• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

mitaka01

А дали може да ми помогнете да ги намеря.

SERA

Здравей,
Намерих и двете части. Моля, обади се и ще се разберем как да ти ги предам - тел. 0878 20 66 38. Живея в София.


Поздрави
Тодор Христов

stoyan

Здравей колега направих си аквариум с размери 70/40/45 Във него ще има 10-15 неона 3-4 коридораса 2 анцитруса и 2-3 апистограми.Като растения ще има анубиаси криптокорини и валиснерия.Та въпросът ми е дали ще ми свърши работа като филтър sera fil 120.Знам че е по добре да е външен филтъра но ме притеснява да не протече защото аквариумът ще е в хола и там съм със ламинат.

SERA

Здравей,
Твоят аквариум е на границата, но винаги е по-добре външен филтър. Случва се филтрите да протекат, но при добра подръжка и надеждна марка течовете са рядкост. Случва се и бойлер да гръмне, но за щастие не всички го правят *JOKINGLY*.

Рибките които плануваш да пуснеш са сравнително малко и при положение, че имаш живи растения не мисля, че ще е проблем да работи само един sera fil 120. Ако след време решиш да увеличиш рибите може да закупиш отделно филтърно отделение (под 5 лв в магазините) и в него да добавиш още една гъба или sera Siporax. Това значително ще повиши капацитета на филтъра.

Внимавай при стартирането на аквариума да не сложиш всички рибки наведнъж в още недобре стабилизирания аквариум. Пусни първо анциструсите и коридорасите и след седмица две останалите риби.

Успех
Тодор Христов

stoyan

Аз така или иначе съм решил да взема още една кошница и да я напълня със sera Siporax.А това за рибите ми е ясно.Благодаря за отговора *THUMBS UP*

bobinik

здравейте имам питане към вас аквариума ми е 60 литра филтъра ми е вътрешен с маркуч който вкарва и въздух 650 литра на час

трябва ли да сменям филтъра

филтър с каква мощност трябва да е за 60 литра

mackman

Здравей те, търся за вътрешен филтър  Sera fil120, тези представки "спрейбар, Г – образни свръзки", продават ли се отделно.

SERA

Цитат на: bobinik - 13.06.2013 21:02
здравейте имам питане към вас аквариума ми е 60 литра филтъра ми е вътрешен с маркуч който вкарва и въздух 650 литра на час

трябва ли да сменям филтъра

филтър с каква мощност трябва да е за 60 литра

Здравей,
650 л/ч е малко в повече за аквариум 60 л., но не е проблем, ако не ти прави голямо течение в аквариума.
Предполагам, че имаш в предвид филтър-гъба, който се задвижва с помпа за въздух.

На въпроса за смяната на филтъра не мога да ти отговоря без да знам имаш ли растения и колко, както и количеството и видовете/размера на рибките в аквариума. Ако имаш повече рибки и малко растения, те съветвам да си вземеш накакъв по-голям филтр, който включва и филтърни материали за биологична филтрация. С помоща на тези филтърни материали,  отпадъците от рибките и неизядената храна няма да предизивикат отравяне на рибките. Повече информация за тези филтри може да видиш в начлото на темата.

Поздрави
Тодор Христов
: 14.06.2013г 00:12ч
Цитат на: mackman - 13.06.2013 23:51
Здравей те, търся за вътрешен филтър  Sera fil120, тези представки "спрейбар, Г – образни свръзки", продават ли се отделно.

Здравей,
За съжаление тези части не се предлага отделно.
Използвам такъв филтър, но без тези приставки. Мина доста време и може и да съм ги изхвърлил вече, но ако ги намеря мога да ти ги изпратя до Варна.

Поздрави
Тодор Христов

bobinik

Цитат на: SERA - 14.06.2013 00:12
Здравей,
650 л/ч е малко в повече за аквариум 60 л., но не е проблем, ако не ти прави голямо течение в аквариума.
Предполагам, че имаш в предвид филтър-гъба, който се задвижва с помпа за въздух.

На въпроса за смяната на филтъра не мога да ти отговоря без да знам имаш ли растения и колко, както и количеството и видовете/размера на рибките в аквариума. Ако имаш повече рибки и малко растения, те съветвам да си вземеш накакъв по-голям филтр, който включва и филтърни материали за биологична филтрация. С помоща на тези филтърни материали,  отпадъците от рибките и неизядената храна няма да предизивикат отравяне на рибките. Повече информация за тези филтри може да видиш в начлото на темата.

Поздрави
Тодор Христов
: 14.06.2013г 00:12ч

Здравей,
За съжаление тези части не се предлага отделно.
Използвам такъв филтър, но без тези приставки. Мина доста време и може и да съм ги изхвърлил вече, но ако ги намеря мога да ти ги изпратя до Варна.

Поздрави
Тодор Христов



ето линк с клип на моя аквариум
http://videoclip.bg/watch/208342

mackman

Благодаря *thanks!
   Ако ви изкочи нещо пишете ми ЛС.

SERA

Цитат на: bobinik - 14.06.2013 08:52

ето линк с клип на моя аквариум
http://videoclip.bg/watch/208342

Филтърът е много силен. Рибите са под постоянно напрежение и изразходват много енергия.
Ако нямаш възможност да го смениш с друг (или по-голям аквариум). Насочи струята нагоре или към някоя от стените на аквариума. Ако в комплекта на филтъра няма, направи от подходяща тръбичка нещо като флейта. Така струята няма да е толкова силна и няма да "върти като пералня" рибите.

bobinik

Цитат на: SERA - 21.06.2013 10:50
Филтърът е много силен. Рибите са под постоянно напрежение и изразходват много енергия.
Ако нямаш възможност да го смениш с друг (или по-голям аквариум). Насочи струята нагоре или към някоя от стените на аквариума. Ако в комплекта на филтъра няма, направи от подходяща тръбичка нещо като флейта. Така струята няма да е толкова силна и няма да "върти като пералня" рибите.



благодаря за ифото :)

batka

Здравейте,

От скоро съм любител и си стартирах аквариум. След дълъг избор на филтър се спрях на серафил 60( доста трудно го намерих на пазара но накрая се сдобих с него ) . Причината да пиша тук е понеже след като пуснах филтъра, той шуми .. точно като помпа за въздух. Симптомите са описани много точно в този пост

http://aquariumbg.com/forum/sera-in-bulgaria/sera-fil-60120-visokoefektivni-filtri-za-malak-akvarium/msg392457/#msg392457

Ако държа само тялото на филтъра в средата на аквариума е абсолютно тих, доближа ли го до стена на аквариума, почва да шуми, колкото повече до боближавам повече шуми, а като го залепя за стъклото е на макс. По сила на шумене е точно като помпичка за въздух. Ако някой има решение не проблема, ще се радвам да сподели. Уж го взех за безшумен филтър а за момента е доста дразнещ. Penta, е имал такъв проблем, линка е от неговия пост, та ако се е справил с проблема, моля да сподели. Всякакви предложения са добре дошли. Прегледах иначе всички мнения тук по подобни проблеми, всичко ми е монтирано според инструкциите. За протокола да кажа аквариума ми е 60 литров (60Х30Х35)

поздрави на всички за готиния форум

SERA

Здравей,
Възможно ли е филтъра да не е закрепен със всички вакумчета за стената на аквариума и да вибрира удряйки се директно в стъклото без вакуче?
Пробвай да намалиш потока на въздух (ако ползваш маркучето за въздух) или свали филтъра малко надолу (да не е влизо до повърхността на водата).
Провери дали някоя друга част в аквариума (недобре пасващ капак, стъкло, някакъв предмет върху аквариума) не шуми в следствие вибрациите.

Поздрави
Тодор Христов

Penta

Цитат на: SERA - 05.09.2013 21:46
Здравей,
Възможно ли е филтъра да не е закрепен със всички вакумчета за стената на аквариума и да вибрира удряйки се директно в стъклото без вакуче?
Пробвай да намалиш потока на въздух (ако ползваш маркучето за въздух) или свали филтъра малко надолу (да не е влизо до повърхността на водата).
Провери дали някоя друга част в аквариума (недобре пасващ капак, стъкло, някакъв предмет върху аквариума) не шуми в следствие вибрациите.

Поздрави
Тодор Христов

Не, всичко е както трябва. Аз се мъчих известно време и накрая просто го замених филтъра. Както казва и колегата, ефекта се получава при доближаване до стъклото, не е нужно дори да се  допират вакуумчетата.
Пак да повторя - не е дрънчене,тракане, стържене и прочие -  а резонанс. Аквариума един вид бучи.

Иначе филтъра е добре замислен, но има конструктивен дефект. Не правете нашата грешка да го купувате :-)