• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 10:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нагревател JBL 150 Вата

Започната от kraimirr, 19.01.2015 20:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kraimirr

Здравейте, Проблема е следния:
Прибирам се тази вечер от работа и гледам аквариума, гледам термометъра температура близо 28 С. Ужас! Нагревателя е настроен на 25 С а индикацията, че работи свети. Спрях го веднага от електро-мрежата за да не стане супа в аквариума. Обема на аквариума е 90 литра а водата в него около 70 литра. От три месеца от както е стартиран аквариума  не е имало такъв проблем- нагревателя е нагласен на 25 С и до сега е поддържал 25 С до тази вечер.
Моля за съвет как да процедирам.

asito

Възползвай се от гаранцията му.

kraimirr

То това е ясно.
Ама аквариума ще остане без нагревател няколко дни това няма ли да доведе спадане на температурата в аквариума (все пак е зима). Стаята е отоляема само вечер (през деня парното не работи).

yasenst

В едни от магазините в София има китайски 100 вата за около шест лева. И в трите ми аквариума съм с нагреватели на тази фирма. Малко им бягат настройките- държат градус два повече от зададеното, но веднъж настроени, после няма пробреми. А и шест лева не са нищо, за да спасиш рибките. Магазина ще ти го пиша на лично, че темите с рекламите...

asito

Цитат на: yasenst - 19.01.2015 21:56
В едни от магазините в София има китайски 100 вата за около шест лева. И в трите ми аквариума съм с нагреватели на тази фирма. Малко им бягат настройките- държат градус два повече от зададеното, но веднъж настроени, после няма пробреми. А и шест лева не са нищо, за да спасиш рибките. Магазина ще ти го пиша на лично, че темите с рекламите...
Мда,това е вариант докато ти сменят нагревателя,а и за постоянно :) .Можеш да облицоваш аквариума със стиропор или просто да го увиеш с одеяла,да запазиш топлината през деня,но по-добре нагревателя за който ти писа колегата.

kraimirr

     Днес се обадих до официалния вносител на JBL, посъветваха ме как да му направя реглаж и в момента тествам. (Казаха ми да зануля нагревателя като го върна до минимум градуси и после да върна на желаните градуси, ако не се оправи, да го нося в магазина от където съм го купил, ще го тестват и те и ако не става ще го подменят).
Утре ще пиша дали е станало.
Малко  *offtopic с този мой аквариум само каръщини ама няма да се отказвам  :-)

yasenst

За отказване и дума да не става. А каръка учи. Ако всичко е наред, ще си свиркаме и това е  *DRINK* Имаме доста да учим, ама ще се справим  8-)

Raykov72

Има вариант - временен - да опиташ да го вържеш към реле като за осветлението и на принципа 15 мин работи - 15 или 30 почива да докараш някаква прилична температура докато се реши проблема
60 литров 50д/30ш/40в реални 50 литра, с две х23 W енергоспестяващи стартиран на 19.март.2014

_Kirilov

Цитат на: Raykov72 - 20.01.2015 22:12
Има вариант - временен - да опиташ да го вържеш към реле като за осветлението и на принципа 15 мин работи - 15 или 30 почива да докараш някаква прилична температура докато се реши проблема
Така най-много да ги свариш пак.
Или си купи въпросния китайски за временен докато се оправи твоя или си купиш друг.

kraimirr

20.01.2015 23:03 #9 Last Edit: 21.01.2015 19:55 by kraimirr
Китайския е купен и стои за резерва.
Просто реших да държа в течение и ако всичко с тестовете  на JBL-a утре е ок пак ще пиша и се надявам по този начин да помогна ако някой друг се сблъска със същия проблем. Ако не се оправи нагревателя пак ще пиша.

Публикациите са слети: 21.01.2015 19:55

Нагревателя е в сервиза  :ranting: Най вероятно от 1 до 2 седмици чакане. Купуваш скъпа техника за с надеждата да е безотказна а то !

kraimirr

Новият гаранционен нагревател е в действие  :-). Гаранцията е удължена от датата на подмяната. Дано да няма проблеми

asito

Бързо са реагирали,което е чудесно :)

stefan_doc

Бързо е реагирал колегата, че го е видял навреме... ]:->

Similar topics (5)

59217

Публикации: 8
Прегледи: 4787

52943

Публикации: 1
Прегледи: 2365

2822

Публикации: 12
Прегледи: 5350

31003

Публикации: 8
Прегледи: 3714

34198

Публикации: 3
Прегледи: 3479