• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA

Цитат на: Rambo123 - 20.11.2009 20:05
Искам да попитам трябва ли да има растояние под филтърът и ако трябва да има колко и още нещо филтърът трябва ли да е потопен целият или може да се показва малко над водата :-D

Здравей,
Не е нужно да има разстояние между дъното и филтъра.
Няма информация за това в упътването за употреба. Принципно не би трябвало да се покзава над водата. Ако няма друг начин на твоя отговорност може да го оставиш да се показва над водата, но те съветвам  да не е повече от няколко милиметра.

Поздрави
Тодор

Rambo123

Искам да ти благодаря за бързият отговор  :-D реших да си взема този филтър sera fil 60. Проблема е,че в Враца не го продават и съм принуден да го поръчам от интернет,а в него никаде не намерих да продават допълнителен модули :duvar:

SERA

Цитат на: Rambo123 - 23.11.2009 01:32
Искам да ти благодаря за бързият отговор  :-D реших да си взема този филтър sera fil 60. Проблема е,че в Враца не го продават и съм принуден да го поръчам от интернет,а в него никаде не намерих да продават допълнителен модули :duvar:

Здравей,
Резервни филтърни материали, както и отделни модули за sera fil 60 и 120 може да намериш в http://www.petshop1.com/ .

Поздрави
Сера

Rambo123

 :-DИзвинявай,но точно там ги търся и нещо не ги намирам.Намирам sera siporax Mini - филтърен пълнеж за биофилтрация,но отделен модул  не намирам да продават *dontknow*

ChroNIckaL

ам здрасти пак съм аз :Д водата ми се оправи .. пу да не я урчасъм ама филтера бая сериозни вибрации има които се предават по целия шкаф това нормално ли е ?? не трябва ли да е тихичък?

SERA

Цитат на: Rambo123 - 23.11.2009 21:48
:-DИзвинявай,но точно там ги търся и нещо не ги намирам.Намирам sera siporax Mini - филтърен пълнеж за биофилтрация,но отделен модул  не намирам да продават *dontknow*

http://www.petshop1.com/prod.php?id=175
: 24.11.2009г 13:01ч
Цитат на: ChroNIckaL - 23.11.2009 22:51
ам здрасти пак съм аз :Д водата ми се оправи .. пу да не я урчасъм ама филтера бая сериозни вибрации има които се предават по целия шкаф това нормално ли е ?? не трябва ли да е тихичък?

Аз ползвам sera fil 60 и не се усещат вибрации или шум. Не е нормално да вибрира силно. Виж дали основата ( шкафа ) е стабилен и провери дали си закрепил здраво филтъра с вакумчетата.

ChroNIckaL

ем кво ли не праих но нещо проблема е в шкафа явно защотото днеска го пуснах в стария ми аквариум който поставих на масата върху 1 кърпа .. не можех да расбера дали работи толкова тиху работеше

Rambo123

 *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO

Извинявай,но сега се сетих нещо sera siporax Mini и sera super Carbon със филтърна торбичка ли ги продават или трябва да ги закупим отделно *YAHOO* става на въпрос за Малката опаковка *YAHOO* *YAHOO* *YAHOO*

Rambo123

Искам да ви попитам още нещо на флейтата/по точно тапата/се появи бял мъх.Филтъра работи от една седмица без рибите. Та въпросът ми е този мъх трябва ли да го има

SERA

Цитат на: Rambo123 - 18.12.2009 15:38
Искам да ви попитам още нещо на флейтата/по точно тапата/се появи бял мъх.Филтъра работи от една седмица без рибите. Та въпросът ми е този мъх трябва ли да го има

Предполагам, че това са колонии от бактерии. Няма нужда да ги махаш.


ЦитатИзвинявай,но сега се сетих нещо sera siporax Mini и sera super Carbon със филтърна торбичка ли ги продават или трябва да ги закупим отделно  става на въпрос за Малката опаковка   

Продават се в торбичка и може да ги сложиш във филтъра. Препоръчвам изплакване на активния въглен с вода и добавяне на няколко капки sera filtra biostart върху sera siporax mini.

Поздрави
Сера



user

Здравейте,

Интересува ме може ли да се намери като резервна част за Серафил 60, едно кръгло което държи ротора и втулката отдолу и се закача за глвата.

Незам как се се е отчупила едната закопчалка  *dontknow* и сега ротора е шумен и вибрира  :duvar:  :duvar:.   

SERA

Цитат на: user - 02.01.2010 00:46
Здравейте,

Интересува ме може ли да се намери като резервна част за Серафил 60, едно кръгло което държи ротора и втулката отдолу и се закача за глвата.

Незам как се се е отчупила едната закопчалка  *dontknow* и сега ротора е шумен и вибрира  :duvar:  :duvar:.   

Здравей,
Този елемент не се предлага, като резервна част. Все пак мисля, че може да намерим една такава част. В понеделник ще проверя имаме ли в склада и ще пиша.

Поздрави
Сера

user

Много благодаря   *BRAVO* !

Ако нещо се уреди пиши ми на ПМ да се разберем.


EOS-33

Здравейте,
От една година имам аквариум 130л. с 4 златни рибки, 3 сомчета и 1 скалария. Знам, че не е много широк за златни, но ще си направя по-голям.  Аквариума е добре залесен и често пускам CO2. pH -то e около 6 - 6,5. Сменям водата седмично около 10 - 20%. Водата е бистра и няма специфична миризма.
Ползвам sera fil 120 и съм доволен, въпреки, че първия филтър изгоря (престана да работи) след 7 месеца работа. Купих си нов филтър същия модел, и работи чудесно. Грешката която можеби правя е че разглабям отделенията всяка седмица и ги изплаквам с аквариумна вода. Доколкото прочетох тук отделението с биологичната филтрация не трябва да се изплаква толкова често. Активния въглен го сменям веднъж месечно, като пълня торбичката с купен от зоомагазин въглен.
Та... въпросът ми е: Има ли няакакви показатели по които да преценя дали биологичната филтрация работи нормално (правилно) ?
И... мога ли да прикача отделението със sera siporax mini® от стария филтър към новия, и да го стартирам отново? Дали филтъра ще работи нормално с 4 отделения ?



Предварително Ви Благодаря !