• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
22.05.2024 07:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Термометри - точност

Започната от DMitar, 14.01.2010 14:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DMitar

Здравейте,

Случайно попаднах на тази тема:
нагревател-термометър--странно??? - http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,21726.0.html

От нея се разбира, че термометрите е нормално да имат отклонение +/- 2-4 градуса  =-O. Това ми изглежда твърде много. Мислех, че отклонението е около 0,5 градуса.

При такова отклонение как въобще може да се контролира температурата на някои по-претенциозни рибки? Ще кажете вземи още 1 резервен и мери с него, но как ще се разбере кой от двата не е точен и кой с колко не е точен. Така ми изглежда, че трябва да имаш 5 ремометъра в 1 аквариум, за да си що годе сигурен  *CRAZY*

И още един въпрос - ако веднъщ по някакъв начин установиш, че термометъра ти е точен би ли дал отклонение след 1-2-3 години този същия термометър?

77

на сера по скъпите термометри са много точни.
според мен дават отклонение максимум от половин градус.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs29.postimg.org%2Faeehc6buv%2FDSC_1686_copy.jpg&hash=9bc922c588fba1c702ad9ed785674aa0520d3910

vasso

Такова отклонение аз никога не съм забелязвал. Колкото настроя на нагревателя, толкова показва и термометъра.

Ивайло Гиздов

Имам два термометъра които като ги сложа заедно в един аквариум имат разлика един от друг 2 градуса

Асен Евгениев

14.01.2010 21:08 #4 Last Edit: 15.01.2010 19:36 by akapulko

Имам три обикновени по 2 лв., като ги сложа в един аквариум цепят градуса - никаква разлика.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Alexfield

Цитат на: DMitar - 14.01.2010 14:13
Здравейте,

Случайно попаднах на тази тема:
нагревател-термометър--странно??? - http://aquariumbg.com/forum/index.php/topic,21726.0.html

От нея се разбира, че термометрите е нормално да имат отклонение +/- 2-4 градуса  =-O. Това ми изглежда твърде много. Мислех, че отклонението е около 0,5 градуса.
...
Специално изчетох цялата тема внимателно още веднъж  =-O
Не мога да разбера как стигаш до извод, че ± 2-4 градуса е нормално. В темата никой не е казал такова нещо.
И пак - специално за теб: НЕ е нормално.
Но пък се случва термометри да имат голямо отклонение от реалността. Това не ги прави нормални и годни за употреба.
Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

nikolaytoshev

15.01.2010 13:21 #6 Last Edit: 10.02.2010 18:44 by nikolaytoshev
Аз имам нагревател на Sera и съм много доволен. Термометъра ми заковава точно на температурата, която съм задал на нагревателя. Иначе имах дори и нагреватели дето са от най евтините и най-скапаните(Shark), но пак поддържаха определената температура.

ReeT

аз имам един термометър с 8 срадуса разлика за сравнение ползвах точен живачен химичен термометър ката видях разликата си казах леле как не съм сварил рибите. Иначе аквариумните нагреватели са с спирт (от тук няма как да са много точни), зада са безопасни смисъл да не ти опадат зъбите ако се счупи термометъра

NikolaV

Ей така за тест сложих един до друг 5-6 различни термометъра. Само един даде разлика от 2 градуса. Другите заковаха еднакви температури. Пред тях имаше един външен залепен на Сера. Също закова с другите, независимо от многото прочетени мнения, че тези не са точни и мерят температурата на стаята. От тогава си го ползвам него.

vasso

Цитат на: ReeT - 10.02.2010 16:43
аз имам един термометър с 8 срадуса разлика за сравнение ползвах точен живачен химичен термометър ката видях разликата си казах леле как не съм сварил рибите. Иначе аквариумните нагреватели са с спирт (от тук няма как да са много точни), зада са безопасни смисъл да не ти опадат зъбите ако се счупи нагреватела
Кое точно на нагревателя е със спирт? Спиртните термометри са достатъчно точни.

discus

Цитат на: vasso - 10.02.2010 18:17
Кое точно на нагревателя е със спирт? Спиртните термометри са достатъчно точни.

Като гледам човека трупа постове. За какво ли са му не знам :duvar:
А на всички ни е ясно че става въпрос за термометъра, има и теми по въпроса ма кой да чете.