• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 08:40

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

CO2

Започната от Никола2001, 02.08.2013 12:51

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Никола2001

Здравейте,мога ли да си направя самоделна система за CO2 по всички изисквания и да я стартирам в 40 литров аквариум без да има проблем за рибите?Като гледам от този линк http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=48?

betata


При мен е същата система и не прави никакви проблеми на рибите в 50л но помага на растенията много

hunter

Цитат на: Никола2001 - 02.08.2013 12:51
Здравейте,мога ли да си направя самоделна система за CO2 по всички изисквания и да я стартирам в 40 литров аквариум без да има проблем за рибите?Като гледам от този линк http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=48?
Давай смело, и аз като тебе много се чудих събирах мнения от колеги във форума. Моя аквариум беше по размери 20литра а чисто във него имаше 15литра вода после и 11 литра заради грунда и камъните. Подавах първоначално точно на този принцип от линка и проблеми никакви. После ми омръзна от самоделки било то самия разтвор или дефузер и преминах на бутилка под налягане и стъклен дефузер  :-) Сега подавам във аквариум със 31литра по размер а реално има 22литра вода. Така че не се притеснявай, гледал съм и гледам скариди където подавам и СО. Само следи рибите ако се вдигнат на повърхността и поемат въздух от нея значи нивото на разтвореното СО във водата е над нормата.

Никола2001

Благодаря ви много! *DRINK*Сместа от мая и захар трябва ли да се сменя?

hunter

Ами да, като спре да се образува СО и се прави нова смес. Аз първо започнах със бутилка от 0.500мл. за пробно тя ми стигаше за около седмица и половина(зависи по колко подаваш). После почнах със бутилка 1.25мл. от тези на кола. Като не произвеждат вече СО дрождите и си правиш нов разтвор. Стария изливаш в тоалетната и пускаш вода че ухае на джибри  :-D

Никола2001

Мерси! :-D