• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 02:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Аквариума протече, помагайте.

Започната от Tracker, 26.03.2015 22:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Tracker

Здравейте колеги.
Тази сутрин се събудих от клокочеш звук. Прималя, като видях в аквариума десет сантиметра вода  =-O, а филтъра клокочи и се мъчи с грозен звук за пода не ми се говори . Изключих всичко от тока, жената ме смъмри нещо но не помня какво и отидох на работа. Цял ден го мисля и все се надявах филтъра нещо да се е по запушил и пръскал вода с по силна струя под капака. Е да ама не, оказа, се че е  разлепено задното стъкло. Замазах отлепеното място със силикон и смятам да спра нагревателя, а  да оставя да работи само филтъра за по сигурно.
Съвети приемам всякакви.
Аквариума не е голям 54 l, 60х30х30 от подписа ми, обитателите все още са 9 неона, 1 молинезия, 1 анциструс, десетина скаридки и няколко охлюва хелена .
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

gebo777

Тази поправка със замазването няма да издържи дълго... Имаш само един начин за действие - местиш всички обитатели в най-голямата кофа, която намериш (или във ваната), с нагревател и аератор. Сложи и някоя "мебел" от аквариума, за да имат място за криене - камък, корен, нещо такова. После изпразваш аквариума, изрязваш задното стъкло, зачистваш всякакви остатъци от стария силикон, после обезмасляваш, подсушаваш и лепиш. След 24 часа пълниш и връщаш оцелелите - доста неприятен алгоритъм, но нямаш алтернатива... И аз съм минал по тоя път с един фирмен аквариум на Акваел...
ТИ ПОЧЕРПИ ЛИ НЯКОГО ДНЕС ?!?

terier4o

   Няма нужда да си причиняваш излишни главоболия, избери един от майсторите във форума и им поръчай аквариум със същите размери. Обясни за какво става въпрос... и до 48часа ще си имаш чисто нов аквариум за 30лв +/- някой лев.После само ...местиш всичко от единия в др. аквариум и точка.  Тази цялата процедура по разлепянето .... обезмасляването и лепенето не си заслужава гимнастиката за 30лв.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

bunzip2

И аз мисля, че не си заслужава процедурата.
Първо - ще си купиш сега силикон, пистолет за силикон, обезмаслител. Половината пари ще ги дадеш.
Второ - стария силикон ще ти побелее косата докато го махнеш. Няма чистене тва. С макетно или бръснарско ножче, ще го чистиш с часове. Аз лично като чистих едни стъкла така, ползвах един разредител за силикон (върши работа), ама дадох към 10 лв. за него.
И накрая, ако не си лепил, ще омажеш всичко и най-малкото което може да се случи е, че няма да ти хареса резултата чисто визуално.
Другото, което може да си пречиниш е, второ наводнение, ако не го залепиш като хората.

Така че, по-добре търси направо друг. За тея размери, няма да ти излезе скъпо и колегата горе е прав. Ремонта не си струва:)

Tracker

Здравейте и благодаря за съветите.
На този аквариум вече му нямам доверие и ще поръчам нов от някой колега във форума *THUMBS UP*. Нивото на водата е под пробойната, а подмазването със силикон беше аварийно действие и за сега дава резултат. Прочетох във форума, че може да се лепне алуминиев винкел намазан със силикон, до идването на новия, което ми се струва много добра идея.
Тъкмо аквариума беше се стабилизирал и мислех да направя някоя по читава снимка за форума, растенията вървяха добре.
Бели кахъри пак малкия  ]:->, без да се смята за реклама но добре, че техниката е читава на Sera и няма повече поражения.

Публикациите са слети: 27.03.2015 09:37

Мислех си да ли ще е добра идея да направим една нова тема, в която да обсъди, един комплект за спешен ремонт на аквариум и методи за спасяване при подобни случай.
Примерно, да се намира малко силикон, колан за пристягане, здрав найлонов плик, а защо не за големите аквариуми и надуваем детски басейн, някое дребно подаръче за жената  ;-) и да се намали ефекта от  :karamse:
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

niky

Цитат на: gebo777 - 26.03.2015 23:59
един фирмен аквариум на Акваел...

Тия "марковите" са много добри. Имах един на Тетра, още като го купих ми се струваше че прискърцва, стъклата опират едно в друго, ама викам сторило ми се е.
След една година протече по шева. Добре че беше сравнително високо, източих част от водата, изчаках да изсъхне и го замазах със силикон отвън.
След 2 седмици си купих нов на Денерле...изобщо не може да се сравнява с тоя боклук Тетра.
Изобщо аз тая фирма съм я задраскал, дори и храни не си вземам от нея. 

Tracker

На заводските харесвам капаците, ама много пари им искат за една пластмаса.
В аквариумите май няма разлика с ръчно изработените, освен стъклата който се ползват. 
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

terier4o

Ако още не  си направил поръчката, се замисли дали да не поръчаш аквариума с височина 35см. Сега когато сложиш грунд 6/7 см на заден план ти остава една педя височина за растенията. *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Tracker

 *THUMBS UP*. Обмислях този вариант дори щях да се изкуша за 40 см, но за осветлението ще стане сложно. Мисля, че 35 см ще е добре. Благодаря за идеята.
При рестартирането на новия кажете къде може да се объркат нещата и за какво да внимавам.
Мисля да ползвам старата вода от аквариума, грунда ще изплакна с чешмяна, филтъра няма да го почиствам, растенията ще ги окастря малко. Имам Акватан и Филтър старт на Sera, който мисля да ползвам.
За сега май няма жертви сред обитателите. Но някой бебета скариди сигурно ще дадат фира при преместването. 
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

terier4o

Не мий грунда!!!, колкото е по-мръсен толкова е по-хубав  :-D, ще измиеш и нитрифициращите бактерии и тогава вече ще имаш проблеми. Погрижи се по време на рестарта филтъра да работи ... може да го оставиш да върти водата в някоя кофа, ако седи дълго време изключен можеш да убиеш полезните бактерии във филтъра.
Сега така и така ще разтурваш всичко..., можеш да се постараеш малко при подредбата.... :) да стане по-красиво от преди.
Сега се сетих..., пълни внимателно аквариума с вода, тоест бавно и без да вдигаш мътилка, след няколко часа като се покачи достатъчно температурата на водата и се поизбистри ... слагай рибите ... и не би трябвало да имаш проблеми ако всичко е минало по план.
Като цяло ... Не мий грунда, не изключвай филтъра, постарай се при новата подредба...,и изчакай водата да стане 25/26 градуса преди да пуснеш рибите.
*DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

Tracker

Здравей.
Питах няколко колега за изработване на нов аквариум но нямат възможност. С лични съобщения запитването става бавно, затова ще пиша направо в темата.
Ако някой майстор на аквариуми има възможност и желание да ми помогне нека пише на Л.С. или в темата.       
Hagen, Aquarien-Set "Marina Basic 54"
2x15 [w]: GLO, Sera plant color
Sera fil 120
Sera heater, 50 [w]

Similar topics (5)

55886

Публикации: 1
Прегледи: 2072

28572

Публикации: 17
Прегледи: 6229

42119

Публикации: 6
Прегледи: 4118

19423

Публикации: 12
Прегледи: 5976

52065

Публикации: 26
Прегледи: 7789