• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 02:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с растения

Започната от dokera, 28.11.2014 11:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dokera

Цитат на: tomatomov197 - 02.12.2014 21:33
   Анубиаса е целия в ксенококус (от светлината ) и брада (от мизерията) . Разкарай му гадните листа , сложи го на възможно най-голямата сянка и си поддържай чисто в аквариума .  Честно казано твоите растения могат да си вървят и без да им слагаш нищо , но глутара ще ти помогне в чистенето на водораслите .  Температурата , която поддържаш заради дискусите , също пречи на растенията .

Може да сложа малко плуващи растения, като либнобиум за да намаля директната светлна към анубиаса, защото нямам подходящо сенчесто място.
Не знам по какво съдиш за хигиената в аквариума, но съм убеден, че в това отношение всичко е ОК. Имам 3-4 вида охлюви, като никога не съм имал бум на популация, дължаща се на гниеща органика, остатъци от храна и др.

Благодаря на всички за насоките, които ми дадохте!
Първоначално мисля да спра глутаралдехида и да намаля дозата на профито и отново да добавям макро.
Ще си взема нови анубиаси, защото се съмнявам тези да се оправят. Ще добавя и други бързорастящи.

petko

На тези анубиаси им направи една баня с белина и ще светнат.

tomatomov197

Цитат на: dokera - 03.12.2014 08:34
Може да сложа малко плуващи растения, като либнобиум за да намаля директната светлна към анубиаса, защото нямам подходящо сенчесто място.
Не знам по какво съдиш за хигиената в аквариума, но съм убеден, че в това отношение всичко е ОК. Имам 3-4 вида охлюви, като никога не съм имал бум на популация, дължаща се на гниеща органика, остатъци от храна и др.

Благодаря на всички за насоките, които ми дадохте!
Първоначално мисля да спра глутаралдехида и да намаля дозата на профито и отново да добавям макро.
Ще си взема нови анубиаси, защото се съмнявам тези да се оправят. Ще добавя и други бързорастящи.
Из водата се е носила органика , брадата по анубиаса е оттам .

Публикациите са слети: 03.12.2014 10:29

Цитат на: bunzip2 - 03.12.2014 00:28
Говорим за оптимална доза, която да порази водораслите, без висши растения и обитатели. Нали това е крайната цел все пак... не да съсипем всичко живо.
Ако идеята е да уморим всичко, има и по-рентабилен начин от това да напълним аквариума с глутаралдехид :)
Говорим - да . Ти казваш , че само брадата щяла да умре .  Всичко може да умре , най-вече водораслите .  Трябва постоянство и търпение .
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

bunzip2

Цитат на: tomatomov197
   Говорим - да . Ти казваш , че само брадата щяла да умре .  Всичко може да умре , най-вече водораслите .  Трябва постоянство и търпение .

Както и да е, явно говорим на различни езици.
Колегата мисля, че разбра основното и къде са му грешките.
Успех желая с борбата *privet*

Aqualover

Здравейте. Аз  искам да питам за нещо подобно.
Харесах си една грамадна криптокорина ундулата и всички други растения за 2-3 месеца изгниха и ги налегна брадата. Сложих и топчета джей би ел. Има ли някой на който да му се е случвало това нещо?
Просто прежълтяват и така си линеят. Преди това също съм губила от баране и явно дъблоко засяване лудвигия и кабомба.
Единственото дето вирее и се размножава в аквата е криптокорината и папрата, естествено и сомовете. *JOKINGLY* Нормално ли е?
Имах и подарени плаващи растения но явно ми е много мощна помпата, постоянно ги въртеше и изгниха.
Guppy, C. pygmaeus, C. sterbai, Colisa lalia. Какво друго му трябва на човек...:)

bunzip2

Нищо не казваш за аквариума... литри,лампи, СО2 торене? Смяна на вода? Грунд?
С тея топчета хубаво, ама трябва и макро...

Similar topics (5)

56706

Публикации: 7
Прегледи: 3093

56840

Публикации: 4
Прегледи: 2769

53777

Публикации: 6
Прегледи: 3484

54041

Публикации: 7
Прегледи: 3908