• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 13:25

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с филтър-СПЕШНО

Започната от alabama, 25.02.2011 13:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MeTogu

Ако тази 600 л/ч помпа се затлачи за 3 месеца в този 30 литров аквариум,ще е голямо чудо.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

barabata

Споко Мето, аз съм ползвал 750 л/ч в 50 литра аквариум , с едно парче стиропор с една дупка навряно в смукателаната тръба между медиите и самата перка ограничих дебита на помпата и си работеше чудничко. Такъв огромен обем медия работеше перфектно за аквариума. Проблема е само че заема много място и е по-шумничък от по-малките си събратя.
Уморих го като го оставях често горната част на главата да стърчи над нивото на водата че ме мързеше да доливам често и накрая се скапа. От тогава не оставям филтър да стърчи над водата.

Ако има как да се ограничи струята филтъра е перфектен. Ако се засадят и малко растения съвсем ще се убива струята и няма да е проблем.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

kamos

А дали няма да е по лесно да се изработи флейта за филтъра?
Аквариумистика - увлечение, которое полностью можно охарактеризовать как обучение на собственных ошибках. Даже если матёрый аквариумист будет предостерегать от возможных ошибок и нежелательных действий, мало кому удаётся их полностью избежать...

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Similar topics (5)

55683

Публикации: 7
Прегледи: 3087

39303

Започната от Norek1


Публикации: 13
Прегледи: 6792

15811

Публикации: 4
Прегледи: 3560

36694

Публикации: 1
Прегледи: 2061

53308

Публикации: 6
Прегледи: 2741