• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хайвер или воднянка

Започната от PVV, 10.03.2014 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

PVV

Здравейте колеги! Забелязвам , че единия барбус пълнее прогресивно. Мисля,че не прехранвам рибите си. Давам им един път на ден само вечер и обикнавенно се изяжда храната за 2-3 мин. Храня с качествени храни на тропикал (люспи), супервит гранулат и замразена(хирономус), като ги редувам. За сомчетата пускам и по 2 таблетки за смучене, които залепвам за стъклото. Ако е хайвер, мога ли да направя нещо да се освободи от него. Нямам намерение да го развъждам, само да си освободи рибата, че имам чуството ,че ще се пръсне. Ако се е надула от надути гранули, дали ако я оставя гладна няколко дни ще се оправи.

shnufito

Не се вижда добре на снимките,но по-вероятно е да има някакъв проблем рибата.Ако няма настръхнали люспи и изпъкване на очите,може да е проблем с хранопровода(да се образуват газове) и това да е довело до подуването. *dontknow*

Desidy

А рибата активна ли е? Пробвай да ги оставиш без храна 2-3 дни и ще си проличи какъв е проблема.
Късмет!
12л Бета
30л Раци джуджета и ред чери

PVV

Рибката е активна, не забелязвам и настръхнали люспи. Първо това гледах. Обаче е много напълняла и то за кратко време. Ще ги оставя рибите 1-2 дена гладни да вида какво ще стане. Тия барбуси направо обират всичко което падне в аквариума. Имам чуството ,че гебицепса остава гладен заради тях. Докато намери храната вече няма нищо от нея в аквариума. :-D

Similar topics (5)

30317

Започната от venkov


Публикации: 8
Прегледи: 4185

33203

Публикации: 18
Прегледи: 11118

46839

Публикации: 7
Прегледи: 3538

32848

Публикации: 5
Прегледи: 3345

27969

Започната от venkov


Публикации: 2
Прегледи: 2414