• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 02:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с лампа

Започната от White Wolf, 20.08.2021 18:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

White Wolf

ЗДравейте,
взех си лампа аз и абсолютно без да ми хрумне, че може да стане проблем, се случи точно това! Явно с тъпата глава не се сетих да попитам предварително, а и изобщо не включих че производителя на точно тази лампа я е направила за съответно по- модерните и скъпи аквариуми които нямат държач за стъклен капак и всички страни са им с еднаква дебелина...  е да ама не, моя аквариум не е такъв и има досадните държачи залепени за стъклото, които няма как да махна и не знам какво да правя :'( .
 Съответно лампата не пасва, защото нейния отвор е по- тесен. прилагам снимки защото те говорят най-добре.

https://i.ibb.co/PNfpDYT/viber-image-2021-08-20-18-44-28-319.jpg

https://i.ibb.co/4fSH9Dw/viber-image-0-025.jpg


 в крайнна сметка ще продавам лампата, но ми се искаше първо да попитам и да видим дали няма да намерим начин да я закрепим. :(

mushroom

Странично има ли "държачи" на капака? Ако не може ли там да се захване. И дай моля една цяла снимка на лампата... наздраве. ( - :
It is frieday my fellas!
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

Отстрани не, нямат, но там не върви защото лампата е дълга и едно че е грозно второ че е непрактично, лампата стърчи с поне 15 см извън аквата. затова трябва да се сложи на късото стъкло.  *NO*

това е лампата:

https://aquarium.bg/image/cache/catalogs/rs-s30-electrical-aquarium-super-bright-crystal-ledrss30led-5260-1-800x450.jpg

mushroom

Разбирам... то изобщо, най-вероятно, може би е измислена за аквариуми без капаци. Единствено което ми хрумва е махаш плъзгачите за капака и монтираш странично. Както е предвидено. ( - :
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf

аз не ползвам капаци просто аквата е такъв, беше на голяма оферта, а си е нов и се изкуших!  :-D  иначе капаци не харесвам и не мога да ги понасям. въпроса е как изобщо да ги махна тези летви, точно това което съм посочила с червената стрелка е проблема. не виждам начин да се махне. *NO*

kstoilov

Всичко е възможно, зависи колко ти се реже и дали ще стане естетично.
Евентуално нагряваш със сешоар щипката на лампата и се мъчиш да я разшириш.
От какво са направени тези държачи - рязане/пилене?
Но всичко ще е преправяне, което ще си личи...

White Wolf

НЕ ми се реже, а и има риск да счупя аквата така че... явно ще се продава. ок мерси все пак за мненията!

mushroom

Това(държача) не е ли парченце стъкло залепено за другото стъкло? Ако е така взимаш мокетен нож и внимателно пъхаш между двете стъкла без да въртиш наляво-надясно за да не се пукне стъклото. Пъхаш малко острието и дърпаш. Така колкото трябва пъти. След това с телче за миене на загоряло отстраняваш остатъците от силикона.
Трябва да стане, аз поне съм го правил веднъж. Иска се просто внимание и търпение.
"We Do Not Inherit the Earth from Our Ancestors; We Borrow It from Our Children."

White Wolf


niky

Може да се махне и металното, но е рискована процедура. Не разбирам защо не въренете лампата, нали имате 14 дена уж?

a__andreew

Здравейте, защо не направите една подпорка от другия край и така да я оставите върху стъкления капак.

White Wolf

Защото не ползвам капаци а и поддръжката ще е много досадна и трудна, ако трябва всеки път да махам лампата. ако е капак с вградена лампа тогава е  друго. :-D
Върнах я, ще си търся друга.  *THUMBS UP*

Similar topics (5)

15811

Публикации: 4
Прегледи: 3564

53885

Публикации: 16
Прегледи: 6266

38247

Публикации: 5
Прегледи: 4198

52707

Публикации: 7
Прегледи: 2912

35834

Публикации: 21
Прегледи: 6651