• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 13:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Изчезнал мъртъв неон

Започната от st_kiryakov, 21.06.2012 17:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

st_kiryakov

Здравейте колеги,
Първо се извинявам за малко смешното заглавие. Ето за какво става въпрос:
Вчера се връщам от командировка и почвам да си броя неоните за да видя дали всички са на лице. Да ама бяха с 1 по-малко. Първата ми реакция беше да проверя около гъбата на филтъра (обикновено там намирам жертвите, които не са много, но все там си умират. За сега съм загубил 3 неона и едно рамирези в рамките на половин година и то през голям период от време, за това не смятам че имам голям проблем с рибите). Та неона си беше заврян в гъбата и вече се бе гътнал. Опитах се да го изкарам (по-мързеливия начин *CRAZY*) и го изпуснах, от там се разсеях и не можах да го открия повече снощи. Преди малко смених водата в аквариума и съм го търсил поне половин час, но от него няма и следа. Съмненията са ми, че имам 2 звездни анцистРуса, които не съм ги хранил от около 2 седмици с таблетки и си мисля, че са си устроили подобаваща вечеря снощи. За друго не се сещам, защо не мога да го открия. Ако не са го изяли май ще имам проблем и с другите риби, но не съм наясно какво може да се случи. Голям проблем ли ще е ако е "все още някъде там"???
Ето и малко инфо за останалите риби: вече 12 неона :-(, 2 какаду, 2 рамирези, 2 агасизи, 2 звездни анциструса, 3 барбуса пентазона. Литрите са 112л на акваел. Оборудването май не ви е от полза.
Благодаря предварително за помоща или поне ме успокойте, че няма да се гътнат всички АКО ТОЙ ВСЕ ОЩЕ Е НЯКЪДЕ ТАМ :-D

Асен Евгениев

Цитат на: st_kiryakov - 21.06.2012 17:12
Голям проблем ли ще е ако е "все още някъде там"???
Една рибка няма да сговни нещата.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

diskusi233

Цитат на: st_kiryakov - 21.06.2012 17:12
Здравейте колеги,
Първо се извинявам за малко смешното заглавие. Ето за какво става въпрос:
Вчера се връщам от командировка и почвам да си броя неоните за да видя дали всички са на лице. Да ама бяха с 1 по-малко. Първата ми реакция беше да проверя около гъбата на филтъра (обикновено там намирам жертвите, които не са много, но все там си умират. За сега съм загубил 3 неона и едно рамирези в рамките на половин година и то през голям период от време, за това не смятам че имам голям проблем с рибите). Та неона си беше заврян в гъбата и вече се бе гътнал. Опитах се да го изкарам (по-мързеливия начин *CRAZY*) и го изпуснах, от там се разсеях и не можах да го открия повече снощи. Преди малко смених водата в аквариума и съм го търсил поне половин час, но от него няма и следа. Съмненията са ми, че имам 2 звездни анцистРуса, които не съм ги хранил от около 2 седмици с таблетки и си мисля, че са си устроили подобаваща вечеря снощи. За друго не се сещам, защо не мога да го открия. Ако не са го изяли май ще имам проблем и с другите риби, но не съм наясно какво може да се случи. Голям проблем ли ще е ако е "все още някъде там"???
Ето и малко инфо за останалите риби: вече 12 неона :-(, 2 какаду, 2 рамирези, 2 агасизи, 2 звездни анциструса, 3 барбуса пентазона. Литрите са 112л на акваел. Оборудването май не ви е от полза.
Благодаря предварително за помоща или поне ме успокойте, че няма да се гътнат всички АКО ТОЙ ВСЕ ОЩЕ Е НЯКЪДЕ ТАМ :-D

Може да са били анциструсите въпреки,че моя е гибицепс и него храня тои сам се бута при рибите когато става на въпрос за храна(когато ги храня).До сега несъм имал случаи сом(независимо от вида) да е изяждал мъртва  риба или да е обивал.Имал съм охлюви които ядяха опашките на гупите след което гупите ги намирах полуизядени с охлюви на раната.Ако имаш охлюви ги премахни.Една умряла риба няма да навреди на аквариума ти и наи-вече на рибите.
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

st_kiryakov

Относно анцструсите бях чел някъде, а може и в профила им да е било, че ядат и мъртва риба. За това си помислих, че може да са те. Благодаря за отговорите.

trupai

Имам три звездни анциструса по 10см., които не съм хранил от месец! Не оставят нищо да се разложи по дъното, поглъщат всичко. Не се притеснявай относно умрялата риба, отдавна е усвоена :)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

desmit

Виждал съм анциструсите как ядат умрели риби,така че не се притеснявай почистили са ти аквариума.

zlatna ribka

Цитат на: desmit - 22.06.2012 13:34
Виждал съм анциструсите как ядат умрели риби,така че не се притеснявай почистили са ти аквариума.


И скариди не отказват.... :-(
"Разликата между приятелството и любовта е... доколко можете да се нараните един друг."

tender81

Преди седмица ми умря един неон, беше на открито по средата на аквата и анциструсите вече го бяха наобиколили. Извадих жертвата преди да успеят да си хапнат мърша. И аз на много места съм чела, че почистват и по този начин.