• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 21:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

JBL Cristal Profi 900 протече. Моля за помощ

Започната от Misho97, 04.10.2014 17:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Misho97

Здравейте, от няколко дена въпросния канистър тече с по около 10-15 литра на денонощие. Смених гумичките на малката глава, но ефект нямаше, сложих по големи и ефект пак нямаше. Като напълня филтъра с вода го обръщам на обратно и не протича през главата, така че не смятам че има проблем при уплътнението на главата. Къде може да е проблема ? Моля някой ако е имал същия или подобен проблем да каже, защото ми е голям проблем.

Канистъра е на година.

asito

Да не е спукана пластмасата някъде. Или пък да не е затворен добре. Изкарай му пълнежите,напълни, затвори и го тествай.

Misho97

Според мен нещо се случва вътре в главата. Като я пусна през първия половин час няма течове, после почва да тече през закопчалките на главата. Т.е. се събира вода някъде вътре в главата. Аз така си го обяснявам, но как и защо  *dontknow* *dontknow*

asito

Аз затова ти писах да пробваш без пълнежи и кошници. Щото ако не се сложат кошниците както трябва, може пак да се затвори филтъра(закопчалките по трудно се заключват), но не уплътнява добре и мож текне. Обаче защо не теква веднага...

Misho97

Цитат на: asito - 04.10.2014 18:32
Обаче защо не теква веднага...

Отнема му време да се напълни главата... То сълзи от някъде и докато се напълни главата та да избие минава около30 минути

asito

Да, звучи логично.Пробвай без кошници да го напълниш и тествай. И като го затвориш провери дали главата плътно приляга към тялото. Имам 1501,преди това 700 и имам опит с тези филтри. Тоя големия всеки път като го чистя и после трябва 5 мин да го нагласям да се затвори както трябва. В смисъл кошниците да прилепнат плътно една в друга, че иначе пак се затваря, но има1- 2мм разстояние между главата и тялото, закопчалките мн трудно се затварят и може да текне, както в твоя случай...

Misho97

Пробвах и пак текна. Разликата е, че снощи я пуснах без касети към 21, а днес сутринта гледам около шепа вода. Значи оказват някакъв ефект, ама не са те причината  *dontknow*

dalgia

Проблемът при теб явно е във капака на филтъра.Щом не протича веднага,значи не е от уплътнението .Капака се пълни полека със вода и като се напълни протича.Огледаи добре за пукнатини.Може да е от помпата за обезвъздишаването.Другата вероятна причина да се пълни главата със вода е клапана със крановете,огледай и него.Не е трябвало да слагаш по големи пръстени,създава се допълнително напрежение и предпоставка да се пукне.Достатъчно е било само смяна със същият размер.Пиши за рязвитието на проблема,че за пръв път чета за проблем със теч на канистър JBL. Поздрави.

Misho97

Цитат на: dalgia - 05.10.2014 12:03
Проблемът при теб явно е във капака на филтъра.Щом не протича веднага,значи не е от уплътнението .Капака се пълни полека със вода и като се напълни протича.Огледаи добре за пукнатини.Може да е от помпата за обезвъздишаването.Другата вероятна причина да се пълни главата със вода е клапана със крановете,огледай и него.Не е трябвало да слагаш по големи пръстени,създава се допълнително напрежение и предпоставка да се пукне.Достатъчно е било само смяна със същият размер.Пиши за рязвитието на проблема,че за пръв път чета за проблем със теч на канистър JBL. Поздрави.

Твоя съвет е да разглобя главата и да огледам вътре за пукнатини ли ? Мислех си да го правя, но се спрях, щото де да знам дали ще мога да я събера обратно  :-D

Публикациите са слети: 05.10.2014 13:24

Опаааа, помпата е изкл/чена от захранване от сутринта, но стои вързана към аквариума и сега гледа легена се напълнил (около 5 литра). Вече и Хурейшио да ми е на помощ  :-D

Ето от къде сълзи :
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs3.postimg.cc%2Fig4iupbhv%2F20141005_130508.jpg&hash=845da5b0dbfbf269561760305f27f6c36c5750d4

dalgia

Какво значение има,че помпата не е включена.Филтъра е под аквариума и налягането е голямо.

xoxi

Аз имах подобен проблем с моя канистътр ,който е същия .За мен намажи оплатнителя на главата с вазилин или крем  и ще си решиш проблема.

asito

Пиши като решиш проблема, а и ако се възползваш от гаранцията-да видим как ще реагират от джи би ел :)  Че и аз съм с тяхна техника отвсякъде :)

Misho97

Помпата ми е взимана от Германия от приятел. Сега ако тръгна да се занимавам чрез гаранцията ще отнеме много време, през което го карам само на вътрешна помпа... Мисля да разглобя главата да вида дали има нещо пукнато и да намажа уплътненията с вазелин.

Ще ви държа в течение  *THUMBS UP*

vanko77777

Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

manyg

И лубрикант става (съвсем сериозно). Моя от доста време е с такава смазка и върши перфектна работа.

Misho97

Абе с тези мазила като че ли решавам само симптомите ... На мен ми се иска да реша проблема от корените  *dontknow*

Caxapa

Та значи един пример: Когато протече гарнитурата на двигател се подменя, че там няма как да стане само с "мазане" Тук в случая мажем уплътненията с базелин като внимаваме да не остане някоя песъчинка която да ни направи проблем в последствие.  Проблемите се решават "от корените" като си купиш чисто нов филтър и го ползваш докато протече и той и после пак "от корен" сменяш и така.  Да ме извиняваш но излиза, че или ни се караш, или ни упрекваш че сме ти дали такива съвети.  *offtopic

Misho97

Цитат на: Caxapa - 06.10.2014 15:46
Та значи един пример: Когато протече гарнитурата на двигател се подменя, че там няма как да стане само с "мазане" Тук в случая мажем уплътненията с базелин като внимаваме да не остане някоя песъчинка която да ни направи проблем в последствие.  Проблемите се решават "от корените" като си купиш чисто нов филтър и го ползваш докато протече и той и после пак "от корен" сменяш и така.  Да ме извиняваш но излиза, че или ни се караш, или ни упрекваш че сме ти дали такива съвети.  *offtopic


Ооо не приятелю.. дори не ми е в кръвта. Просто се опитвам максимало добре да обясня как стоя нещата за да знаете какво да ме посъветвате. Просто изразявам мнение и очаквам коментари за да разбера дали мисля в правилна посока.  :-)
Извинявам се че съм се изразил неправилно :)

Caxapa

Радвам се, че си ми разбрал намека. Когато отстраним симптомите си решаваме и въпроса за корените. *DRINK*

magnit

Има и по-сигурен, но по-скъпичък начин купуваш нова гарнитура намазваш я с препоръчаната от производителя субстанция (не е базелин), на силиконова основа, и може би ще изкараш още известно време без да купуваш нов филтър.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

Misho97

Така... Теча спря.. поне за сега  *YAHOO*
След като разглобих напълно помпата, оставих я да стои едно денонощие размишлявайки върху нея, реших че може би не търся проблема на правилното място и сглобих главата отново. Огледах малката глава с маркучите за евентуални забележки, но ... нема . Сложих две книги под помпата че да стои по на високо и маркучите да стоя прави и отпуснати за да няма излишно напрежение и така помпата работи успешно от снощи насам (почти 24 часа).
Само дето ротора се разбръмча нещо  :-[

asito

Но преди без книгите не течеше, нали? Има нещо гнило в цялата работа, дано го откриеш

SDB

Цитат на: magnit - 07.10.2014 18:28
Има и по-сигурен, но по-скъпичък начин купуваш нова гарнитура намазваш я с препоръчаната от производителя субстанция (не е базелин), на силиконова основа, и може би ще изкараш още известно време без да купуваш нов филтър.

Сега ако кажеш откъде може да се купи , че и на мен ми трябва за 900  *DRINK*

Misho97

Цитат на: SDB - 07.10.2014 21:01
Сега ако кажеш откъде може да се купи , че и на мен ми трябва за 900  *DRINK*

Днес говорих със Zoo paradise.  Продават го за ~17 лева  *THUMBS UP*

vanko77777

По напред в темата съм показал от къде може да се купи, много познати са го ползвали и казват че теча спирал
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

SDB

Съжалявам,
явно не съм  обяснил правилно:
силиконова смазка имам въпроса беше за новото уплътнение
откъде да се вземе *dontknow*

kuvert

Цитат на: SDB - 09.10.2014 10:23
Съжалявам,
явно не съм  обяснил правилно:
силиконова смазка имам въпроса беше за новото уплътнение
откъде да се вземе *dontknow*
http://www.hubata-seals.com/bg/twist/seals1.htm

Similar topics (5)

48542

Публикации: 7
Прегледи: 3490

53863

Публикации: 10
Прегледи: 4789

30774

Започната от boxko


Публикации: 33
Прегледи: 9345

28246

Започната от gambina


Публикации: 9
Прегледи: 3834

57614

Публикации: 6
Прегледи: 4559