• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 21:44

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с грунда

Започната от vench, 04.12.2015 20:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vench

Здрасти! След 5-6 месеца в 40 литров аквариум, се преместих в 120 литра в аквариум. Всичко е шест точки, обаче...!


Водата стои леко бяла, заради грунда. Мил съм го на течаща вода с гивгир и легени около 30 минути. Изглеждаше чист и водата в легена оставаше бистра. Като го напълних обаче стои леко мътно бяла и ме дразни изключително много! Предният път имат абсолютно същия проблем! Тогава изкарах грунда и го мих пак супер дълго време.

Въпросът ми е дали ще се избистри водата, при положение, че работи филтър или ще трябва пак да го мия грунда? И изобщо има ли някакакъв чалъм за измиването му, защото сигурно 1 кубик вода е минал през него и пак не можа да стане съвсем чист.


zipich

сложи вата и би трябвало да се избистри,моя също беше така и след миене пак правеше мътилка

vench


baygry

Да.това е ватата,А ако си намериш и от тази която се ползва за възглавници,шалтета и олекотени завивка,върши същата работа ,а разликата в цената е драстична.Но трябва да е нова(да не е прана).

vench

Много благодаря! Олекна ми от мисълта, че няма да се наложи да изпразвам 120 литра и да мия грунда ОТНОВО.

Просто не мога да разбера защо толкова трудно се отмива. При всички ли е така?!

Amev

Зависи от грунда ;) аз го мия с топла вода няколко минути , после със студена и не съм имал проблем и с бял , цветен , и последно с черен от строителен магазин.

vench

Аз само със студена вода го мих... ;\

Similar topics (5)

22660

Започната от Vannkata


Публикации: 4
Прегледи: 2989

43350

Публикации: 20
Прегледи: 9183

35716

Публикации: 1
Прегледи: 2060

59544

Публикации: 16
Прегледи: 8583