• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 03:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Задръстен дифузьор

Започната от Mirobg, 09.05.2013 18:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Mirobg

09.05.2013 18:04 Last Edit: 20.12.2013 09:25 by Desmoria
  Ха,сега да видим дали някой се е е справил за по-кратко време от мен да си задръсти дифузерчето. :-D
В понеделник заредих една 2,5 литрова бутилка с мая и захар и закачих към нея дифузерчето. Работеше си екстра,но вчера след като се прибрах гледам как се е образувала върху камачето бяла слузеста бактерялна колония,вероятно от маята. Бутилката е на 2/3 пълна и няма начин да е изпуснала.
:-D Викам си"Защо да не го почистя?" Бам под чешмата. :-D
  Хоп като ново....
  Закачих го отново и.....нанайси, не  откъсва. Раздрусах бутилката да се увеличи налягането....нъцки. :-( Бам с компресорчето... *dontknow*
  И от вчера си седи залято в една чаша с белина. Ефект-0.
Чудя се дали да не го напъна с компресора дето си помпам гумите на колата.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs14.postimg.cc%2Fh90mwhf9t%2Fjpg.jpg&hash=76f3cdff69086926601473b67477d9729c668d53
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Caxapa

Някъде бях чел, че дифузьорите бачкат на по-голямо налягане от това на маята и захарта.  Възможно е от това да не сработва. В началото да..но после.. нъц..

Mirobg

3 дни си работеше перфектно,докато не го "почистих".
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

hunter

Тези нъцки ме разсмяха доста  *ROFL* Колега и аз имах този дерт като подавах с маята. Понеже нямах буферна бутилка и аз си заквасих и аквариума и дефузьора. Тогава писах на колегата Чакъров той ми каза за белината за 24 часа. Ама не само белина ми имаше пропорция белина с вода. Накиснах си го и от тогава дерт нямам. Ама минах и на бутилка под налягане че със тази закваска. Иначе наистина искат доста налягане тези дефузьори. Пробвай да слоиш бутилката със съд със топла вода да надуе малко темпото на реакцията и да се дигне налягането. Едва ли ще е повреден от забърсване аз преди да топна моя във белина го забърсах със клечка за уши ама не е имало дерт.

geroff

С една спринцовка вкарваш кислородна вода вътре и го оставяш да преседи. Отгоре също промиваш с кислородна вода, може и малко оцет да вкараш, поне при мен се чисти и балончетата отново са много ситни.

Mirobg

Има прогрес...
Компресора май свърши работа...или белината
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

Similar topics (1)

48106

Публикации: 4
Прегледи: 2589