• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Sera Siporax ® - биологича филтрация с висока ефективност

Започната от SERA, 02.11.2006 01:56

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

panchopan

:-)
Aми тц - не чакам - купих си :-)
A въпроса си ми беше съвсем коректен и точен - каква е разликата между Siporax и Biopur forte.
Ако прочетеш историята и ми кажеш къде точно е отговора на тоя въпрос аз веднага ще се извиня на всички, че съм им загубил времето.

Ха  *DRINK*
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Stas

Цитат на: SERA - 30.06.2007 20:12
Разликата е в изходния материал, в размера на микропорите, а от там и в площа за развитие на полезни бактерии. Siporax е с 34 пъти по голяма площ от обикновенните филтърни материали.

Може би трябва да се цитира колко е броя на микропорите в едно цилиндърче, колко бактерии влизат в една микропора?

И понеже не ми се пише повече едно и също - Биопур форте става. Сипоракс става още по-добре. Изборът е твой. Естествено, че като нямаш пари не даваш, а като имаш правиш нещата по по-добрия начин!

panchopan

Еeeeeee, Стас, моля те ...
Няма нужда от заяждане. Нека запазим добрия тон и да не превръщаме един обикновен въпрос в грозно дърляне.
Както казах въпроса си ми беше съвсем точен: Какава е разликата между Siporax и Biopur Forte?

ЦитатSiporax е с 34 пъти по голяма площ от обикновенните филтърни материали.

Отговoра не е каква е разликата между тях, а каква е разликата между Siporax и "обикновените". "Обикновените", съгласи се, нищо не означава. И те моля остави човека от SERA да си ми отговори ако има тази информация. Въпроса ми беше насочен към него.
Надявах се на отговор от типа на Biopur Xm2 за бактерии - Siporax YxXm2 за бактерии. Рових в интернет, но не намерих такава информация, затова попитах директно представител на SERA.

А твоя отговор го разбрах. Както разбра, даже съм се съобразил с него и съм си взел Siporax.
Така че да приключим темата дотук, за да не се дразним излишно.

Ако може нека SERA да ми пусне едно ЛС ако имат тази информация. Ако не, здраве да е. Така или иначе вече съм си купил Siporax-a.

*DRINK* на всички
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

SERA

Цитат на: panchopan - 04.07.2007 07:56Както казах въпроса си ми беше съвсем точен: Какава е разликата между Siporax и Biopur Forte?

Отговoра не е каква е разликата между тях, а каква е разликата между Siporax и "обикновените". "Обикновените", съгласи се, нищо не означава. И те моля остави човека от SERA да си ми отговори ако има тази информация. Въпроса ми беше насочен към него.
Надявах се на отговор от типа на Biopur Xm2 за бактерии - Siporax YxXm2 за бактерии. Рових в интернет, но не намерих такава информация, затова попитах директно представител на SERA.

Няма как да намериш такава информация в интернет, защото обикновенно клиентите искат решения на проблема ( хранене, филтрация, болести и т.н.) и за тях е достатъчно продукта да си върши добре работата. За това повечето производители рядко дават точното съдържание и данни за продукта ( освен основните характеристики, упътване за употреба и др. ).

В моента не знам колко точно е полезна площ на sera biopur Forte. Ще разбера и ще пиша пак тук.

Поздрави
Сера

panchopan

Ами здраве да е :-)
Както казах, вече си купих и Siporax.
Сега сам с една кошница Siporax, една Biopur и една с вата. Като поработи ще се види.

*DRINK*
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Vlado

За да се направи правилно сравняване трябва да се заредят поне две системи с различни продукти. Ама като си имаш и двата ползвай ги. Аз лично бих направил филтър само със сипоракс и една гъба отпред за механична филтрация.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

gecatax

Здравей,
sera siporax® mini пише че:
"Този филтърен материал е много икономичен: например той има полезна площ колкото 34 л. обикновен керамичен материал и осигурява 200 л. кристално чиста и биологически свежа аквариумна вода. "
Да ама го пише на всички разфасовки, за коя ващи?
Май 270гр. sera siporax® mini осигурява 200 л. кристално чиста и биологически свежа аквариумна вода.
Поздрави!

-250л.

nidkolio

Според мен става въпрос за 1 литър Сипоракс.
Ако ползваш половин литър, трябва да разделиш 34л. на две и ще получиш на каква площ съответства.
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

SERA

Цитат на: gecatax - 29.04.2010 10:37
Здравей,
sera siporax® mini пише че:
"Този филтърен материал е много икономичен: например той има полезна площ колкото 34 л. обикновен керамичен материал и осигурява 200 л. кристално чиста и биологически свежа аквариумна вода. "
Да ама го пише на всички разфасовки, за коя ващи?
Май 270гр. sera siporax® mini осигурява 200 л. кристално чиста и биологически свежа аквариумна вода.
Поздрави!

Здравейте,
nidkolio е прав, става дума, че 1 литър sera siporax® има същата площ като 34 литра обикновен керамичен филтърен материал.

Това е.

Поздрави
Сера

Julliano

За 50л кристално чиста вода трябва 250гр siporax,  така ли? Как в  Sera Fil60 ще сложиш повече от 2х35гр mini което ще е достатъчно за ~7л? И това може би се умножава по 7 (пъти, които прекарва водата през филтъра).Така ли е или ми куца математиката или логиката?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

tahio

Здравейте, знаете ли дали в някой от магазините в Пловдив се продава Sera Siporax mini? И по-точно малката разфасовка (35гр.). Търсих в няколко магазина и не открих.

Julliano

Цитат на: tahio - 20.11.2013 16:09
Здравейте, знаете ли дали в някой от магазините в Пловдив се продава Sera Siporax mini? И по-точно малката разфасовка (35гр.). Търсих в няколко магазина и не открих.

И в склада нямат. В един Софийски магазин имат 1бр;)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

tahio

Цитат на: Julliano - 20.11.2013 16:55
И в склада нямат. В един Софийски магазин имат 1бр;)
Благодаря

SERA

Цитат на: Julliano - 20.11.2013 16:55
И в склада нямат. В един Софийски магазин имат 1бр;)

За информация - в склада на Миазоо има - sera siporax mini 29g. Проверете пак при търговците - надявам се са го заредили.

Не вярвам някой търговец да откаже да поръча стока, която се търси. Попитайте във вашия зоомагазин и ние ще му изпратим siporax mini  със следващата му поръчка.

SERA

Цитат на: Julliano - 20.11.2013 15:04
За 50л кристално чиста вода трябва 250гр siporax,  така ли? Как в  Sera Fil60 ще сложиш повече от 2х35гр mini което ще е достатъчно за ~7л? И това може би се умножава по 7 (пъти, които прекарва водата през филтъра).Така ли е или ми куца математиката или логиката?

Една четвърт от един литър не е 250 гр.
Трябва да се има в предид, че SERA Siporax mini не е с форма на пръстен и количеството в един литър е много по-голямо в сравнение с един литър SERA Siporax.