• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с SUNSUN 304A

Започната от Shpono, 29.08.2021 19:40

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Shpono

Здравейте колеги, някой имал ли е такъв проблем с външен филтър. Тръгва да работи, след 5-10 минути спира, по-късно пак започва за кратко и пак спира. Проверих ротора, смених го с друг и пак същото. Отогре като пипна капака е загрял. Някой има ли идея за ремонт къде се прави на такиви филтри или дали изобщо могат да се поправят или направо се сменя цялата глава, но като гледам целите на нова глава, тя си е колкото нов филтър.

mushroom

Здрасти колега,
никога не съм имал взимане даване с такъв голям филтър (канистър).
Единственото което ми хрумва е напрежението... да не би кабелът някаде да е наранен.
Успех!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

Shpono

Здравей, не е кабела.

mushroom

Здравей,
добре едно нещо си отхвърлил.
Като прочетох, че капака се нагорещява означава, че някъде има триене. Огледай местата където ротора лагерува/контактува с други повърхности за някакви следи. Да не би някъде да се получава триене, съответно топлина и някакъв момент да му идва триенето нагорно и да спира.
Малко телефонна диагностика, но дано да ти е полезно. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

kstoilov

Всяка техника си има някакъв живот.
Имам Ехайм 4 и като съм го разглобявал, единственото което може да се сменя по помпата е импелера (перката с магнита) = ротор на двигателя или керамичната ос (веднъж съм я чупил и подменял). Лагеруването мисля че върви в комплект с ротора. В инструкцията има доста добро описание на всички части с номер за поръчка.
Провери добре за замърсявания или неправилен монтаж на оста при сглобяване, от което ротора да "затяга" и оттам да загрява.
Пародоксално, но при мен се е случвало контакта на стената да е хлабав и от това филтъра да спира - прекъсва му захранването. Раздалечаване на перата на щепсела би помогнало, но по-добре да ползваш стабилен контакт.
Друго като съвет не мога да дам.

Lightning_boy

Причините да спира ротора са 2 - механична и електрическа.
За механичните причини както е писал колегата преди мен, виж дали си сглобил правилно всичко. Ако затяга ротора = греене щото се получават един електромагнитни полета дето не могат да въртят ротора и си пече на харабия. Друго, което ми идва на акъла като механична причина е филтъра да засмуква нещо, което може да заклини ротора и в някакъв момент просто да го отхлаби и да продължи да работи. Смазваш ли редовно ротора? Ако да - с какво?
Относно електрическите причини, май май колегите са изчерпали въпроса. А това, че твърдиш, че нямаш проблем с напрежението как го разбра? Аз имам такъв филтър и кабела си влиза директно в "главата" на филтъра, не мисля, че има как да измериш какво стига до статора на електродвигателя.
За ремонт не бих се замислил. Просто нов, и то само ако си доволен от марката. Моя го замених с един Fluval FX 4 и повече не съм се занимавал с глупости. На малкия аквариум минах на JBL и си реших доста проблеми свързани с шум, гаранции, задръствания и т.н.
П.П. Не се перча, и на мен не ми се даваха толкова пари, но от мнения на колеги тук, наистина няма сравнение между марков филтър и китайче.
П.П.П. Имах 2 големи китайски и 2-та са аут.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

kstoilov

Цитат на: Lightning_boy - 14.09.2021 16:47Причините да спира ротора са 2 - механична и електрическа.
За механичните причини както е писал колегата преди мен, виж дали си сглобил правилно всичко. Ако затяга ротора = греене щото се получават един електромагнитни полета дето не могат да въртят ротора и си пече на харабия. Друго, което ми идва на акъла като механична причина е филтъра да засмуква нещо, което може да заклини ротора и в някакъв момент просто да го отхлаби и да продължи да работи. Смазваш ли редовно ротора? Ако да - с какво?
Относно електрическите причини, май май колегите са изчерпали въпроса. А това, че твърдиш, че нямаш проблем с напрежението как го разбра? Аз имам такъв филтър и кабела си влиза директно в "главата" на филтъра, не мисля, че има как да измериш какво стига до статора на електродвигателя.
За ремонт не бих се замислил. Просто нов, и то само ако си доволен от марката. Моя го замених с един Fluval FX 4 и повече не съм се занимавал с глупости. На малкия аквариум минах на JBL и си реших доста проблеми свързани с шум, гаранции, задръствания и т.н.
П.П. Не се перча, и на мен не ми се даваха толкова пари, но от мнения на колеги тук, наистина няма сравнение между марков филтър и китайче.
П.П.П. Имах 2 големи китайски и 2-та са аут.
Амин

Shpono

Ще отиде за части явно. Вече взех нов и сега всичко е наред. Благодаря

Similar topics (5)

51205

Публикации: 14
Прегледи: 5895

32811

Публикации: 12
Прегледи: 4604

49356

Публикации: 0
Прегледи: 1921

31147

Публикации: 17
Прегледи: 7049

59949

Започната от White Wolf


Публикации: 11
Прегледи: 3858