• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 12:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Технически проблеми

Започната от evita69, 01.10.2009 01:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

evita69

Привет на всички

При днешната смяна на водата се затрупах с проблеми и почвам да изреждам понеже се плаша вече

Най-големия проблем е ,че повечето от кантовете за движение на капака на аквариума се отлепиха и на места в горната част има пробиви в силикона.Страх ме е да не се събудя плувайки или с 220V начална.Аквариема е взиман от съботния пазар в София преди първите месеци на 2008...

Другия проблем видим от няколко дни е запотено петно около средата на нагревателя взиман по същото време.За сега работи и няма видимо спукване.Модела е Natural Y978-a....Конденз ,но не е спукан !?

Третия яд е чегъртането понякога на Atman F102 филтър, който се чисти старателно ,но може да му е дошло времето и на него...
Като ги взимах ги хвалеха ,но всичко е до бройка явно  :-)

И на последно място слагам любопитството на меланиите ,който влизат посреднощ в Aqua El fan 1цата и ми развалят съня.Пускам я нощно време понеже е по безшумна от Atman-a ;-)

Мерси на всички за отделеното време и лека вечер

barabata

Цитат на: evita69 - 01.10.2009 01:04
...
Третия яд е чегъртането понякога на Atman F102 филтър, който се чисти старателно ,но може да му е дошло времето и на него...
...
И на последно място слагам любопитството на меланиите ,който влизат посреднощ в Aqua El fan 1цата и ми развалят съня.Пускам я нощно време понеже е по безшумна от Atman-a ;-)
...

Правилно и разбирам че всяка вечер спираш Atman-а и пускаш Aqua El fan 1 и на сутринта обратното?
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

Joro Vn

Цитатповечето от кантовете за движение на капака на аквариума се отлепиха и на места в горната част има пробиви в силикона.Страх ме е да не се събудя плувайки
Много общо описание, за стъклени секции на капак ли става дума или друг тип. И дали тези т.н. кантове са стъклени лайсни, по които само се плъзга капака, или едновременно са и разпорки /ребра/ от общото укрепване на аквариума. Ако са разпорки, функцията им е доста отговорна при определени обеми, височина и дебелина на скъклото, и не е за пренебрегване. Обикновено те се лепят със същия силикон, с който е лепен и целия аквариум. Това, че се разлепват, води до замисляне дали и останалата част няма да започне да се разлепя в един момент.
     "Петното" с конденз в нагревателя обикновено не е проблем, стига да не се увеличава постоянно и бързо. Може да извадиш горния край на епруветката, ако продължава да прониква вътре вода.

evita69

@ barabata - смятам ,че им е по комфортно и на рибите и на мен.Научили са ги много добре и знаят какво следва

@Joro Vn https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Faquamaker5.hit.bg%2Fweb%25201.03%2FHPIM5953.jpg&hash=63d088603a5523c44fb99941cce1336f54429c93
Става въпрос за металните парчета по крайщата на подвижното стъкло.Ще постна снимки като се добера до нас.Стъклените релси от двете страни по който се движи стъклото също имат пробиви тук там и или ще пада тавана или всичко  :-( ...
Петното си стой с непроменени размери  :-)

discus

Тези парченца винаги се отлепят, при мен си ги слагам отново като мия капака, защото изпадат може да ги залепиш със силикон. По релсите ако има само мехури не мисля че има място за притеснение.

barabata

01.10.2009 22:12 #5 Last Edit: 01.10.2009 22:14 by barabata
evita69,
Избери си единия филтър и го дръж денонощно включен. Ако тихия филтър не филтрира механично (физически) по-добре от другия то може шумния да го вържеш към лампите да се пуска само през деня да помага с механичната филтрация. Тка тихия ще работи денонощно, а шумния само през деня.
Не с надявай на някаква свястна биологическа филтрация ако филтрите бацат по 12 часа и после си почиват другите 12 часа ...
За биологическа филтрация един филтър трябва да работи денонощно.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

evita69

Благодаря на всички за мненията  :-) Ето няколко снимки на проблемите 







и лека вечер


Zarius

Здравейте колеги нов съм и не мога да разбера как да публикувам тема за това се извинявам предварително че ще питам тук.
Вчера ходих на стъклар да си направя аквариум 84х40х50 6мм той каза че нямало нужда от разпънки и ме изпрати по живо по здраво.Прибрах се напълних го смело но гледам че лицевото и задното стъкло дават разлика от около 6мм в средата горе
така нормално ли ще имам ли проблеми.?

tomatomov197

Цитат на: Zarius - 06.03.2012 23:34
Здравейте колеги нов съм и не мога да разбера как да публикувам тема за това се извинявам предварително че ще питам тук.
Вчера ходих на стъклар да си направя аквариум 84х40х50 6мм той каза че нямало нужда от разпънки и ме изпрати по живо по здраво.Прибрах се напълних го смело но гледам че лицевото и задното стъкло дават разлика от около 6мм в средата горе
така нормално ли ще имам ли проблеми.?
Доколкото знам трябва да изчакаш 1 седмица да съхне силикона . И не виждам какво му пречеше да сложи една разпънка .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

nikolay0876

Оо чудо, мога да отговарям. По същество, проблем си е това твойто, трябват разпънки, изпразни аквариума и си лепни нужните хоризонтални разпънки в горния край на аквариума. За този обем без разпънки, трябваше да е поне осмица стъкло.

Zarius

Как по точно се слагат тия разпънки и къде?По дължината на лицевото и задното стъкло или от лицевото до задното две да сложа (да ги държи а не се раздуят)

чочо_41

Това е лента стъкло същата дебелина 6мм. широко 4-5см. дълга колкото цялата дължина на аквата,а може и малко по-къса,като се оставя по няколко сантиметра от 2-те страни . Лепи се на няколко мм. от горния ръб на аквата ,като се има в предвид капака  *THUMBS UP*!

Caxapa

Та  разпънките се лепят по дължина на лицево и на задно стъкло. Трябва да са по-къси от дължината на аквариума поне 2 см. Лепят се на около 2 до 3 см. от горният ръб освен ако  не се използват  и за подложка където могат да легнат стъклените капаци. Моето мнение е да изпразниш аквариума и да му сложиш разпънки. И не бързай, има колеги които се занимават с лепене на аквариуми които ще дадат точен и компетентен отговор.

Асен Евгениев

Цитат на: Zarius - 07.03.2012 01:01
или от лицевото до задното две да сложа (да ги държи а не се раздуят)
Тия ще ти пречат, сложи надлъжни 8 мм.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Zarius

Сложих разпънките вече 2 по цялата дължина на лицевото и задното стъкло отгоре като се хваща и за страничните стъкла малко и две посредата на аквариума от задното до предното.Ето как стана струва ми се доста стабилно как мислите.

Similar topics (2)

53382

Публикации: 25
Прегледи: 13075

18893

Публикации: 6
Прегледи: 7037