• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.05.2024 17:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Последни публикации

Страници 1 2 3 4 5 6 ... 10
11
Харесват ми такива аквариуми,но само да ги гледам,а не да ги поддържам.Иначе и аз ползвам Сън Сън 2000л/ч вече близо 10г.За това време му смених веднъж уплътненията и миналата година ротора смених.Всичко струва супер евтино.За тези близо 10г съм го почиствал общо 5-6 пъти  :) За мен цена качество е топ.За бавен аквариум може и да свърши работа лампата.Като светне в аквариума ще се рабере.Успех! :)
12
https://i.postimg.cc/2SDJ9yMR/IMG-fb4c9ce6a88526eaadc62f27d49554c0-V.jpghttps://i.postimg.cc/5t9r1Gfs/IMG-4e9db522058a00c2bc285277a2aae95b-V.jpg

Понеже говорим за бързи аквариуми , цо-та , геноцити, торове и ламБи ... Това бях сътворил по време на КОВИД-а в 180л локва .
Торовете бяха ежедневно на Аквалайн
ЦО-60-70 балона в минута (което е много)
Лампи 4бр Т5 с огледални рефлектори на около 20см над аквата
Атмана 1400 за филтрация
Инертен грунд , камъни и корени от горЪтЪ

Успях да го гледам около 6-8 месеца , подръжката му ми се видя в един момент много скъпа , трудоемка и вече като се беше развил на макс не ми беше интересно , съответно от тогава досега всичко е на самотек вътре
13
Цитат на: _Kirilov - Днес в 09:34Търпение както казах.
Ако беше Лесно - нямаше да е Интересно  *privet*

Ми аз търпя, кво да правя  :-D
И без това в сегашната ситуация нямам друг избор. Но така де, отново се очаква някакво неясно развитие на нещата  :-D
Ще ви държа в течение какво се случва.
14
ЦитатАбе снимки си качвам аз  :-D
То нищо не се променя , риби няма , китки няма , скейп няма . Бавно развиващо се хоби е.

На колко литра използваш този FX-4  *CRAZY*  ???
JBL  не съм имал никога , дадоха ми също и един 107 или 207 е (не помня точно) , та се чудя за 180л ми аквариум дали да не го използвам , но преполагам ,че като му върша каната за разбиване на ЦО-2 ще умре от към дебит .
Като се замисля май имам техника за 7-8 аквариума и нищо не правя  *NO*  *NO*  *NO*

На 400 литра си върви чук тоя FX-4. Нямам оплаквания изобщо.
2 JBL-а имам, и от двата нямам забележка. Дебит, шум, поддръжка, въобще много са печени тия немци мамка им :D.
Иначе на тия 400 литра карах с тоя сън-сън 2000л/ч. Няколко години гледах скаларии един гибицепс 30см, един синодонт около 20см. и 2 хипостомуса към 10см.
Почти всияки риби бяха наследени, просто не исках да ги подарявам или махам, та си ги гледах до последно.
Цапаха доста както можеш и сам да се сетиш, но филтъра си бръмчеше здраво и нямаше драми. Единственото нещо, което стана е това, което каза колегата bunzip2, започва да трака по някое време от ротора.
При мен не знам защо от UV-лампата на едно място пластмасата се беше поизкривила. Разбирай бая е пекло там :D
15
Слагай тогава сънсъна, ше бута спокойно положението и има дебит да му закачиш и каната за со2 :)
16
Цитат на: bunzip2 - Днес в 09:26Абе изобщо не е това, което исках да направя, но с наличното - толкова.
Не му върви на тоз аквариум и тва е :D

Търпение както казах.
Ако беше Лесно - нямаше да е Интересно  *privet*
17
На 13-ти ги поръчах.
Дойдоха на 28-ми (вчера).... без коментар!
Камиона се забавил, празници били после, незнам си кво... абе кво да ти кажа. 5 дена да бяха дошли по-рано, нямаше изобщо да са така.
Седмица след като поръчах растенията, поръчах и едни диоди от китай, от алиекспрес. Еми, диодите дойдоха преди растенията...  *NO*
18
Варианта с пожарогасител също е валиден, както каза колегата по-горе. Ако не си намериш бутилка, скачай на пожарогасител. Бутилката за со2 си е бутилка за со2, без значение дали е от пожарогасител или не. Иначе тая обява, която ти пратих , знам че вършат работа.
Един приятел си взе от там двулитрова нова, доволен е :)
19
Кофти баница ...
Бахти как ги преебали тия китки мамка им ... една шепа пари в кофата верно...
Иначе на пръв поглед изглежда доволно наблъскан.
Колко време пътуваха, че станаха така китките? Кога ги поръча?
Много ми паднаха в очите тия дейба :D

П.П. Видях в темата на колегата, че си писал 2 седмици .... то аз ще каталясам за толкова ....
20
3броя TetraTech EX1200 + 4-та глава
Atman 3338- 1400l\h
СънСън 1000л някакъв с УВ
СънСЪн 2000л
Fluval 207...


Тетрите 2 броя работят , третия за резервен стои ако нещо се случи макар ,че него не съм го ребилднал на 100%
Атмана работи вече 4г НЕотварян в 180л ми "жабарник"в който няма нищо живо вече освен циано ...След като го рестартирам се чудя с кое да го заменя с Флувала или малкия СънСЪн (липсва му касетата отгоре където влизат маркучите- трябва да си поръчам). Колкото до флувала мисля ,че ще ми дойде малък за този обем+голяма филтърна кана за цо към него .

Атмана ако го отворя и изчистя на този обем прави водовъртеж вътре и в момента от някъде постоянно засмуква въздух.
Страници 1 2 3 4 5 6 ... 10