• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:10

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Филтър за аквариум

Започната от vlado3311, 20.03.2012 16:48

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vlado3311

Здравейте, понеже съм нов в форума не знам дали темата е за тук и се извинявам ако не е. Значи проблема ми е следния- Реших да си взема нов аквариум за да мога да гледам повече рибки(гледам Гупи). Аквариумът е 20 литра и от магазина от където го взех си купих и филтър за него и след като няколко пъти попитах продавача ме убеди че е подходящ за 20 литров аквариум.Още когато го пуснах да работи видях че рибките се държат странно и помислих, че не са свикнали още, но днес ми умря една от женските и беше направо засмукана от филтъра(преди да умре беше залепена за него). Понеже преди малко проверих в интернет и видях, че този филтър се препоръчва за аквариум от 50 до 100 литра мисълта ми беше дали не смуче прекалено силно и да не ги оставя на спокойствие. Ако някой може да ми помогне, ще съм много благодарен.

Eliz

Опитай да намалиш дебита на филтъра(някои филтри имат такава опция),друг вариант е да премахнеш този и да си купиш обикновен аератор с гъба.
   *offtopic По принцип скоро този аквариум ще отеснее на гупите ако имаш женски,защото само за месец-два ще се напълни с бебета.Може или да си оставиш само мъжки гупи в 20-литровия, или да се замислиш за по-голям аквариум-тъкмо ще използваш и новия филтър. 

vlado3311

Мерси за отговора. А относно смъртта на едната ми женска можеш ли да ми кажеш нещо, дали не е някаква болест?

Eliz

Ако си пуснал рибите веднага без да изчакаш необходимото време- 3-4 седмици,за да се завърти азотния цикъл може да е умряла от натравяне с амоняк.Ако все още не си прочел основните статии във форума те съветвам да го направиш-има много полезна информаця(ако се чудиш къде са тези статии-горе в ляво има едно изскачащо меню).Ако отделиш необходимото време да се запознаеш с темите за начинаещи ще си спестиш много главоболия.Успех   

vlado3311

Мерси за отговора :)
: 20.03.2012г 17:05ч
Забравих да спомена, че хрилете и бяха много подути и зачервени.

Mirobg

Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

vlado3311

Преместих рибките в дълго престояла вода и съм включил филтъра и нагревателя в празния аквариум. Мисля да взема Sera toxivec и да третирам с него водата. Според вас дали ще се оправят рибките?

paolo6481

Сера Нитривек ще ти помогне повече.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Асен Евгениев

Цитат на: vlado3311 - 20.03.2012 19:34
Мисля да взема Sera toxivec и да третирам с него водата.
Няма какво да третираш, направо сменяй водата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

37484

Публикации: 23
Прегледи: 9027

35834

Публикации: 21
Прегледи: 6753

42119

Публикации: 6
Прегледи: 4127

32181

Публикации: 10
Прегледи: 4596

1858

Публикации: 22
Прегледи: 11044