• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 21:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с филтъра.

Започната от njoyz, 13.11.2013 15:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

njoyz

Проблема ми не е кой знае колко сериозен, но все пак...

Взех си едно малко вътрешно филтърче 300л/ч-Китайски боклук за 7-8лв.Мисля, че беше ''RS Electrical''.
Когато го отворих вкъщи, забелязах че има едно малко бяло маркучле-като шнорхел.Имаше и една тръбичка с дупки- май се нарича флейта.Налях водата и прикачих онова маркучле...Проблема ми е, че то създава прекалено много шум.
Та исках да попитам дали водата ще се насища с достатъчно кислород, ако не ползвам нито шнорхелчето, нито флейтата?
За да не пускам хиляда теми ще задам другите си въпроси тук...
Колко и какви рибки мога да гледам в това малко 15л. аквариумче?
Мислех си за един анциструс, 2-3 неонки,няколко скаридки ред чери и някакъв вид охлювчета, обаче в магазина ми казаха, че анциструса ще яде скаридите, докато неонките нямали никакъв проблем с тях.
Исках да ви питам дали това е вярно и трябва ли да се доверя на продавача.
Какво ще казете за растения?

Благодаря предварително!  :-)
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

hunter

Ами няма как да няма шум след като излизат балони. Аз също имам такъв филтър но без флейта и леко си шуми. Но не мисля, че това е проблем все пак помпите за въздух поне тези които аз съм ползвал са далеч по шумни. Литрите са ти малко и по скоро си го направи скаридарник. Иначе ако искаш да сметнеш колко риби слагай на см. от рибата 2л. вода. Аз така правя тоест за една риба 2см ти трябват 4л. вода.

petko

Още анциструс не ми е яло скаридки или поне не съм го виждал.

njoyz

Благодаря за бързия отговор, но не ми отговорихте точно за това, което ме интересува.
Имам предвид мога ли да ползвам само филтъра, тоест без флейта и шнорхел, и дали водата ще се насища с достатъчно кислород.
А пубертетът не е лошо нещо, стига да зарежеш чекиите и да минеш на нещо истинско. ---NO CARRIER

petko

Можеш и без тях.Достатъчно е да има движение на водната повърхност за да се насища с кислород.Само,че без флейтата може да ти прави силно течение.Пробвай с нея и без нея,както ти харесва така го остави.

Caxapa

За такъв малък обем е просто немислимо  без флейтата. Ще стане  като ураганен циклон вътре.  В толкова литри може да гледаш скаридки. Освен това трябва да помислиш и за нагревател подходящ за тези 15 литра които като се сложи грунд и други неща ще стане чисто към 12 литра. Осветление също и то подходящо.

vanko77777

Спокойно, анциструсите няма да ти закачат скаридките
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

Similar topics (5)

39374

Публикации: 29
Прегледи: 11758

21484

Публикации: 8
Прегледи: 5114

56043

Публикации: 13
Прегледи: 3997

1022

Публикации: 8
Прегледи: 3856

53885

Публикации: 16
Прегледи: 6261