• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:00

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос за растения

Започната от Simeon Ivanov, 02.01.2018 18:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Simeon Ivanov

Здравейте и ЧНГ на всички съфорумци!
От около три месеца само чета изключително полезната информация във форума, а от около почти два месеца стартирах аквариум 38 литра.Засега няма да давам информация за него и обитателите му, защото не мисля, че има отношение към въпросите, които имам.А те са следните:
Какви са двата вида растения, които са на снимките?Искам да уточня, че вече съм търсил информация, но не успях да установя категорично вида им.Ще се радвам, ако някой ги посочи.
Благодаря предварително!
p.s.На едното растение има снимки от близък план, тъй като ще имам последващи въпроси за него :-)


https://s10.postimg.cc/tn7f3w6tl/20180102_174733.jpg

https://s10.postimg.cc/4txv3adjd/20180102_174901.jpg

Amev

Micranthemum 'Monte Carlo' , полянково изискващо силна светлина , со2 и торене.

Simeon Ivanov

Благодаря за отговора Amev.
Супер странно ми е това растение, защото го купих в кошничка, извадих го от нея, подрязах корените и го засадих в грунда и всичко беше ок, но сега както се вижда от снимките, започна да се къса на части, които плуват из целия аквариум.Това естествено, намали "обема" му и сега изглежда доста грозно, още повече че имам малко нишковидни водорасли, които са го обхванали (чистя го механично вече няколко пъти от тях) и когато рибите ги кълвят те издърпват и корените, както се вижда.Идеята ми беше постепенно да се разпростре и да закрие дупката под корена и тази под камъка.Со2 нямам, торене правих в продължение на две седмици с тор на JBL, но спрях защото се появиха водорасли, вкл. и черна брада.С чести смени на водата и намаляне на продължителността на светене се справих с този проблем.Все още има ношковидни, които премахвам при всяка смяна на водата и зелени по стъклата, които намаляха, но все още има останали.
Та на въпроса - защо се къса така разтението и нормално ли е това?Също така, корените се появяват или изникват от всяка част на растението и съм объркан, защото не знам кое е горната част и кое долната и накъде трябва да го засадя...Съжалявам, но не знам как по-точно да опиша нещата.Надявам се нещо да се разбира от написаното...
Да добавя, че растението в дясната част на снимката се разви страхотно след торенето, както и валиснерията.

Amev

Това е капризно растение което пълзи , като нямаш условия да го гледаш загнива и хваща алги.

Simeon Ivanov

 Да, явно е така.След като ми каза името му, потърсих в интернет и излезе доста информация.Наистина в един момент взе да загнива и хвана алгии, но след като се справих с тях горе-долу, забелязах че отдолу (в долния му край), започнаха да излизат доста нови, свежо зелени листенца.Така и така е почти изкоренено, ще изчакам още малко и ще се опитам да го засадя отново, на по-преден план.Проблемът е, че видях в клиповете в нета, че го засаждат в доста по-ситен грунд от моя и не знам дали ще мога да го захвана.
А дали ще можеш да дадеш някакъв жокер за другото растение, което е на снимката.
Не съм запомнил имената, когато ги купувах.Интересуваше ме кое къде да засадя най-вече.

Amev

Някаква криптокорина ама каква точно не се вижда.

Similar topics (5)

59758

Започната от vvsvvs


Публикации: 11
Прегледи: 2827

55714

Публикации: 0
Прегледи: 1646

57138

Публикации: 7
Прегледи: 3817

54115

Публикации: 7
Прегледи: 3656