• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
12.05.2024 16:06

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с растенията (пожълтяват)

Започната от chapek, 14.08.2015 19:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

chapek

Извинявам се за тъпия въпрос , но да разбирам ли ,че съвета ви е да махна анубиаса .
Ще помоля някой да ми каже какво точно да направя ясно е , че съм допуснал доста грешки и работата не е добре но от всичко което сте написали само разбрах че анубиаса не му е мястото там , че трябва да купя нпк и купих и пак ме нареждате защо съм купил това ... или защо съм избрал различни растения с различни изисквания ... НОВ съм в хобито и за това питам ако му разбирах и не ме интересуваха съветите ви нямаше да пусна тема . Просто искам да ми обясните какво да правя какво да си купя как да се грижа за един аквариум и той да изглежда добре . Извинявам се предварително не искам да обидя никой от вас и ви благодаря , че се опитвате да ми помогнете .


Публикациите са слети: 16.08.2015г 14:02ч

Всичко което сипвам е :
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=ferropol&product=JBL_Ferropol_100ml&n=1
по 10мл всяка седмица когато сменям към 38 литра вода .
и :
http://www.zoo-paradise.com/shop/index.php?page=search&search_text=npk&product=JBL_ProScape_NPK_Macroelements_250ml&n=1
по 4мл /две пръскания/ всеки ден .

Публикациите са слети: 16.08.2015 14:59

Растенията ми са :
Rotala indica (Koehne, 1880) ,
Hemianthus callitrichoides ''Cuba'' ,
Limnophila sessiliflora ,
Anubias barteri var. nana ,
има още едно на което не му знам името :(
искам да гледам и :
Eleocharis parvula ,
Ludwigia repens rubin.

какво трябва да променя ? за да ми се получат нещата .

petko

Цитат на: chapek - 16.08.2015 14:31

какво трябва да променя ? за да ми се получат нещата .
Търпение, четене и наблюдение. :-)

Какво бих направил аз.
Щях да сменя тези лампи с една 865 или 880 и една 840 и намалям продължителноста на светене на лентите.(Не ми харесват лентите за осветление на аквариум с растения.)
Относно торовете сам ще прецениш какви да ползваш.Още нямаш много растения,но с увеличаването им ще разбереш. :-)
Не съм ползвал тези торове и не знам как се представят.
Феропола по етикет го дават 5ml. на 20л. вода,а ти слагаш като за 40л. аквариум може малко да го увеличиш.
Макрото за сега по 3 пъти на седмица по 4ml. и с увеличаване на масата на растенията се увеличава по-малко.
Анубиаса се чисти много лесно.Правиш му баня извън аквариума на 400-500 мл. вода 3мл. глутаралдехид за 10-15 мин. след това го местиш в аквариума без осветление и за седмица е  като нов.Още му е рано за този аквариум.Като се порастнат тези растения може да го сложиш под някое на сянка.
Към момента наистина може да се въздържиш от полянковите растения.Нека тези да тръгнат и да понатрупаш опит.Да не хвърляш пари на вятъра(това имаха предвид колегите и за торовете).

Penta

Не е лош тора, просто ти съчувствах че си дал толкова много пари.
Частта с магнезия в описанието наистина е странна, докато не погледнеш описанието на JBL ProScape Fe + Microelements откъдето е предвидено да идва магнезия. Защо изобщо са го слагали в макрото е необяснимо обаче.
Анубиаса аз бих го "изкъпал" в кислородна вода, все пак се продава в близката аптека :)

chapek

Благодаря ви за съветите .
Анубиаса ще го махна явно с него ще имам проблеми :(
Ще сменя лампите с 865 и 840 и ще добавя поне още 1-2 пури .
След доста писане и умуване с един колега реших да направя рестарт на аквариума като премахна кварцовия 3/5мм и да го подменя с jbl manado да купя микро и макро елементи и да продължавам да чета докато не постигна желания ешект .
За това ви моля може да казвате стъпка по стъпка всичко до неделя през това време ще набавя необходимото лампи грунд и други нужни за осъществяване на проекта .
Ако имате други предложения да не разбъчквам всичко от нулата съм отворен да ги изслушам .
Благодаря предварително
Поздрави . :)

discusfen

Върху едрия пясък можеш да сложиш по ситен без да пропада като сложиш комарна мрежа и отгоре ситния пясък.А тези варовикови врачански камъни няма ли да ги махнеш те са за цихлидарник а не  за растителен аквариум .

AquaSpirit

Здравей, заедно с манадото си купи и основните тестове щом си се зарибил с растенията :) Ph, Нитрати и фосфати. Липсата на желязото можеш да следиш по растенията първоначално, ако не ти се дават толкова пари. Камъните (не грунда) , ами белите големи камъни какви са , може да покачват Ph-то, което пак не е в твоя полза ;)
Според мен спектрите на лампите няма толкова голямо значение, колкото състава на водата...

Similar topics (5)

53481

Публикации: 9
Прегледи: 4587

59947

Публикации: 10
Прегледи: 4405

58024

Публикации: 11
Прегледи: 3919

51066

Публикации: 25
Прегледи: 10379

57220

Публикации: 13
Прегледи: 5992