• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 17:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

sera fil 60/120 - високоефективни филтри за малък аквариум

Започната от SERA, 13.12.2007 15:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

SERA


Здравей,
Ще отговоря на въпросите ти по реда на задаването им:

Ако повредения филтър е на 7 месеца значи още е в гаранция. Трябвало е да поискаш да ти го сменят с нов.

Това, че изплакваш sera siporax mini всяка седмица не е голяма грешка, но за в бъдеще го изплаквай в аквариумна вода веднъж на две - три седмици.

При стартиране на аквариума трябва да се следи нивото на рН, амоний/амоняк, нитити и нитрати. В твоя случай бих проверявал само нитритите. Ако нямаш нитрити NO2 ( или са под 0.3 мг/л ) значи всичико е наред, бактериите работят и азотния цикъл си върви.
Това, че рибките ти растат здрави и нямаш проблеми е най-сигуриня признак, че биологичната филтрация работи.

За филтъра не съм сигурен, но нищо не пречи да опиташ. Според мен не би трябвало да има проблем. Ако след това водата бързо се замърсява и има плуващи отпадъци, значи четвъртата секция намалява твърде много дебита и филтъра не може да изсмуче механичните замърсявания.

Поздрави
Сера

: 05.01.2010г 17:05ч
Цитат на: user - 04.01.2010 17:17
Много благодаря   *BRAVO* !

Ако нещо се уреди пиши ми на ПМ да се разберем.

Здравей,
Виждам, че си от София. Частта която ти трябва ще е при мен в сряда. Прати ми на лино съобщение номера си и ще ти се обадя за да уточним подробностите.

Поздрави
Сера

CYBERTEK

Цитат на: user - 02.01.2010 00:46
Здравейте,

Интересува ме може ли да се намери като резервна част за Серафил 60, едно кръгло което държи ротора и втулката отдолу и се закача за глвата.

Незам как се се е отчупила едната закопчалка  *dontknow* и сега ротора е шумен и вибрира  :duvar:  :duvar:.   
Имам същия проблем  :'( Сера, можеш ли да помогнеш?

SERA

Здравей,
Ако те устройва можем да ти изпратим по куриер с наложен платеж.
Частта няма да ти струва нищо.
Моля само за разяснение как точно се е счупила, това ще е полезно за нас.

Поздрави
Сера

ChroNIckaL

Здрасти :) и аз мога да се оплача от това.. но съм от Варна мога да дойда да си го взема и ще си платя!

SERA

Цитат на: ChroNIckaL - 22.01.2010 18:10
Здрасти :) и аз мога да се оплача от това.. но съм от Варна мога да дойда да си го взема и ще си платя!

Кажи от кой магазин си купил филтъра и още утре може да му изпратим нужната част. Няма нужда да плащаш.

Вече знаем, че единия от филтрите е счупен по вина на собственика. Моля, споделете как сте счупили тази част. Това е важно за нас.

ChroNIckaL

Аз не мога да преценя дали е счупен .. но мн шумно работи :) от Петшоп1 Варна го купих

SERA

Цитат на: ChroNIckaL - 27.01.2010 15:08
Аз не мога да преценя дали е счупен .. но мн шумно работи :) от Петшоп1 Варна го купих

Здравей,
Най-добре занеси филтъра в магазина от който си го купил. Там ще го прегледат и след като установят проблема ще видим какво може да направим за да го решим.

Поздрави
Сера

denis_bs1

Здравейте искам да попитам от къде в Бургас мога да си купя такъв и подходящ ли е за аквариум 80 литра...интересува ме сера фил 120

SERA

Здравей,
Продукти на сера може да намериш в зоомагазините Анимо и Оазис ( ул. Лермонтов 41, КАРТА ).

Сера фил 120 е за аквариуми до 120 л. Ако отглеждаш предимно растения и малко/без рибки, може да ползваш сера фил 60, но при наличие на повечко рибки най-добра работа ще ти върши сера фил 120. Още повече, че към него има включено отделение със sera Siporax mini което увеличава с пъти ефективността на биологичната филтрация.

Поздрави
Сера

anasarka

Здравейте можете ли да ми кажете каде мога да намеря sera fil 60/120 в гр. Габрово.  Иможе ли да се регулира филтъра
КОЛКОТО И ДА Е БЪРЗА СВЕТЛИНАТА ВИНАГИ ПРИСТИГА ВТОРА, МРАКЪТ ВЕЧЕ Я Е ИЗПРЕВАРИЛ.

SERA

Цитат на: anasarka - 12.02.2010 12:26
Здравейте можете ли да ми кажете каде мога да намеря sera fil 60/120 в гр. Габрово.  Иможе ли да се регулира филтъра

Здравей,
Директно от нас пазарува:

Зоомагазин "My Pet Shop"
Адрес: Габрово, ул.Николаевска 38
Тел: 066 / 80 46 15

Не съм сигурен дали предлагат тези филтри, но може да си ги поръчаш при тях или в някой интернет сайт, напр. www.petshop1.com .

Дебита на филтъра не може да се регулира. Ако ти трябва бавен филтър с добра биологична филтрация, може да си закупиш ( продават се отделно ) резервна секция и биологиен филтърен материал sera siporax mini ( продават се и малки пакетчета с размери подходящи за секцията на сера фил ).
В сера фил 120 този филтърен материал е включен в комплекта. Струята вода може да бъде "убита", като насочиш изходната тръба ( флейтата ) леко нагоре и към стената на аквариума, така водата се засилва нагоре и се удря в стените на квариума и по този начин се намалява силата на струята. Имай в предвид, че след известна употреба дебита пада в следствие на постепенното запушване на филтърните материали.

Поздрави
Сера

mitacheee

Здравейте! Счупи ми се най-долната пластмасова кошничка на sera fil 120.Интересува ме дали влиза в гаранцията и ако не продава ли се само тази кошничка да си я подменя?

SERA

Здравей,
Какава е причината за счупването? Гаранцията покрива само фабрични дефекти. Гаранцията не важи в случай, че вие сте изтървали или счупили по друг начин това отделение.

Не се продава резервно долно отделение. Предлагаме само средно, но не виждам причина то да не ти свърши същата работа.
Разликата е в това, че решетките ( от където влиза мръсната вода ) са отдолу и средното отделение не е скосено (долното е скосено).

Поздрави
Сера

geroff

Здравйте! Имам два въпроса относно serafil 120.

1. Когато съединявам отделните кошници, те са доста хлабави много лесно мога да ти отделя една от друга. Разбира се в аквариума няма проблем, но просто се чудя дали само при мен е така.
2. Вторият ми въпрос е как да махна капака на ротора.... нещо немога да схвна как става, завърта ли се, или просто се дърпа нагоре. В инструкциите пише, че с пинсета се измъква самия ротор, но не схващам как да махна капака *SORRY*
Ще се радвам ако някой може да ми помогне
Поздрави!

SERA

Цитат на: geroff - 30.03.2010 22:49
Здравйте! Имам два въпроса относно serafil 120.

1. Когато съединявам отделните кошници, те са доста хлабави много лесно мога да ти отделя една от друга. Разбира се в аквариума няма проблем, но просто се чудя дали само при мен е така.
2. Вторият ми въпрос е как да махна капака на ротора.... нещо немога да схвна как става, завърта ли се, или просто се дърпа нагоре. В инструкциите пише, че с пинсета се измъква самия ротор, но не схващам как да махна капака *SORRY*
Ще се радвам ако някой може да ми помогне
Поздрави!

Здравей,
За кошниците не съм сигурен. Аз ползвам sera fil 60. При натискане се чува едно изсщракване и кошницата це съединява без да пада. Виж да не е спукана и това да пречи на здравото захващане на улеите с които се прикерпя.

Ротора се вади отдолу, като кръглата част в средат леко се завърта ( съвсем малко да кажем половин оборот ) за да се откачи  и след това се дърпа. След като се махне капчето с пинсета или с ръка се издърпва и самиоя ротор.

ВНИМАНИЕ: Пазете "тапичките' ( гумените лагерчета на ротора ), защтото са дребни лесно се губят или падат в мивката при почистване. Може долната "тапичка" да остане в отвора в който е пъхната. В такъв случай няма нужда да я вадите, но внимвайте като почиствате ротора, за да не падне.

Поздрави
Сера