• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 12:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Самоделката за СО2, засмуква вода ?!!!

Започната от rakim, 07.03.2006 19:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Аз пък последно сложих турска, суха, пак работи, преди ползвах от тая на калъпче, пак никакъв проблем, само дето дава фира за около 20 дни(калъпчето имам предвид).

kpokcho

Цитат на: "dave"Проиблем с тази мая, е че докато съхраняваш неизползваната мая разни плесени я нападат и става мазня.
Ми ти къде я съхраняваш? във фризера или камерата на хладилника на -20*С нищо и няма.
Има и още нещо, което никой не споменава (поне не тук)
като се извади и се отреже от кубчето, или от квото е останало, или се използва лиофилизираната на Oetcker, се поставя в чаша с хладка вода разбърква се, и се слага на топло (при парното). И чак след половин час когато втаса самата чашка се изпозлва.
Майките ви и жените ви, не са ли ви месили Питки на Коледа...
Не са ли ви правили тесто за пица...?
Майака ми например много меси и в къщи винаги си прави тестото за пица сама, и си държи турската мая във фризера и с едно кубче замесва поне 10 кг брашно.

rakim

Бях заебал бутилката на терасата.Минаха около 36 часа от зареждането и сега пробвах и тръгна.Супер,дано само докато съм на работа да не засмуче бутилката случайно  :roll: Офф трябва ми предпазен клапан  :?
540л Южна Америка

theater

Цитат на: "kpokcho"Има и още нещо, което никой не споменава (поне не тук)като се извади и се отреже от кубчето, или от квото е останало, или се използва лиофилизираната на Oetcker, се поставя в чаша с хладка вода разбърква се, и се слага на топло (при парното). И чак след половин час когато втаса самата чашка се изпозлва.
Потвърждавам. Аз тъй като нямам парно жена ми слага маята на акумулиращата печка и когато набухне 2х пъти е втасала.  :lol:
140л - харацини
http://starividri.org

jelo

Може би си стиснал бутилката, когато точно си я поставял и тя да е засмукала вода, след като се е опънала. Създал си вакуум и готова белята.

Similar topics (3)

54700

Публикации: 35
Прегледи: 11143

46163

Публикации: 4
Прегледи: 3315

59652

Публикации: 1
Прегледи: 7562