• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
01.07.2025 16:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем с аквариум-стъклата не пасват точно.

Започната от rollon, 15.12.2012 16:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

rollon

Колеги,имам аквариум,правен от един от варненските майстори(човекът е с репутация),който малко ме притеснява.Аквата още не е стартирана,пълнена е пробно за 2 часа в банята.Та проблема или по-скоро притеснението ми идва от това,че в единия ъгъл на съда дъното проминира леко под страничното стъкло(1-1,5мм).Лепен е така че  стъкла да пасват странично на дъното,а не отгоре му(т.е. май дъното е вписано или обратно не съм сигурен за точното значение на термина).Има ли нужда да се притеснявам и ако да може ли по някакъв начин това нещо да се коригира,т.к. ми предстои пълнене на аквата и честно казано не ми се ''трепери'' над нея.Дали подложката ще успее да ''обере'' по някакъв начин дефекта?Размерите са 100x40x40,дебелина на стъклото 10 мм  :-) .


П.С.Не знам дали можете да добиете ясна представа от написаното,ако не ще се опитам впоследствие в друг мой пост да бъда още по-обстоятелствен и описателен,дори да добавя снимков материал :)

paolo6481

От това което описваш аз разбирам че някое от страничните стъкла не е в една плоскост с долния ръб на дъното т.е. стои малко по-високо.Ако е така, и при тази дебелина на стъклото аз не бих се притеснявал.По-опасно щеше да е ако дъното беше във въздуха. :whistle:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

tonino


Antuni

0899808552

rollon

Не съм споменал кой е правил аквата,т.к. не знаех дали изобщо има някакъв проблем,защо да правя един вид лоша реклама,без да има някаква причина за това.Иначе думите ви много ме успокоиха  :-)

Antuni

Цитат на: rollon - 15.12.2012 16:38
Колеги,имам аквариум,правен от един от варненските майстори


Ами защото под това изречение слагаш повече от един човек под общ знаменател. Не искам да задълбавам повече по този въпрос но следващия път като споменеш региона или си казвай кой е, или по добре въобще не споменавай къде е правен щом го пазиш в тайна. Благодаря за разбирането.
0899808552

ludiqdoctor

Цитат на: Antuni - 15.12.2012 17:14

Ами защото под това изречение слагаш повече от един човек под общ знаменател. Не искам да задълбавам повече по този въпрос но следващия път като споменеш региона или си казвай кой е, или по добре въобще не споменавай къде е правен щом го пазиш в тайна. Благодаря за разбирането.
Ха-ха гузен негонен ли стана работата?
От всяко дърво да направим свирка, от всеки буркан - аквариум. И после...?

rollon

Аквариумът не е правен от колегата Antuni,единствената цел с която написах съответното пояснение е колегите да разберат,че аквата не е правена от случаен човек,а от някой с опит.Защото така или иначе щяхте да питате кой ти прави аквариума,а както казах не исках да правя лоша реклама или нещо такова.Не смятам и че съм я направил след като лекото разминаване в пасването на стъклата не е някакъв проблем  :-).Ако трябва ще редактирам първия си(и последващите) постове,ако сметнете,че не са етични и т.н.

Similar topics (5)

44161

Публикации: 10
Прегледи: 4163

35716

Публикации: 1
Прегледи: 2504

22494

Публикации: 4
Прегледи: 3842

21439

Публикации: 12
Прегледи: 13722

51942

Публикации: 9
Прегледи: 4071