• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 09:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем със силикон и гумички!

Започната от niky, 15.03.2005 16:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Тия дни се наложи да изскубна един сериозен ехинодорус от дъното.
Това добре, ама заедно с него се отскубнаха и гумичките, през които минава нагревателя в дъното.

Бяха залепени със силикон, но явно силикона не държи достатъчно добре. Или може би защото беше санитарен :oops:

Сега като сменям дъното пролетта, ще го оправям.
Та въпроса ми е: с какво да ги залепя здраво тия гумички за дъното.

dido

Силикона не държи върху гума и пластмаса. С какво обаче да ги залепиш тези гуми за стъклото не се сещам :-(

miTko

А тези "гумички" от какъв материал са? Защото най-вероятно не са от гума.Аз бих попитал в някой магазин за някакво качествено лепило, например от асортимента на  Бизон, все ще имат нещо подходящо.
Разни мои АКВАРИУМИ 

niky

Тези гумички са силиконови аквариумни :D

Бях купил 200 броя.
За друг вид държач не се сещам.

77

и аз съм си нагласил силиконови гумички :cry: има и гумени,ама и при  тях ще е същата работа :cry: преди време правих проба с залепване на силиконови гумички и стъкло,разлепиха се сравнително трудно,но едни здрави корени ще ги отлепят без проблем :shock:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

ВЕЛИНСКИ

Цитат на: "Niky"Бях купил 200 броя.

Имаш за 4 живота напред :D

Да ви питам тъкмо се отвори дума - да знаете откъде мога да си намеря прозрачни гумички, които не побеляват от водата и си стоят абсолютно прозрачни? Досега съм пробвал над 20 вида от различни места и всичките побеляват за 2-3 дни.

miTko

Забелязал съм, че гумените стареят и се напукват, силиконовите обаче държат.Точно силиконовите побеляват или се оцветяват от лекарства например, но остават меки.Ако се съди по последния шлаух, който купих, той не е силиконов, втвърдява се но остава прозрачен!Обаче ако има гумички от такъв материал(предполагам ПВЦ) те няма да залепват за дълго!
Разни мои АКВАРИУМИ 

koyota

Може да пробваш епоксидна смола.Преди повече от 4години бях залепил една силиконова шлалохка за даното на един 50литров аквариум и до преди един месец (когато го счупих без да изкам де)не беше се отлепила. :lol:

niky


Similar topics (5)

47369

Публикации: 2
Прегледи: 2175

28016

Публикации: 14
Прегледи: 6039

59949

Започната от White Wolf


Публикации: 11
Прегледи: 3874

23683

Публикации: 4
Прегледи: 2515

57481

Публикации: 3
Прегледи: 3026