• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:12

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA


Имаме много наши клиенти, включително и зоомагазини, които го предпочитат пред китайските филтри (въпреки големия брой филтри които трябва да закупят).

Интереса към него е голям (над 37 000 преглеждания на темата в този форум), продажбите също са високи, а доволните потребители водят още клиенти.

Аз също използвам два филтъра sera fil 60 в аквариум и терариум. Не смятам, че филтъра има някакъв проблем.

Поздрави
Тодор Христов

batka

При мен филтъра е чисто нов, на 2 седмици, още при пускането го имаше този проблем. Не подавам въздух, филтъра е изцяло потопен във водат, всички вакуумчета са залепени добре. Но както е написал и Penta, този шум се чува дори когато не е залепен филтъра за стъклото, а само при доближаване. Ако го държа в средата на аквариума работи безшумно, започна ли да го доближавам до стена на аквариум този шум започва да се усилва и когато го залепя за стъклото си е най-силен. Шума не е в следствие вибриране, тропане на капака или друга част в аквариума. Шума си идва точно от филтър т.е. при махнат капак и докато го държа с ръка във водата потопен целия, доближа ли го само до стъклото и почва да си шуми като помпичка за въздух. Маркучета за въздух или други такива приспособления не ползвам. Жалко е че намереното решението за момента е само смяна с друг филтър :) ... аз толкова търсих точно този модел.
: 06.09.2013г 09:09ч
Здравейте отново,


Намерих решение на проблема, което искам да споделя с всички, които ще се сблъскат или вече са потърпевши от този проблем.

Реално този шум идва от факта, че между осичката и цилидричното тяло на перчицата(ротора) има луфт. При въртене на перката около тази ос, в следствие на луфта се получава удари от които идва шума. При бързо въртене тези удари са като вибрации с тон с определена честота, а при доближаване или допиране до стъклото на аквариума се изпада в резонанс при което се усилва шумът.

Решението на проблема е да се замени тази ос с малко по-дебела, така, че да няма никакъв луфт между отвора на ротора и оста която влиза в този отвор или съотвено ротор с по маалко по тесен отвор. Възможно е просто при мен това да е фабричен дефект и при други бройки да няма такъв луфт. Проблема си го реших като замених металната осичка с пластмасова. Оказа се, че клечките за ушу ( тези пластмасовите) са с диаметър точно колкото металната ос. Махнах памуците от такава клечка, изрязох клечката да е с дължина, точно колкото и металната ос, сложих сложих перката и гумичките от двете страни на оста и ги поставих в статора. Дори да е мааалко по тънка тази ос и да има луфт не се чува никакво тракане шумене понеже самата тя е пластмасова и погасява шумовете. Не знам колко ще издържи, за момента работи СУПЕР ТИХО, мога да го закарам на изложба за тихи помпи  :-P. Но за момента това е решението и то работи отлично. Само да уточня, луфта между металната ( оригинална ) ос на помпата и отвора на роторчето където влиза тази ос е от порядъка на микрони, но при въртене дори на ръка се чува това тракане и шум. Да не търсите някакъв гооооляям луфт, говорим за малки отклонения водещи до големи и неприятни вибрации и шум.
Дано да съм бил полезен на някого.

поздрави


J`E`K`O

Аз искам да попитам дали се продават като резервни части разните тръгбички и лула (тръбата на дупки)? Филтъра ми е малко силен за аквариума и искам да удължа лулата.

SERA

Цитат на: J`E`K`O - 08.10.2013 07:54
Аз искам да попитам дали се продават като резервни части разните тръгбички и лула (тръбата на дупки)? Филтъра ми е малко силен за аквариума и искам да удължа лулата.

Здравей,
Не предлагаме такава резервна част за вътрешни филтри.
Аз ползвам няколко такива филтъра (в мои терариум и аквариуми) и тази в терариума не ми трябва. Само не мога да и намеря тапата (края завършва с гумена тапа). Ако ти върши работа мога да ти я дам. Ако те устройва пиши от кой зоомагазин пазаруваш и мога да ти я оставя там, или може да се видим някъде в София.

Поздрави
Тодор Христов

em3ata

Здравейте ! Искам да попитам този активен въглен не може ли да го ползваме примерно когато водата се замърси слагаме го за 2-3 дни избистря се и го вадиме от филтъра ? Другия ми въпрос е за гаранцията: има ли значение от кой магазин купуваме дали било то филтър или нагревател,

SERA

Цитат на: em3ata - 11.10.2013 01:26
Здравейте ! Искам да попитам този активен въглен не може ли да го ползваме примерно когато водата се замърси слагаме го за 2-3 дни избистря се и го вадиме от филтъра ? Другия ми въпрос е за гаранцията: има ли значение от кой магазин купуваме дали било то филтър или нагревател,

Здравей,
Зависи от какво е замърсена водата. Например при лечение с определени препарати (напр. Sera mycopur,Sera omnipur) може да сложите активния въглен докато водата стане прозрачна и после да го махнете. Но трябва да следите общия престой да не е повече от 5-6 седмици. В други слуачи напр. когато в аквариума има корен който изпуска вещества оцветяващи водата в жълто или искате постоянно кристално прозрачна вода (водата в аквариума по принцип винаги е леко жълта) вие трябва да оставите активния въглен за постоянно, като го сменяте на всеки 6 седмици.

За гаранцията: Не, няма значение от кой магазин купувате техника SERA (в България) стига да имате гаранционна карта и касов бон гаранцията важи.

Поздрави
Тодор Христов

Julliano

Имам fil60 от 1г. На третия месец след почистването му едва го сглобявам, заради уплътнението между мотора и долната част, което се е разтегнало. След още 6 месеца и гумената капачка на флейтата почна да изпада. Вибрациите (не съм гледал от оста ли са) ги има и при мен
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

SERA

Здравей,
Благодаря за мнението за филтъра.

Аз ползвам два sera fil 60 и още не съм имал проблеми с уплътненията.
Ротора го отварям за почистване на всеки 6 месеца и уплътненията са му здрави. Колко често отваряш ротора?
Уплътненията и ротора се износват в следствие на нормална работа и е добре да се сменят веднъж годишно. Въпреки това моите работет вече повече от три години без проблем. Уплътненията се сменят, защото гумата стрее под въздействие външни фактори, но не се разтягат, освен ако не са ратегнати при усукване или дърпане.

Капачката при моите приляга плътно, но аз не ползвам флейтата и не мога да кажа нищо за този проблем. Възможно при твоя филтър да има дефект и да не уплътнява така добре.

За шума вече го коментирахме в постовете по-горе.

Поздрави
Тодор Христов

Penta

Моето уплътнение се разтегна много горе-долу на третия месец, няма нищо общо с стареене. Гумената капачка падна още преди това и се принудих да набутам камъче вътре в нея за да се раздуе. С евтините китайски филтри не съм имал подобни проблеми.

Julliano

 Почиствам ротора на 3..4 месеца. Но ето при Penta същите проблеми. Сигурно гумата е некачествена след като не се стига до тая '1 година износване след нормална употреба'. Какво ще посъветвате? Да купим нови (ако има въобще) и каква гаранция че след 2 месеца няма да стане същото?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

SERA

Здравейте,
Продали сме стотици от тези филтри и това са единствените два случая с разтегнато уплънение. Което съвсем не значи, че са само тези два.
За това моля, ако има клиенти от форума с такъв проблем да пишат.

Това което можем да направим ние е да ви изпратим такива уплътнения на всеки от вас който има проблем с тях. Уплътненията и изпращането са за наша сметка. За целта, моля изпратете ми на лично съобщение точен адрес и телефон за връзка. 

Ще пишем  до SERA Германия, за да ги уведомим за този случай.

Поздрави
Тодор Христов

niky

Колко би ми си искало да има повече фирми (хора) като вашата!  *thanks
Така се завоюва доверие! Личните ми наблюдения в немските магазини също показват значително увеличаване на популярността на СЕРА, за сметка на ТЕТРА, ЈBL, DUPLA....
Моля, да не се счита за спам :-)

Julliano

Благодаря. Ползвам доста други продукти на SERA и съм ЗА марката, но в случая ние имаме късмет..ама лош
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Julliano

Получих уплътненията, за което Благодаря на Sera
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.org%2F790mdviix%2Fdownload.jpg&hash=3bc5531cf9543c714e53c5cf78d6b522c2a8fb6f

Mu3epHuk

Здравейте! От петък насам и аз се присъединих към завалиите. Старият ми филтър взе да се предава и реших да заложа на нещо марково - Sera fil 60. Купих го вчера (петък 22.11.) от зоомагазина до стадион Спартак Варна. Възлагах големи надежди на него. Тук има едно обаче. Днес за първи път го поставих в аквариума си. Отначало всичко чудесно. След около половин-един час, се появиха странни вибрации, наподобяващи тракане (обезвъздушен е и монтиран според инструкцията в упътването!). Съфорумецът Penta е описал много подробно конкретния проблем, като моят е 1 към 1 с неговия. Когато филтърът не е до стъклото се чува тракане и неприятен, нехарактерен за един тих или какъвто и да е вътрешен филтър. При залепване на стъклото чрез вакуумчетата, вибрациите се засилват драстично. Целият аквариум изпада в резонанс. Много е неприятно и силно дразнещо. Още повече, че в стаята, в която е аквариума, се спи! Бях предвидил да купя допълнително отделение за сипоракс, но на този етап съм разколебан. Как може да се отстрани вибрацията? Сигурен съм, че е от роторчето. С марки като Sun-Sun и AquaEl не съм имал такъв проблем. Гаранцията покрива ли силните и независещи от мен вибрации? Как е редно да постъпя, след като на практика работи, но далеч не и както е предвиден и на този етап не бих си причинил стреса да го използвам, докато съм в стаята (то така и се обезсмисля да имам филтър)? На този етап съм го изключил и ползвам стария филтър, който е за подмяна и вече е неудобен за обслужване - пластмасата му се е счупила поради умора на материала (не е направен интелигентно и след време няма начин да не се счупи) но макар и на 3 години, не се чува изобщо! Моля за отговор! Не искам да пия една студена вода на стойност 37,80 лв.!  *HELP*