• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.05.2024 23:35

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

храни на sera

Започната от 100yan, 30.01.2008 19:19

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

100yan

кажете михрана която да става за всички видове риби?
аз имам оранжев барбус,скалар,златна,стъклен сом,ел.сом,силвър шарк.Коя храна е по добра:сера випан или сера випагран за да знам от коя да си купя.или ако и двете са добри да ги купувам и меня
пишете :-)

Лора

За по дребни рибки Випан е подходяща, за златната е добра Випагран.От скоро ги ползвам и да ти кажа си купувам по едно пакетче от двете и си ги смесвам в кутийка.Като гребна да храня рибоците всички остават доволни.Злата си преследва големите парчета,а малките си гонят люспите,в моя случай прашинките защото стривам малко випана.  :-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

elderonth

По принцип храните не се смесват,а се редуват!!!

Trobata

И аз сега ги храня мойте със Сера Випан и съм много доволен. Оцветяването им се засили, а и май взеха да порастват повече, отколкото като използвах друга маркова храна.

SERA

Цитат на: 100yan - 30.01.2008 19:19
кажете михрана която да става за всички видове риби?
аз имам оранжев барбус,скалар,златна,стъклен сом,ел.сом,силвър шарк.Коя храна е по добра:сера випан или сера випагран за да знам от коя да си купя.или ако и двете са добри да ги купувам и меня
пишете :-)

Здравей,

sera vipan и sera vipagran са подходящи за повечето тропически рибки. Състава на храните е еднакъв, но sera vipan е на люспи ( за рибки които се хранят в горнните слоеве - хелери, плати, Аплохелус, Епиплатис и др. ), sera vipagran е на бавно пътуващи гранули подходящи за рибки търсещи храната си в средните и долни слоеве ( силвър шарк, поечето тетри, барбуси и др. ). Може да ги смесваш. Ако имаш много дънни рибки и храниш другите пестеливо, би трябвало да помислиш и за тях. За златните рибки има специлизирана храна с по малко протеин и фосфор.

Поздрави
Сера