• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 22:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

спука ми се външния филтър.

Започната от агент007, 09.01.2015 21:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

агент007

С какво да го залепя. Капчица, поксипол, силикон или няколко слоя от изброените

crazzzy


_Kirilov

Ако не е на ъгъл или ръб - взимаш парче пластмаса и силикон и си ти .

агент007

На дъното. Точно под крачето, на 1мм от ръба. Откъртено е парче с размери 2\3 мм. Засега го залепих с капчица. Мисля да го надера с шкуртка да го намажа с тънък слой поксипол и залепя плат отвън. Отвътре силикон и парче пластмаса - дали може да ползвам парче от CD.

petq3515

Имай в предвид,че докато работи филтъра не е проблем но спреш ли го или изгасне тока, във филтъра се създава налягане, пропорционално на височината до аквариума. Тоест колкото по високо е разположен аквариума толкова по високо ще е налягането, и може да има вероятност да текне тогава.

Публикациите са слети: 09.01.2015 23:13

Имах спукан филтър на който му липсваше и една щипка. Беше ЕHEIM 2227 имаше малка дупчица от мястото където беше отчупена щипката. Залепих го с поксипол.  И го пуснах. Нямаше теч и на три щипки. Но като го спрях. Налягането повдигаше капака от към липсващата щипка и течеше. Пускам го пак спира да тече, спирам и пак същото. След това много лесно махнах и лепилото поксипол от дупчицата, просто не може да направи хубава спойка. Продадох го на един колега,който каза ,че имал приятел който лепял пластмаси. Скоро се ,чухме и ми каза,че не е оспял да се справи с проблема. Иначе УВ филтъра ми се пукна при затягане на един от щуцерите там го залепих с УВ силикон и не е мръднала.
Никой не проумява какво притежава, докато не усети болката от загубата му.

crazzzy

Можеш да забъркаш капчица и малко сода, или да вземеш лепило за PVC тръби, което не е никак лошо

iivs

Какъв е спукания филтър марка модел?

_Kirilov

Ако не е откъртено парчето - взимаш поялник и леко топиш както отвън така и отвътре като все едно го шпакловаш. Не се притеснявай да вкараш "човката" на поялника на около 1мм навътре. Като се разтопява изкараната размекната палстмаса която излиза навън пак леко и внимателно я "замазваш" върху цепката. При каквато и да е пластмата ще се получи. Единствената разлика в пластмасите е , че при един вид тя започва да става на малки балончета и тогава трябва да внимаваш много с поялника да не я прогориш много.
След като го направиш това ако искаш да е още по-здраво махни болтовете на капака(капака на ротора- не на кофата) намери стърчащо парче от преградите отдолу изрежи го леко и го стопи също върху вече залепената цепка отвън

По този начин съм лепил фар на кола , както и мигача на мотора ми и държи с години.

Поздрави и Успех !!

агент007

Благадаря за съветите. За съжаление не е само спукан - отчупено е парче 2\3мм. Залепих го с капчица засега. Днес ще пробвам и с гореописаните лепила. До сега не съм ползвал филтъра - така дойде от е,м... . Вината си е  моя - пробвах го 20 дни след доставката. Тия дни ще пиша за резултата от лепенето.

vanko77777

 Кажи каква марка е, може да ти намерим нова кофа
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

агент007

Jbl 701e. 
Mисля, че ще се залепи. Ако не, ще моля за помощ

агент007

Залепих го по гореописания начин - с "капчица", няколко пласта "поксипол" и плат отвън, а вътре с парче пластмаса и силикон за аквариум. Пуснах го вдействие - засега не тече, надявам се и в бъдеще.  ;-)

iivs

ако ти потрябва кофа за филтъра имам цял crystal profi 700 без флейти и маркучи   втора употреба *DRINK*

Similar topics (5)

32811

Публикации: 12
Прегледи: 4608

45840

Публикации: 4
Прегледи: 2403

30984

Публикации: 18
Прегледи: 6719

27892

Започната от baro


Публикации: 10
Прегледи: 5433