходящ за много ситен пясък. Върши работа, но...

Извинявай, не съм те разбрал. Толкова ситен пясък се използва предимно в морската акваристика и аз не съм пробвал сифона при такъв пясък.