• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 01:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Кабела на филтър JBL i 80 e оголен, как да го поправя?

Започната от Aqualover, 05.11.2016 00:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Aqualover

Здравейте колеги. Кабела при мястото на влизането се е наранил, виждат се другите опаковки на кабелчетата. Моя е JBL i 80, много хубава работа ми върши, смуче добре, а когато сменя повече от водата и измия вътре пълнежите, за час избистря водата. Проблема според мен е че този филтър е готин но няма способността на Ehaim Aquaball да се махат кошниците без да пипаш кабела, а аз повечко съм го подържала за това деликатно място.
Не искам да го сменям, но дайте съвет.
Засега слагам филтъра високо нивото на водата е под скъсаното място, но ме е страх че скоро може да опържи рибките ако стане късо.

Дали да не сложа резервния филтър, да изсуша този, да го замажа добре със силикон и когато изсъхне да го върна?
Или направо да си купя нов. Никак не искам да заненям филтъра. Но освен това пък прави и друг бъг, в ъгъла отзад се завират тея пигмеуси и един така намерих умрял от липса на въздух.
Какъв предлагате? Засега аквите са ми ок  40-60 . Ако си купя външен пак на същата фирма ще може ли да го регулирам за малкия да стане?
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

Tracker

Здравей. Такива ремонти най често са не сполучливи и по добре замени филтъра с нов. Най вероятно вече има влага в двигателя и само заради добрата изработка не е изгорял още.
Все пак прати снимка на повредата.

На филтър няма да навредиш ако наммалиш дебита с кран или просто стесняване на изхода.

И преди всичко ПАЗИ СЕБЕСИ, рибки можеш да купиш винаги!
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Lightning_boy

Цитат на: Tracker - 05.11.2016 01:30
Здравей. Такива ремонти най често са не сполучливи и по добре замени филтъра с нов. Най вероятно вече има влага в двигателя и само заради добрата изработка не е изгорял още.
Все пак прати снимка на повредата.

На филтър няма да навредиш ако наммалиш дебита с кран или просто стесняване на изхода.

И преди всичко ПАЗИ СЕБЕСИ, рибки можеш да купиш винаги!

+1. Колегата изчерпа цялата тема с едно мнение.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

Aqualover

Благодаря ви, оглеждам се за нов филтър предпочитам аквабол на ехайм щото мога да го вадя без да се занимавам да изклмчвам от контакта;)
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

a__andreew

 Здравей, колега всеки производител препоръчва да се изключват електроуредите при бъркане в аквариума. Не случайно това!

Similar topics (5)

40057

Публикации: 4
Прегледи: 2441

24125

Публикации: 6
Прегледи: 5416

26226

Публикации: 7
Прегледи: 4002

11733

Публикации: 6
Прегледи: 4562

57841

Публикации: 1
Прегледи: 2538