• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:35

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Цялостен проблем с аквариума и растенията

Започната от Asmodeus, 22.10.2015 20:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

baygry

Темата ми е интересна,тъй като и аз съм стартирал горе-долу по същото време..А излезе,че сме и градски на всичкото отгоре.
96 литра,осветление 18 W Гролукс+ 11W LED,без торове и CO,растенията растат като луди.
Чета мненията и се чудя- как си обяснявате смъртноста при анциструсите- с липсата на тор и СО?Едва ли...

discusfen

Како се случва с тях  забелязал ли си някакви признаци.С какво ги храниш.

djibarov

Да напиша и аз още едно мнение в темата тук.
1. Измит ли е грунда добре преди да се сложи - поне 5-10 промивки в банята през сито/цедка? Ако е да е ок, ако не - кофти!
2. За да е мътна толкова водата - няма добра филтрация (недостатъчна). Колко са рибите  на този обем? Да не е претоварен с много рибки?
Решения: - Филтър с по-голям дебит; Смяна на 15-20% вода 2 пъти седмично; Засаждане на бързорастящи растения за подпомагане спадането на амонячни състявки.
Аз имам 20 рибки в 150 литра,  а ти - същия брой в 50.  Множкоо са, макар и дребни и аквариума е претоварен за мен. А и не пишеш с какъв филтър с какъв дебит си - за мен е слаба филтрацията ти.

Similar topics (5)

49468

Публикации: 19
Прегледи: 9334

22694

Публикации: 11
Прегледи: 4731

43408

Публикации: 3
Прегледи: 6848

22846

Публикации: 9
Прегледи: 7589

37969

Публикации: 7
Прегледи: 3623