• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
15.05.2024 01:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

МОЛЯ ЗА СЪВЕТ!!!

Започната от vertigo_26, 17.05.2010 11:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vertigo_26

17.05.2010 11:27 Last Edit: 17.05.2010 16:09 by nikolaytoshev
Аквариума ми е стартиран преди повече от 2 месеца и е с размери 95х34х50h. В него имам 8 скаларии, 1 торакатум, 2 коридорас и 3 анцитруса. Филтрацията ми е вътрешна помпа(китайска) 600л/ч., а температурата ми е 28 градуса. В аквариума ми забелязвам зелени власинки по стъклата (предно и задно), които се появяват и се чистят трудно налепите. Осветлението ми е 2х 18w едната е на филипс  6500к обикновена, а другата ми е аквастар 10000к. Налепите са основно в средната част на стъклата, където е осветлението, а като го сметна идва по 0,25w на литър. В аквариума имам криптокорини 3 вида - общо са около 12 стръка, явански мъх, валиснерия и още едно дето не го знам. Храня рибите сутрин и вечер с чернодробна, blood worm и люспи за цвят като се въртят трите храни и не се комбинират (ако има значение). Аквариума е с гръб към прозореца и е във вътрешна стая! Моля дайте ми съвет какво да правя!
Колкото повече,толкова повече!

gipsa

И аз имах подобен проблем. Колко часа ти е светло деня ? Моя светло ден беше около 12 часа и чистих доста . Може да ги имаш ако достига слънчева светлина до аквариума. Дано съм ти помогнал  *DRINK*

vertigo_26

Цитат на: gipsa - 17.05.2010 11:33
И аз имах подобен проблем. Колко часа ти е светло деня ? Моя светло ден беше около 12 часа и чистих доста . Може да ги имаш ако достига слънчева светлина до аквариума. Дано съм ти помогнал  *DRINK*

слънчева светлина не достиха,защото аквариума е в стая с тераса на тераста има щори а аквариума има тапет(плътен) на гърба
осветлението ми свети около 12 часа на ден,но както казах то е слабо
Колкото повече,толкова повече!

JEM

Аз се преборих с този проблем като намалих осветлението с един час.с две лампи по 18w съм но аквариумът ми е по малък от твоя.Според мен имаш нужда от още една.И така:намалих осветлението,започнах да храня само по веднъж на ден като намалих и самата дажба.В продължение на две седмици сменях по 20% от водата през ден и умерено сифонирах.Давй на рибките само толкова колкото могат да изядат за 2-3 минути.И така се отървах от водораслите. *bg*
Забравих и още нещо.Спрях да торя и позасилих СО2то *THUMBS UP*При мен бяха нападнали стъкла,камъни,растения всичко.Не че се махнаха съвсем но положението е много по понсимо :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F852%2F6799852C.jpg&hash=f2353be992cf54bc4f05d0515acf68d5dedde1e7

vertigo_26

Цитат на: JEM - 17.05.2010 12:05
Аз се преборих с този проблем като намалих осветлението с един час.с две лампи по 18w съм но аквариумът ми е по малък от твоя.Според мен имаш нужда от още една.И така:намалих осветлението,започнах да храня само по веднъж на ден като намалих и самата дажба.В продължение на две седмици сменях по 20% от водата през ден и умерено сифонирах.Давй на рибките само толкова колкото могат да изядат за 2-3 минути.И така се отървах от водораслите. *bg*
Забравих и още нещо.Спрях да торя и позасилих СО2то *THUMBS UP*При мен бяха нападнали стъкла,камъни,растения всичко.Не че се махнаха съвсем но положението е много по понсимо :-)


така или иначе единия ми баласт   изгиря снощи и сеха съм с 18в осветление.ще намаля храната а за сифонирането-сифонирам ама нищо не излиза от грунда защото няма наслагване.гринда е бял от горе до долу.сменям водата по 30% и слагам и нитривек. и аз си мислех вместо 2х18 да ги направя 3х18 и ще видим
Колкото повече,толкова повече!

Similar topics (5)

36839

Публикации: 7
Прегледи: 3734

28695

Публикации: 9
Прегледи: 5663

57159

Публикации: 1
Прегледи: 1462

48539

Публикации: 16
Прегледи: 5549

40656

Публикации: 2
Прегледи: 2607