• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
10.05.2024 02:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Проблем със златна рибка

Започната от FmX, 09.07.2015 15:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

anjelika91

ами да така ще направя това си беше силничък антибиотик малко спокойствие сега ,благодаря много за съветите и помощта.

fam

Надявам се да се върнеш и да кажеш какво е развитието..  :-[ какво приложи, как, кога, и  има ли резултат... ще е полезно за всички.  *THUMBS UP*

anjelika91

ами лоша работа ...купих бактопура използвах го както е указано в интернет .След това имаше подобрение при всички зараснаха раничките и си помислих че всичко е ок докато след 3 4 дни едната златна най-старата ми загина без никакви видими причини :( по - късно сполетя и другата златна . В момента е останал само трихогастера който се бори с последни сили при него започна повторна инфекция не знам от какво .... защото след случката със златните рибки вече изварих камъни и всичко и забелязах нови 2 червея на трихогастера които отново махнах и пак сложих малко от бактопура с надеждата за подобрение каквато вече за съжаление нямам :(

Публикациите са слети: 28.09.2015 15:45

може да не съм ги и видяла преди тези червеи защото се закрепват много надълбоко и на всякакви места единият беше под хрилното капаче и едвааам го забелязах след супер дълго наблюдение :(

Lightning_boy

Цитат на: anjelika91 - 28.09.2015 15:41
ами лоша работа ...купих бактопура използвах го както е указано в интернет .След това имаше подобрение при всички зараснаха раничките и си помислих че всичко е ок докато след 3 4 дни едната златна най-старата ми загина без никакви видими причини :( по - късно сполетя и другата златна . В момента е останал само трихогастера който се бори с последни сили при него започна повторна инфекция не знам от какво .... защото след случката със златните рибки вече изварих камъни и всичко и забелязах нови 2 червея на трихогастера които отново махнах и пак сложих малко от бактопура с надеждата за подобрение каквато вече за съжаление нямам :(

Публикациите са слети: 28.09.2015 15:45

може да не съм ги и видяла преди тези червеи защото се закрепват много надълбоко и на всякакви места единият беше под хрилното капаче и едвааам го забелязах след супер дълго наблюдение :(

Лошо, много лошо. Бактопур-а предполагам по предписание на опаковката сте го слагала? След изваряването на всичко изчакахте ли да се заформи азотният цикъл?
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

anjelika91

мисля че не намерих указанието на бг и четох в интернет 1 мл на 20 литра и сложих 2 понеже моят е 45 ,спрях филтърА както беше указано за да не го дезактивирам изчаках на втория ден го пуснах и на третия повторих след това смених водата и имаше видимо поне подобрение не знам какво стана после а след изварянето чесно казано не изчаках 24 часа за цикъла ,изчаках няколко часа само но сложих половината от дозата

Amev

Филтъра не се спира, просто ако е с пълнеж от активен въглен го махаш. При никакви обстоятелства не трябва да спираш филтъра за повече от половин час. В него живеят полезни бактерии които спомагат за нормалното функциониране на аквариума.

Lightning_boy

Цитат на: anjelika91 - 28.09.2015 16:04
мисля че не намерих указанието на бг и четох в интернет 1 мл на 20 литра и сложих 2 понеже моят е 45 ,спрях филтърА както беше указано за да не го дезактивирам изчаках на втория ден го пуснах и на третия повторих след това смених водата и имаше видимо поне подобрение не знам какво стана после а след изварянето чесно казано не изчаках 24 часа за цикъла ,изчаках няколко часа само но сложих половината от дозата

24 часа са крайно малък срок за заформяне на цикъл, но така и не ми стана ясно, само сте извадили грунда и сте го преварили или сте правили рестарт на аквариума. Филтъра може да изтрае и час без да работи стига да е във водата. Вашият аквариум казвате е 45 литра, но чист обем? Ако е чист обем-добре, ако обаче е 45 без грунд, декорация филтри а у ... може да сте предозирали с бакторпура.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

anjelika91

ами камъчетата са ми на много тънък пласт може да се каже че си е чист иначе освен изваряването смених почти цялата вода върнах от старата малка част в която държах рибката докато оправям аквариума

Lightning_boy

Цитат на: anjelika91 - 28.09.2015 17:13
ами камъчетата са ми на много тънък пласт може да се каже че си е чист иначе освен изваряването смених почти цялата вода върнах от старата малка част в която държах рибката докато оправям аквариума

Още по-лошо. Болни риби и прекратен азотен цикъл е възможно най-лошата комбинация, за която мога да се сетя. Много от опитните акваристи ще Ви кажат, че рестарта е крайна мярка, ако няма друго решение. За мен, допълнително сте усложнили положението като сте стартирали аквата на ново. Ако не сте чели за азотният цикъл и мислите, че ще Ви е от полза направете го. След това ще разберете още една основна причина за смъртта на рибите.  :popcorn: *DRINK*
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

anjelika91

Здравейте отново . За съжаление отново имам нужда от помощ :( Трихогастера преживя упоритата инфекция с червейчетата беше чист цяла седмица и всичко ми изглеждаше наред да опитам да взема нова рибка ноооо като взрх 1 златна рибка на другия ден я сполетя това...ще опитам да кача снимка първо четох разни неща ии помислих че може да е от показателите на водата като наруших предишния цикъл и реших да не е някакво амонячно натравяне за това смених към 30 40% от водата и сложих сера Токсивек ако има нитрити и разни такива неща да стабилизира водата...но рибката вече 3 дни продължава да е така не иска и да се храни и се притесних да не е пак някаква бактериална инфекция

Публикациите са слети: 09.10.2015 09:33

за това от 2 дни я вадя в кофичка с обем 3 литра и и слагам по 3 4 капки от бактопура за 30 40 мин и после я връщам понеже не искам пак да нарушавам равновесието в аквариума но не знам така дали и помагам...ако имате някакви идеи моля споделете
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Fe01y5a6w3%2F12092577_1004752432890038_1338569241_n.jpg&hash=602b0c97abda59083e0c15fd8317e1db6e9a6228

Lightning_boy

Здравейте отново. 1-вия въпрос, който ми изкача в главата е дали взетите риби не са взети болни от зоомагазина? Другото нещо е, че може да сте стресирали рибката при пренасянето и пускането в аквариумът. Плува ли вяло или си плува нормално? Знаете ли параметрите на водата от аквариумът в зоомагазина?
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

anjelika91

много отпусната стои през повечето време с прибрани перки и от време на време почва да плува забързано малко като конвулсии прави :( а още първия ден ми се привиждаше на определена светлина в аквариума че има леки бели петна по перката но сега пък не ги забелязвам не знам параметрите на аквариума в магазина

Публикациите са слети: 09.10.2015 10:29

ами като я върнах в аквариума току що...определено мисля че си има бели петънца уместно ли е да сложа нистатин?

Lightning_boy

Цитат на: anjelika91 - 09.10.2015 10:20
много отпусната стои през повечето време с прибрани перки и от време на време почва да плува забързано малко като конвулсии прави :( а още първия ден ми се привиждаше на определена светлина в аквариума че има леки бели петна по перката но сега пък не ги забелязвам не знам параметрите на аквариума в магазина

Публикациите са слети: 09.10.2015 10:29

ами като я върнах в аквариума току що...определено мисля че си има бели петънца уместно ли е да сложа нистатин?

Най-вероятно, целият аквариум, от който сте закупили въпросната рибка е бил заразен с ихтио. Като купувахте рибката пак ли беше в такова състояние?
Отделете рибката за да не зарази общия аквариум.
Вади си вода от новия кладенец, но не плюй в стария.

anjelika91

ами още първия ден ми се привидяха петънцата понеже моето осветление е по ярко в зоомагазина беше убито и не се виждат такива подробности лошото е че и на трихогастера ми се струва че има 1 2 петънца :(а и като се появи тази кръв съвсем се обърках

fam

Цитат на: anjelika91 - 09.10.2015 09:31
Здравейте отново . За съжаление отново имам нужда от помощ :( Трихогастера преживя упоритата инфекция с червейчетата беше чист цяла седмица и всичко ми изглеждаше наред да опитам да взема нова рибка ноооо като взрх 1 златна рибка на другия ден я сполетя това....
Здравей..съжалявам, че  тревогите ти с рибите прдължват. Може би е хубаво да се запознаеш и със спецификата на отделните риби и тяхната съвместимост..в ляво на сайта има едно дискретно прозорче с линкове към  важни теми. в раздер Риби има съвместимост... :-[ Обърни му внимание, като имаш време.

Similar topics (5)

57873

Публикации: 1
Прегледи: 1479

25556

Започната от Nikola 1


Публикации: 7
Прегледи: 4750

36803

Започната от nikes


Публикации: 9
Прегледи: 5124

59805

Публикации: 8
Прегледи: 4345

47160

Започната от W


Публикации: 0
Прегледи: 1381