• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 19:03

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Eheim ecco pro 200 шумен ли е според вас?

Започната от pro_filer, 21.11.2012 19:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pro_filer

Здравейте, вчера ми пристигна въпросния филтър купен от Англия нов (без гаранция и т.н.). Обезвъздуших го обаче ми се струва, че е по-шумен от необходимото. Може и да съм очаквал да е съвсем тих.. Пробвах да му извадя кошниците - без резултат. Смятам че няма въздух вътре. огледах ротора и оста - изглеждат наред (все пак филтъра е нов) :). Ето и клипче за да добиете представа:

Поздрави!

DerWallfahrer

Аз съм с Eheim professionеl 2222, но все пак може и да помогна. Първите два-три дни и моят филтър доста шумеше, но в последствие утихна, даже до толкова, че в момента се чува само нещо като слабо мъркане на котка. Това е като се има в предвид, че е разположен на пода (извън шкафа на аквариума) и на педя от леглото ми. Малко търпение и се надявам, че и твоят ще се "кротне". Между другото поздравление за избора на филър- Eheim са си класика.
Поздрави! 
Краси Иванов  *DRINK*

Peza

Остави го да работи и изчакай няколко дни. При мен се получава подобно нещо и при основно почистване, но утихва до следващия ден, до там че е трудно да се чуе че работи нещо и проверявам с ръка. Това е при най малките, най-големия не е чак толкова безшумен, но пак си е много тих.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Как пробва да му вадиш кошниците, че и без резултат?  На клипа  си го пуснал да работи ли? Ако е така, защо дръжката -скобата е във вдигнато положение? Тези филтри са си тихи като хамстери. Нищо не се чува от тях.

Peza

Цитат на: Caxapa - 21.11.2012 20:56
Ако е така, защо дръжката -скобата е във вдигнато положение?
Така трябва да е. В тази позиция е затворен. Сваля се като се отваря.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

Caxapa

Забравил съм  :-[ имах такъв но съм забравил.

pro_filer

Цитат на: Caxapa - 21.11.2012 20:56
Как пробва да му вадиш кошниците, че и без резултат?
Извадих му кошниците и го пуснах с празна кофа да върти...
Цитат на: DerWallfahrer - 21.11.2012 20:39
Аз съм с Eheim professionеl 2222, но все пак може и да помогна. Първите два-три дни и моят филтър доста шумеше, но в последствие утихна, даже до толкова, че в момента се чува само нещо като слабо мъркане на котка. Това е като се има в предвид, че е разположен на пода (извън шкафа на аквариума) и на педя от леглото ми. Малко търпение и се надявам, че и твоят ще се "кротне". Между другото поздравление за избора на филър- Eheim са си класика.
Ще пробвам! И моя е на пода до аквариума... *DRINK*
Цитат на: Peza - 21.11.2012 20:54
Остави го да работи и изчакай няколко дни. При мен се получава подобно нещо и при основно почистване, но утихва до следващия ден, до там че е трудно да се чуе че работи нещо и проверявам с ръка. Това е при най малките, най-големия не е чак толкова безшумен, но пак си е много тих.
Оставих го да работи цяла нощ, но явно си трябва още време! Благодаря на всички за бързата реакция, ще споделя развръзката - дано да е в положителна посока! *DRINK*

kapacitet

При мен са включени два Eheim ecco pro 300 на един аквариум. Единия е в шкафа и не се чува изобщо при затворени вратички. Другия е на пода до аквариума и се чува съвсем леко, когато няма паразитни шумове в стаята. Както каза DerWallfahrer наподобява мъркане на котка. Проблема е когато почистя филтрите, тогава шума е значително повече, но като се замисля никога не ме е дразнило, предполагам защото след  известно време утихват. Точно колко е това време не мога да ти кажа.
Ако много го чуваш може да не си го обезвъздушил добре. Опиши как го стартираш.

pro_filer

Да - когато е тихо в стаята тогава се чува само. Като пусна компютъра примерно вече шумът от филтъра е незабележим. Бих казал че е една идея по-шумен от тетратек ех600 (понеже от снощи двата съм ги закачил към аквариума и са един до друг). Обезвъздушавам го по инструкция. Всичко е празно в това число и маркучите. Отварям крановете свалям дръжката до положение 2 за няколко секунди и я връщам. След като се напълни с вода и изходящата тръба включвам филтъра. Изчаквам да изхвърли де що има въздух, разклащам наляво - надясно за по добър ефект и това е... Може и да пропускам нещо... *dontknow*

kapacitet

Файла е конвертиран в mp3 видео файл. Записвал съм от същата позиция която и ти, като в средата на записа поставям телефона върху самия филтър.

pro_filer

Такъв е шума просто моя е по-силно изразен.

kapacitet

Аз си мисля, че ще утихне, а и със сигурност има още въздух в него. Аз примерно при стартиране отвярям крановете (изходящата тръба е над нивото на водата в аквариума) и оставям дръжката в положение 2. Филтъра се пълни като налягането избутва капака леко нагоре. Човек има усещането, че филтъра ще прилее, но не прилива. След това затвярям входящия кран и избутвам дръжката леко в най- горно положение. По мой расъждения, когато дръжката е в положение 2 във филтъра влиза малко повече вода от нормално. При пълнене въздуха бива избутван в посока изходящата тръба. Като се напълни до горе, затвориш входящата тръба и върнеш внимателно дръжката в горно положение, изкарваш в посока аквариума остатъчния въздух събрал се около главата и водата влязла в повече.
След това го оставям да работи и в продължение на няколко часа, всеки път когато мина покрай филтъра го поразклащам. Всеки път излиза странно много въздух, но за сметка на цялото това усилие ден по- късно започва да мърка.

pro_filer

Дам така определено май ще е по-лесно обезвъздушаването. И аз забелязох че като вдигаш нагоре дръжката се изпомпва въздух, но после видях и няколко клипчета в ютуб и....  :-[  И тази сутрин го поразклатих и излезе още въздух. Явно това е начина.
Благодаря много за помощта!  *privet*

kapacitet

В интерес на истината до сега съм нямал друг модел външен филтър и няма никаква база за сравнение, но още си спомням първото стартиране и шума който ме озадачи след като тук във форума бях чел колко са безшумни външните филтри. Дълго време след стартирането се чуваше силно изразено бълбукане и от време на време все едно отварям бутилка газирана вода. Тогава ходих обратно в магазина и ме посъветваха след напълване и стартиране или да го разтреса мъжката или да седна до него и да го клатя във всички посоки докато спре да излиза въздух и шумовете изчезнат.    

pro_filer

Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 11:44
Тогава ходих обратно в магазина и ме посъветваха след напълване и стартиране или да го разтреса мъжката или да седна до него и да го клатя във всички посоки докато спре да излиза въздух и шумовете изчезнат.   
И аз така правя дано след някой и друг ден да се кротне :).

kapacitet

Ако стартираш по моя метод много внимавай като връщаш дръжката в горно положение. Налягането е голямо, а механизма на затваряне е изцяло пластмасов. Аз вече чупих веднъж щипките които обират цялото напрежение на капака. Поне са евтини ( 1 евро за бройка ).
Докато е нов филтъра е лесно, но след година две става все по трудно затварянето и човек трябва да внимава. С длани притискаш дръжката от вдете страни и с палци буташ на горе.

pro_filer

Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 12:02
Ако стартираш по моя метод много внимавай като връщаш дръжката в горно положение. Налягането е голямо, а механизма на затваряне е изцяло пластмасов. Аз вече чупих веднъж щипките които обират цялото напрежение на капака. Поне са евтини ( 1 евро за бройка ).
Докато е нов филтъра е лесно, но след година две става все по трудно затварянето и човек трябва да внимава. С длани притискаш дръжката от вдете страни и с палци буташ на горе.

Ще внимавам! Загледах ги резервните части и аз. Проблема не е в 2-те евро а в 17-те (ако не се лъжа) доставка  *ROFL*. Огледах и дръжката но невидях как точно се мах и ме достраша да напъвам, че да счупя от глупост нов филтър...

Peza

Не напъвай, остави го седмица поне да поработи на спокойствие... Според мен след време утихват защото по частите се образуват колонии от бактерии, които уплътняват и един вид смазват пространствата между ротора, перките и др и в крайна сметка утихва съвсем шума. Затова и при основно почистване се появява пак.
Кеф цена няма! ... луд умора също ...!

kapacitet

ЦитатПроблема не е в 2-те евро а в 17-те (ако не се лъжа) доставка

Споко, ако стане нещо и ги няма в България аз ще ти ги пратя.  :-)

pro_filer

Така и ще направя. Обезвъздушен е и закачен в аквариума. Единствено мисля след седмица да извадя сипоракса от тетрата и да го сложа на мястото на пластмасовите цилиндърчета. :)
Цитат на: kapacitet - 22.11.2012 12:36
Споко, ако стане нещо и ги няма в България аз ще ти ги пратя.  :-)
*DRINK*

Similar topics (5)

48540

Започната от slayerp5


Публикации: 13
Прегледи: 5341

40092

Започната от pirin27


Публикации: 6
Прегледи: 5867

56300

Публикации: 6
Прегледи: 3145

42325

Започната от castor07


Публикации: 30
Прегледи: 11505

25718

Публикации: 8
Прегледи: 4304