• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
17.04.2024 02:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Смърт при рибите

Започната от ventzislav, 26.06.2014 20:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ventzislav

Рибите започнаха да измират последните 2 седмици, като първо умря един янциструс без да съм забелязал признаци на болест. В последните 4 дена умряха и 3-те гупи. Забелязах, че при гупите има загниване на плавниците и станаха по-бледи. Към момента имам останали две данио и един анциструс. Ще помоля модератор САХАРА без да хвърля боб при попълнена бланка както поиска да ми каже къде е проблема, при положение, че всичко от подадените от него статии в другата тема е спазено!
http://prikachi.com/images.php?images/975/7426975D.jpg

Дата на стартиране на аквариума:  03.01.2014
Обем на аквариума: 54л
Височина: 30см

Данни за водата:
pH - 7, амоняк, нитрити - 0, нитрати - 0:
Температура: 26 градуса
Сменям по 15-20 литра на всеки 7 дни.
При смяната: Водата е престояла . Водата е с температура 25-26 градуса.

Филтрация:

Вътрешен филтър 320 л/ч:


Филтрите работят непрекъснато

Промени в аквариума и оборудването през последните 20 дни: Няма


Използвани препарати, лекарства през последните 20 дни: Няма

Риби:
Полово зрели(3 гупи, 2 данио, 2 анциструса, ):
2-Охлюва ампулария и 4-ри Red Chery


Храна:
Видове храна: Sera Vipan и Sera Flake Menu
Колко често храните рибките си: един път на ден
За колко време рибките изяждат порциите си: 1 минута

Растения:
Колко % от дъното е засадено с растения: около 40%
Колко % са бързо растящи: 20%
Колко са плуващи: 0%

Грунд:
Дебелина на дъното: 3-4i;
Размер на камъчетата: 2-5мм

Осветление: 15 вата

kasaba

Колега мисля че късно се включвам, но да си забелязал търкане на рибите или стоене на повърхността и опит за вдишване на атмосферен въздух. Съмнява ме и мен да не са паразити, а бактериалната да е била вторична инфекция.

Caxapa

Може би и аз се включвам късно но загниване на плавниците при живородки  е диагноза Apiosoma или още позната като Clossatella или Epistylis  като е позната още като Heteropolaria . За лечението се използва Сера Акватан или Сера черна вода акватан. При по-слаби инфекции от този тип се използват  Сера Ектопур или  Сера остамед F  или Сера костапур F , като последните два препарата са за по-силно изразена болест.

irinaracheva98

Здравейте. Аз съм сравнително нова, но това не ми се беше случвало до сега. Снощи си лягам и на гупата и ми и няма нищо...щъка си плува хапна даже....а на сутринта ставам и гупата е на дъното по гръб и се мъчи почти не мърдаше хриле...цветовете и бяха напълно избледнели а опашката почти липсваше..само някакви реснички имаше на нейно място(мъжка е ). На другите рибки нищо им няма.

Та рибките които имам са :
вече 1 женска гупа
2плати
1хелер
2 молинезиии
и едно подобно сомче http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=255 горе долу е такова... него го взех преди 5 дена някъде и е главния заподозрян...

Та 45л аквариум, речен грунд, 25 градуса, вътрешен филтър 300л/ч
храня с различни храни сера на люспи сера гранули някакви и от време на време краставичка
......някой да помага :(

Публикациите са слети: 16.08.2014 09:58

Пропуснах да кажа... на ануса на рибкара има малко червено петно като съсирена кръв....

Caxapa

Набеденото сомче за виновник  не е виновно с нищо за смърта на Гупата ти! Започвам директно и без предисловия! Тук в този форум си имаме профили на рибите ето и този на Коридорас пигмей- http://aquariumbg.com/fish.php?fish=395  Имаме достатъчно информация за риби, растения и проблеми за да даваме примери и линкове от други форуми/това нека не засяга четящите от АП тези редове.
Та сомчето не е виновно. Bина има само в избързването ти според написаните от теб обяснения.  Сомчето а коя да е друга риба преди да влезе в общия аквариум се държи в карантинен такъв и се наблюдава за евентуални признаци на болест. Но причината не е в това. Причината за смърта на рибката е от преди това и ти не си забелязала признаците  преди това. Моето мнение е ,че като цяло има проблем с баланса в аквариума ти.

irinaracheva98

Съжалявам за карантинния аквариум.....пропуснах моя е вината  :karamse:
но на рибката абсолютно нищо си и нямаше.... :(( а изведнъж...  :duvar:

Публикациите са слети: 16.08.2014 21:32

а и пропуснах сомчето няма мустачки и не е това от линка... никъде не мога да намеря подобно на моето.... когато го купих ми казаха едно много странно име и когато го потърсих в нета не излезе нищо ...

Caxapa

B предния си пост съм казал вече мнението ми за аквариума ти като цяло. И това същото но не точно  и с мустаци или без мустаци не говори нищо, освен на врачки които гледат на боб, леща.. Има една бланка която се попълва, добавят се снимки на аквариума и прочие.

Similar topics (5)

32666

Публикации: 3
Прегледи: 3831

25799

Публикации: 12
Прегледи: 5239

48456

Публикации: 7
Прегледи: 3782

22832

Публикации: 18
Прегледи: 8330